За що ви платите, купуючи пелетні котли з автоматичною подачею?

Сучасні пелетні котли з автоматичною подачею палива та ціна на них відповідає духу часу. Це опалювальне обладнання наче напхане технологіями. Саме так виробники змагаються та завойовують увагу покупців. Співвідношення вартості та набору конкурентних технологічних рішень є явною конкурентною перевагою.

Чим виробники «напихали» пелетні котли? Пелетні котли з автоматичною подачею та їх ціна.

Самодостатня конструкція пелетного казана складається з наступних модулів:

  • камери згоряння;
  • факельного пальника;
  • системи подачі палива;
  • ефективного теплообмінника;
  • бункери для пелет.

Як опція пропонується система очищення від золи, що важливо при використанні гранул із зольністю 1-5%, які в ЄС заборонені. Також може бути система охолодження, але це притаманно промислових моделей. Варіюватися може бункер за розміром, відповідно, одне завантаження визначає тривалість роботи котлу у автономному режимі.

Але все не так просто. Набір технологій набагато ширший. Саме ці можливості слід проаналізувати при виборі моделі.

Які налаштування характерні для нових пелетних котлів?

Наприклад, факельні пелетні пальники FOCUS  реалізують повне спалювання палива із високою тепловіддачею за рахунок об'ємного горіння. Але інші виробники, які можуть створити умови для подібної фізичної реакції, пішли іншим шляхом. У пелетних казанах використовується піролізний допалювання палива. Що дозволяє довести ККД до 95%. Внаслідок цього утворюється мало попелу, а також не потрібне очищення котла від продуктів згоряння.

Слід зазначити, що пелетні котли споживають багато пелети. На цикл тривалістю 12-40 годин знадобиться 45 кг гранули, яка завантажується в систему автоматичного подавання. Але коли йдеться про таку функцію, звичайно, мається на увазі подача пелет за допомогою шнека з бункера більшого об'єму, що забезпечує горіння протягом тривалого часу.

Особливу увагу виробники приділяють конструкції теплообмінника. Циркулюючий теплоносій не тільки приймає тепло, що виділяється, але й поступово охолоджує котел, що виключає локальні перегріви та аварійний режим роботи. Поступове охолодження також виключає утворення накипу та сприяє продовженню терміну експлуатації системи.

Важливо вибирати виробника, який може забезпечити нормальну обробку металу, що унеможливлює перегрів. Також особлива увага приділяється вибору марки та товщини листової сталі. Таким чином, інноваційні пелетні котли з автоматичною подачею та ціна – це взаємопов'язані речі, всі технології коштують грошей.

Деякі виробники використовують принцип горіння, що виключає нагар у казані та димарі, що суттєво полегшує чищення. У цьому випадку застосування каталітичного очищення за допомогою спеціалізованих гранул цілком достатньо для очищення котлу від золи.

Універсальне обладнання зазвичай розраховане на роботу у відкритих та закритих системах, відповідно, може працювати в контурах із природною та примусовою циркуляцією.

Як схеми систем опалення замінюють автоматику.

Придбання пелетного котлу економ-класу обернеться тим, що опалювальне обладнання не підтримуватиме автоматичних функцій. Але схеми систем опалення з аналоговим керуванням датчиками та насосами у поєднанні з термостатами дозволяють автоматизувати роботу котлу. Тож відсутність автоматики та мікропрограмного управління «на борту» не вважається недоліком, хоча і є бажаною функцією. Саме з її допомогою можна налаштувати роботу котла відповідно до концепції «Розумний дім».

Рекомендовані повідомлення