Піролізний котел - використання технології в опаленні.

Піролізний котел - використання технології в опаленні - Firebox - Твердопаливні котли, пелетні пальники, промислові

Піролізний котел та піролізний допалювання палива пелетними пальниками

Для кожного типу котлу важлива одна визначальна ККД характеристика. Вона полягає в максимальному відборі теплової енергії у палаючого палива. Саме такою характеристикою відрізняються піролізний котел. Їх рекомендується використовувати з паливом, для якого характерний високий вихід летучих з'єднань. Це стосується дров, деревних відходів, паливних брикетів, агро- та деревних пелет. Деякі сучасні піролізні котли можуть працювати на кам'яному вугіллі «горіх» або навіть коксі.

Принцип роботи піролізного котла

Для підтримки нормальної піролізної реакції потрібне дотримання вимог по вологості палива. Вона не повинна перевищувати 35%. Причому, чим менше, тим краще. Це пов'язано з тим, що піролізні гази виділяються і змішуються з водяною парою, що заважає газогенераторної реакції. При сильно вологому паливі піролізний котел, на відміну від твердопаливного, взагалі не горить. Так що при відсутності сухого палива можна взагалі залишитися без опалення.

Піролізний котел являє собою опалювальне обладнання, що використовує рекуперацію тепла. Вона складається з допалу, виділвся при горінні палива газів, переважно чадного газу, летких вуглеводнів і азоту. До газоподібним продуктам згоряння подмешивается повітря, і вони допалюються. Частина теплової енергії повертається дров, що підтримує їх високоефективне горіння.

Конструкція.

Принцип роботи має на увазі двокамерну конструкцію. Перша камера газогенераторна, це звичайний топковий відсік із завантаженням палива. При обмеженні доступу кисню паливо повільно горить, при цьому виділяючи багато летючих з'єднань. Цей ефект називають піролізірованіем палива. Гази надходять в другій відсік, в який подається повітря, так зване верхнє дуття. Відпрацьовані гази разом з повітрям згоряють і виділяють тепло.

Таким чином, піролізний котел - це котел тривалого горіння, що працює на газі, що виділився при згорянні первинного палива. Відповідно, цей тип джерел тепла відрізняється двухкамерной конструкцією і верхнім дуттям, що забезпечує піролізний дожіг газів.

Такий принцип реалізується і в сучасних пелетних котлах. Його забезпечує і автоматична пелетний пальник ФОКУС. Таким чином, ефективність підвищується за рахунок цілої низки технологій.

Слід зазначити, що піролізні котли працюють тільки на примусовій тязі через високий аеродинамічного тиску. Вона реалізується як димосос або вентилятора для маленьких котлів.

Як утворюється додаткове тепло і принцип тривалого горіння піролізного котлу.

Перед початком циклу топки паливо завантажується в першу топку. Після розпалювання дверцята щільно прикривається без подачі повітря. Паливо тліє і обвуглюється з виділенням газової системи. Цю реакцію називають піролізної. В результаті спалювання або вірніше димленія утворюється водень, чадний газ і летючі вуглеводні, а також азот з повітря, що подається.

На всіх етапах піролізу у палива відбирається тепло і подається в систему опалення.

Піролізний дожиг газів, що передбачається конструкцією, робить інтенсивність горіння пелетного пальника більше. З цієї причини ефективність пелетного котлу виявляється більше, а витрата палива менше.

Піроліз є однією з найважливіших технічних характеристик пелетних котлів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

ukУкраїнська