Опалення будинків пелетними пальниками з автоматичною подачею – особливості та ціна

Сучасне опалення будинків наближає організацію обігріву та підходи до витрати генерованого тепла до концепції пасивного будинку. Основні принципи організації домашніх котелень ґрунтуються на економії тепла та економному теплозабезпеченні. При цьому змінюється ставлення до забруднення середовища та використання невідновлюваних енергоресурсів. Споживачі переходять на швидковідновлювану сировину, що дозволяє одержувати тепло за низькою ціною. Сьогодні це може забезпечити електронний пелетний пальник з автоматичною подачею гранульованого палива.

Пелети – чому це реальна альтернатива газу.

Більшість споживачів вважає, що комфортне опалення, яке не вимагає вкладення фізичної праці, забезпечується лише природним газом. Однак його ціна зростає, а вартість обігріву стає непідйомною для звичайної середньої української родини. Заможні люди намагаються витрачати менше, тому що їм доводиться обігрівати будинки більшої площі.

Щоб заощадити газ, потрібно утеплити будинок, встановити систему клімат-контролю та конденсаційний котел. При цьому його вартість можна порівняти з пелетною котельнею, на експлуатацію якої доведеться витрачати, як мінімум, у 2 рази менше. При цьому пальник з автоматичною подачею повністю відповідає сучасним уявленням про комфорт і не вимагає вкладення фізичної праці. Опалення будинку стає дешевим та приємним.

Пелетні пальники підтримують:

  • технологію клімат-контролю;
  • забезпечують необхідний рівень безпеки твердопаливного опалення при високому ККД.

Пелетний котел або пальник з автоматичною подачею можуть використовуватися в опаленні будинків, не поступаючись газом та забезпечуючи споживачам екотепло за низькою вартістю.

Витрата пелет за сезон.

На сезон доведеться закуповувати приблизно 3-4 тонни пелети на кожні 100 м2 площі будинку. При максимальному навантаженні смолоскипний пелетний пальник споживає 2 кг пелети на годину на 10 кВт.

Вартість опалення за кіловат.

За кіловат під час переходу на пелети споживач платитиме 0,464 грн. (2020 рік, вартість тонни гранул 2300 грн.). Це приблизно в 2 рази нижче за поточну вартість газу.

Чи впливає якість палива на ККД.

У факельному пальнику використовується технологія об'ємного горіння, тому якість пелети не впливає на ККД. Однак низькоякісні або, скоріше, несертифіковані гранули мають більш високу зольність, що передбачає хорошу систему очищення. Система очищення може бути автоматичною.

Як часто потрібно завантажувати котел.

При піковому навантаженні взимку завантаження пелетного казана потрібно забезпечувати 1 раз на два дні. На це потрібно приблизно 20 хвилин. Щоб збільшити час роботи котельні, що не обслуговується, потрібно встановити бункер для пелет і шнекову подачу палива. Подавати гранулу можна із сусідньої кімнати зберігання пневматичним шляхом.

Чи можна заощадити.

Додаткова економія витрати пелети досягається при встановленні складного клімат-контролю та подачі тепла в приміщення «на вимогу». Цей підхід передбачає зниження температури у приміщеннях за відсутності людей.

Вартість пелетного котлу та пальника.

Повнофункціональний котел зі смолоскипним пальником коштуватиме приблизно 120 тисяч гривень. Пелетна міні-котельня коштуватиме 60 тисяч гривень з тим же функціоналом та покупкою твердопаливного котла. Пелетні пальники ФОКУС можуть бути встановлені в котли будь-якого типу без конструкційних змін та зі порівнянною потужністю.

Пелетний пальник з автоматичною подачею в опаленні будинків справді є повноцінною альтернативою газовому опаленню.

Рекомендовані повідомлення