Розглядаємо відгуки про пелетних пальниках вітчизняних виробників: які бувають складнощі

Незважаючи на активність виробників українських виробників опалювального обладнання, відгуки про пелетні пальники розміщуються досить рідко. Це з тим, що покупцями є великі підприємства, які у результаті повністю задоволені роботою котельні. Проте у приватних власників виникають певні складнощі.

Відгуки про пелетних пальниках:основні переваги та недоліки

Серед власників індивідуальних будинків як недоліки пелетного пальника наголошується на необхідності завантажувати паливну гранулу через день і на це витрачати близько 20 хвилин. Серед плюсів, звісно, домовласники відзначають ціну опалення. Приблизно на кожні 100 кв. м площі йде за сезон 3 тонни пелети.

При цьому більше використовуються дешеві агропелети з 8% зольністю, виготовлені з лушпиння соняшника або сіна. У середньому вартість опалення при температурі +23-+24°С в кімнатах становить не більше 7000 грн. за поточними цінами пелет. Деякі домовласники самостійно переробляють відходи дерева у високоякісні гранули і скорочують вартість витрат. Зменшується обсяг профілактичних заходів. У цьому відношенні навіть дорогий пелетний котел досить швидко окупається.

До недоліків відносять і паливні гранули, що стрімко дорожчають. Якщо у 2017 році тонну агропелети можна було придбати за 500 грн., зараз вона піднялася до 2300 грн. Зростання вартості палива відзначається негативно у всіх відгуках про пальники.

Як підвищити рівень комфорту та знизити ціну опалення при переході на гранульоване паливо.

Щоб уникнути зіткнення з недоліками технології обігріву пелетами, оскільки йдеться про тверде паливо, потрібно продумано підійти до обладнання пелетної котельні.

Насамперед, встановлюйте обладнання, розраховане на тижневе завантаження. Якщо можна організувати окреме приміщення для зберігання сировини та шнекову подачу, проблема незручності частих завантажень навіть для приватного будинку знімається.

Що потрібно для організації тижневого завантаження:

Що потрібно, щоб скоротити кількість чисток котлу, у тому числі пелетного котлу:

  • використовувати каталітичні гранули для очищення казанів;
  • застосовувати деревну пелету із зольністю 0,5-0,7%.

Що потрібно для скорочення вартості пелети:

  • домовитися про надійне постачання сировини – це тирса, лушпиння соняшника, подрібнене сіно, торф, макулатура, відходи;
  • придбати прес-гранулятор для виготовлення пелет.

Ці поради зроблять відгуки про пелетні пальники виключно позитивними. Єдиним мінусом технології залишається неминуче зростання вартості гранульованого палива. З цієї причини рекомендується використовувати кілька джерел тепла та організувати виробництво пелети для власних потреб, якщо покупця не влаштовує 50% економія щодо вартості кіловата при опаленні газом.

Рекомендовані повідомлення