Зимова теплиця з опаленням своїми руками з опалювальним устаткуванням.

Як влаштована зимова теплиця з опаленням? Ми цю тему розкривали не раз, розповідали про пристрій всесезонного вегетарія з гібридною системою, про обігрів пелетами промислової та присадибної теплиці. Тепер мова піде саме про обладнання про те, як може бути реалізована Зимова теплиця з опаленням своїми руками.

Так як сезонний обігрів домашньої теплиці вимагає максимум 6 кВт, а всесезонний - 11 кВт, при цьому обладнання коштує дорого, краще придбати котельню, яка обслуговуватиме все присадибне господарство. Мінімальна потужність пелетного обладнання ФОКУС складає 17 кВт. Таким чином, таке обладнання може обігріти будинок 100 кв. м та теплицю. Причому зробити це за вартістю вдвічі нижче, ніж коштуватиме опалення газом. Цей же пальник фахівці рекомендують як окреме обладнання з котлом для обслуговування котельної більшої площі.

Йтиметься про зимовій теплиці розміром 4 * 12 м. Це професійна фермерська теплиця з гарєєвим режимом роботи.

Покриття.

Ми вже кілька разів висвітлювали це питання, що набагато вигідніше покриття з 16-міліметрового стільникового полікарбонату, ніж однокамерний склопакет. Якщо ви хочете зробити більш дорогу версію, використовуйте для скління двокамерний склопакет.

Зимова теплиця з опаленням своїми руками: прокладка контурів опалення.

Для всесезонної роботи буде потрібно підігрів повітря та грунту. Бажано влаштувати теплоакумулятор з породи, яка накопичує тепло. Засипка досвідчені майстри виконують і з битої червоної цегли. У ній прокладаються труби для обігріву з великим діаметром за принципом вегетарія.

Альтернативою залишається водяна тепла підлога з тонкої труби, який підключається до системи опалення.

Обігрів повітря краще здійснювати за допомогою тепловентілятора з водяним контуром. Собівартість ми теж приводили в одній з наших публікацій.

Фактично мова йде про водяне опалення, тому можна для цих цілей придбати звичайний твердопаливний котел з ефективним теплообмінником та пелетну котельню FOCUS.

 Пелетна котельня ФОКУС.

Під брендом FOCUS виробляється устаткування переважно промислового класу, але молодші моделі зможуть допомогти в оснащенні пелетної котельні для невеликої зимової теплиці. Перевага покупки пелетного обладнання полягає в тому, що отримувати кіловат тепла можна в 2 рази дешевше по відношенню до газу. Придбання котельні ФОКУС обійдеться дешевше, ніж покупка імпортного пелетного котлу.

«Розумна» зимова теплиця від бренду ФОКУС.

Особливістю опалювального обладнання ФОКУС є можливість організації смарт-управління обігрівом при отриманні даних від датчиків та термостатів. Пелетні пальники забезпечені мікроконтролером PLUM. Він забезпечує, зокрема, віддалений доступ. Тож зимова теплиця з опаленням своїми руками може бути ще й розумною. Що дуже важливо, щоб скоротити час її обслуговування.

Для створення своїми руками розумної теплиці потрібно небагато. Додатково до теплої конструкції і опалювального обладнання можна встановити сенсори. З їх допомогою яких буде управлятися обігрів. За цим же принципом можна зробити автоматичний полив і освітлення в разі потреби. Так що цілком можна зробити голландську теплицю з опалювальним устаткуванням своїми руками.

Рекомендовані повідомлення