Пелетні пальники з механічним очищенням (побутові).

Котел Ащсги

Економічне опалення пальника з механічним очищенням.

Пелети є спресованою подрібненою сировиною, яка при згорянні виділяє тепло. На нашому ринку широко представлені деревні пелети, агропелети, гранули лігніну та торфу. Пресують їх у спеціальних прес-грануляторах побутового, напівпромислового та промислового класу. Як і будь-яке тверде паливо, пелети відрізняються калорійністю, вологістю та зольністю. Від першої характеристики залежить кількість тепла, що виділяється при згорянні, від вологості і зольності – кількість забруднень. Саме для видалення останніх потрібні пелетні пальники з механічним очищенням, щоб забезпечити дійсно економічне опалення.

Багато хто вважає, що у пелети додають клей. Але це не так, гранули склеюються під час пресування під дією лігніну, що міститься у деревині та мають велику теплоємність. Пелети мають низьку вологість. У якісних гранул вологість не перевищує 5%.

У менш якісних - 12-15%, але у дров після сушильних камер показник вологості не знижується нижче 25%. При цьому свіжепіленні дрова мають рекордну кількість вологи - до 60%. В результаті пелети виділяють більше корисного тепла, ніж тверде паливо, менше забруднюючи котел та атомосферу.

Порівняльна характеристика з отримання одного обсягу тепла з різними видами палива.

Пелета Газ Дизель Дрова

з вологістю не більше 20%

Вугілля
1000 кг 553 м3 500 л 1600 кг 423 кг

З цієї таблиці добре видно вигоди. Але приблизно при використанні гранул витрати на 50% менше, ніж при опаленні природним газом за цінами пелет 2020 року.

Чому так важливо для економічного опалення організувати очищення: пелетні пальники з механічним очищенням

Будь-який пелетний пальник може ефективно спалювати низькоякісне паливо, але вона не застрахована від осідання продуктів згоряння на стінках опалювального обладнання. З ростом шару сажі вона полімеризується і грає роль теплового ізолятору. З цієї причини для отримання того ж обсягу тепла в котлі доведеться спалювати більше пелет.

І чим нижче якість палива, тим швидше власник пелетної котельні зіткнеться з цим ефектом. Відповідно, щоб забезпечити економічне опалення пелетами, потрібно обирати пелетні пальники з механічним очищенням. Якщо ви збираєтеся використовувати паливо невисокої якості, очищення стане для вас регулярним заходом. Краще, щоб її проводити було зручно.

Приблизно 20-30% ККД котел втрачає всього при 3-4 мм сажі. З цієї причини очищення і пристрій очищення обов'язкові в будь-якій обраній моделі.

Типи очищення в твердопаливних котлах

У твердопаливних котлах та пальниках можуть застосовуватися три види очищення:

  • механічний;
  • пневматичний;
  • пневмомеханічний.

Механічне очищення добре тим, що надійне та не вимагає додаткового обладнання. Крім цього проводиться без розльоту золи, і середовище залишається постійним.

Пневматичний спосіб очищення реалізується за допомогою компресора. Сдув золи повітрям має на увазі її розліт по камері згоряння.

Пневмомеханічний спосіб має на увазі використання пневматики для роздування золи у камери згоряння. Колосники очищаються механічно. Варіант об'єднує переваги двох способів очищення з мінімальним роздуванням золи і максимумом комфорту при автоматизації.

Таким чином, найнадійнішим залишається механічний спосіб очищення навіть при зручності автоматичної пневмоочистки. Ці функціональні доповнення допомагають після тривалої роботи пелетного пальника з механічним очищенням позбутися від сажі і гарантувати собі по-справжньому економічне опалення.

Залишити відповідь

ukУкраїнська
Цей сайт використовує файли cookie, щоб зробити ваш перегляд більш зручним. Переглядаючи цей сайт, ви погоджуєтесь з тим, що ми використовуємо файли cookie.