Паливо низької якості - чи страждає ККД котлів?

Паливо низької якості – чи страждає ККД котлів? - Firebox - Твердопаливні пелетні котли, пелетні пальники, промислові

Що робити, якщо гранульоване паливо низької якості. Як досягти високого ККД котлів.

В Європі існують стандарти та вимоги до якості пелет. У нашій країні ця сфера не стандартизована, ви можете використовувати будь-які паливні гранули на свій розсуд. Але про які обмеження йдеться? Перш за все, про обмеження зольності паливного матеріалу. Саме висока зольність характеризує паливо низької якості. Але так воно неякісне?

Обмеження на використання пелетного палива низької якості відсутні.

Стандартизоване гранульоване паливо характеризується зольністю 0,5-0,7%. Цей параметр у сертифікованих пелет знаходиться межах 1%. Агрогранули, широко пропонуються для покупки в Україні, можуть мати зольність 5-7% і вище. Торф'яні та гранули з лігніну - 15%.

Другою важливою характеристикою є вологість, яка не повинна перевищувати 12%. З цим показником в Україні легше. Вологість пе+лет не вище 8%. Зольність в даному випадку є не проблемою виробника, а швидко поновлюваного агросировини. Найбільшу калорійність має шрот соняшнику (5-7%), але зольність його не відповідає вимогам ЄС. Гранули лігніну мають зольність до 15%, при цьому їх тепловіддача відповідає характеристикам бурого вугілля.

Проте, в Україні немає ніяких обмежень на використання зольного пелетного палива. Причому найближчим часом вони не з'являться через переробки агроотходів в пелети. Паливо низької якості зазвичай має найвищу калорійність і тепловіддачу при горінні. Так що назвати його дійсно низькоякісним не можна.

Технічні обмеження є - високий ККД котлів може бути знижений.

Підвищена зольність пелетного палива передбачає осідання сажі на стінках котлу і колосниках теплообмінника. При шарі всього в 3-4 мм ККД опалювального обладнання знижується на 20-30%. Сажа є прекрасним теплоізолятором. Так що при використанні такої паливної сировини потрібно приділити увагу вибору пелетного обладнання.

Паливо низької якості вимагає високої якості конструктивної збірки котлу.

При розрахунку використання високозольного пелетного палива потрібно купити пелетний котел з уловлювачем золи з вивантаженням її в окремий контейнер. Альтернативою може стати пелетний пальник з автоматичною або механічною системою очищенням. Однак цього буває недостатньо.

Якщо у вас немає пелетного казана з уловлювачем золи та вивантаженням в окрему ємність, при використанні зольного палива рекомендується додавати каталітичні гранули. Вони розчиняють шар сажі хімічним шляхом. Каталізатор додається в пелети незалежно від наявності та відсутності системи очищення пальника.

Прhttp://Технічні обмеження та використання пелетного пальника краще обмежитися топками сертифікованими дерев'яними пелетами. Іншими словами, потрібно відмовитися від палива низької якості. Це необхідно, щоб уникнути складного чищення котла та втрати ККД на 20-30%.

Зверніть увагу, що європейський стандарт DIN має на увазі більш низьку температуру горіння. З цієї причини товщини кріогенної сталі, розрахованої на використання деревної пелети, може не вистачити для експлуатації більш теплоємність палива. У результаті постійного використання агропелет в імпортних пелетних котлах можливо прогоряння.

Пелетні пальники ФОКУС виконані з урахуванням вітчизняної сировини та адаптовані до агропеллетів, маючи ефективну систему уловлювача золи у пальнику. Додаткові заходи очищення дозволять утримувати казан в ідеально чистому стані.

Чи можна використовувати якісне і відносно якісне пелетну сировину упереміш?

Уявімо собі таку ситуацію, що для обігріву будинку у вас була в запасі деревна пелет сертифікованого якості, але в новому сезоні фермери запропонували вигідну агрогранулу. Як вчинити? При покупці палива враховуйте, що перешивати деревні і агрогранули не можна через різні режимів горіння. Агрогранула починає спекаться при температурі понад 560 ° С, тому змішувати їх просто не можна. Це ж стосується і інших видів пелетного палива.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

ukУкраїнська