Багатоконтурне опалення на виробництві

Багатоконтурне опалення на виробництві. Клімат-контроль при нерегульованому опаленні

Чи дозволяє оптимізувати витрати багатоконтурне опалення на виробництві

Обігрів виробничих приміщень – це актуальна інженерна тема, яка більше стосується теплотехніки та оптимального вибору обладнання. Сьогодні обговоримо, наскільки ефективно розгортати багатоконтурне опалення на виробництві з клімат-контролем та множинними функціями, і як це можна здешевити. Зниження вартості інсталяції систем опалення є важливим і для великого, і для дрібного бізнесу. Тому ми вирішили проаналізувати цю тему, застосувавши для опалення нову модель котла компанії FIREBOX FOCUS моноблок.

Багатоконтурне опалення на виробництві

Кілька контурів опалення зазвичай використовуються в приватній нерухомості, щоб об'єднати різні технології обігріву приміщення від одного котла. За цим принципом будується часто і опалення інших об'єктів, у тому числі, виробничих. Але наскільки це ефективно вимагає аналізу.

Повітряне опалення теплиць пелетним казаном

Основна суперечність застосування опалення від централізованої котельні на виробництві пов'язана з тим, що при транспортуванні тепла є великі тепловтрати. Одна справа, коли мова йде про парове опалення, і просто немає можливості подавати тепло на окремі контури, вони об'єднані загальною системою. Інша річ, коли обігрів приміщень може бути організований локально, але без тепловтрат при транспортуванні від загальної котельні.

Навіть у приватних будинках зараз намагаються не лише виділити контури опалення. Наприклад, поверхово, але й просто підключати різні джерела тепла при необхідності. Іншими словами, багатоконтурне опалення на виробництві є доцільним лише тоді, коли потрібно поєднувати способи опалення та подавати тепло від одного котла.

Як реалізується багатоконтурне опалення на виробництві за допомогою пеллетного котла ФОКУС моноблок?

На сучасних виробництвах зазвичай використовують три види опалення:

  • повітряне опалення;
  • низькотемпературні теплі підлоги в неопалюваних приміщеннях для підтримки комфортної температури;
  • радіатори опалення, в тому числі для опалення робочих місць.

Ці технології не бездоганно, але дають змогу підтримувати потрібні температурні показники в цехах. Особливо коли є багатоконтурна система.

Якщо така реалізація потрібна, багатоконтурна подача тепла може здійснюватися для невеликого цеху від одного пелетного котла FOCUS моноблок.

 

Це рекомендується реалізувати в такий спосіб:

  • тепла підлога для весняно-осіннього опалення;
  • високотемпературні радіатори для опалення цеху взимку;
  • повітряне опалення для робочих місць.

Фокус моноблок дозволяє підключити багатоконтурну систему опалення через контур ГВП, бойлер непрямого нагріву або теплоакумулятор. Або ж можна використовувати інший варіант опалення, фізично перемикаючи контури за допомогою байпасу з високотемпературних радіаторів на теплу підлогу або повітряне опалення.

Механічне перемикання режимів роботи контурів з відповідним виставленням режиму роботи котла має переваги. Насамперед, вони пов'язані з простотою реалізації такої системи та високою ефективністю автоматичного обігріву від пелетного котла зі смолоскипним пальником, що забезпечує високе ККД згоряння палива. \

Багатоконтурне опалення на виробництві все-таки неефективне, якщо використовувати модульний принцип подачі тепла. Але ви можете перемикати контури опалення за допомогою байпасу, щоб використовувати декілька технологій обігріву для зручності.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

ukУкраїнська