Коли вигідно використовувати котли на дизельному паливі
Виявляється, швейцарські шале високо у горах опалюються за допомогою дизельних котлів. Котельні побудовані по сепаратного принципом розподілу теплоносія. Тобто можуть поставляти тепло в окремі приміщення. Вони також працюють з мікроконтролерами клімат-контролю. У результаті власники готелів можуть максимально оптимізувати витрати дорогого теплоносія. Нагадаємо, що для отримання кіловата тепла за допомогою дизеля потрібно витратити понад 14 грн. (2020 рік). При використанні пелетного палива - всього 0,464 грн. (2020 рік). Але котли на дизельному паливі актуальні в своїй сфері - це факт.
Як працюють котли на дизельному паливі?
Принцип роботи рідкопаливного котла нагадує у чомусь особливості опалення. пелетним котлом. Паливо подається надувний пальник, де змішується з повітрям та розпорошується за допомогою вентилятора. У камері згоряння дрібнодисперсний паливно-водяний пил спалахує. Стіни камери нагріваються і передають тепло теплоносія контактно. При цьому виробляються гази, що виводяться через димар.
Сучасні дизельні котли використовують і конденсаційний принцип нагріву. Тобто відбирають тепло у газоподібних продуктів горіння. Це досягається за допомогою установки пластинчастого теплообмінника.
Негативні моменти - сажа та вуглекислота.
Від згоряння дизельного палива пов'язано з високими викидами вуглекислоти та сажі. Ця характеристика не може бути зменшена. Котли на дизельному паливі потрібно постійно чистити від сажі і забезпечувати профілактичний огляд. Тільки в цьому випадку можна розраховувати на нормальну роботу з високим ККД.
Проте, всі види палива і опалювальне обладнання використовують споживачі в різних сферах. Але для віддалених об'єктів фахівці радять купувати котли на пелетному паливі.
Пелети з гілок.
Виробляти пелету можна самостійно з деревних відходів. Наприклад, тирси та гілок дерев. Після подрібнення потрібно пропустити масу через прес-гранулятор. За допомогою настільної версії можна гранулювати до 130 кг продукту за годину. Його вартість 14000 грн. (2020 рік).
Придбання подрібнювача, сушарки та прес-гранулятора буде оптимальним варіантом для заготовки паливної сировини. Зверніть увагу, що гранули виготовляються з сіна, торфу, соняшникового лушпиння, сміття та інших відходів побуту та виробництва, включаючи екскременти тварин.
Дистанційні фермерські та індивідуальні господарства можуть не тільки економити на опаленні при переході на паливні гранули не менше 50%. Відходи агровиробництва використовуються для виготовлення пелет та опалення домашніх і виробничих приміщень.
Для цього потрібно встановити пелетні пальники ФОКУС та супутнє опалювальне обладнання.