Дізнаємось, як використовувати пелети на практиці.

Багато наших читачів цікавляться, як використовувати пелети, чи можна ними топити звичайні твердопаливні котли та печі. Питання стосуються всіх типів гранул, у тому числі, пелет з лігніну, що рідко використовуються, але забезпечують високу теплоємність при згорянні.

Справа у тому, що при горінні пелетного палива у класичних опалювальних пристроях (без пальника) рівень зольності може досягати 60%. Причому вихідна зольність пелет вбирається у 5%. Вся річ у тому, що звичайні печі не можуть забезпечити необхідну інтенсивність горіння та піролізного допалювання палива, як це реалізовано у пелетних пальниках.

Найважливіші характеристики пелет: теплоємність та зольність.

Для виготовлення пелет може використовуватись будь-яка сировина, аж до сміття та екскрементів тварин. При цьому отримане гранульоване паливо відрізнятиметься за теплотою згоряння та зольності. Це найважливіші характеристики цієї енергосировини.

Європейські норми.

На ринок Європи за стандартами EN Plus A-1 та EN Plus A-2 можуть поставлятися лише пелети із зольністю 0,5-0,7%. На практиці у продажу в Україні можна зустріти безліч пропозицій паливних гранул із зольністю 4-5%. Як правило, висока зольність характерна для високотепломісткої сировини, але не завжди. Наприклад, деревні пеллети дають 18-23 МДж/кг тепла, але не перевищують показників зольності стандартів EN Plus A-1 та EN Plus A-2.

Український ринок.

На українському ринку особливо популярні пелети з лушпиння соняшника. Їхня зольність становить 3% при генерованому при згорянні теплі 21 МДж/кг. Цей показник можна порівняти з бурим вугіллям. Більш високу теплоємність мають пелети з лігніну, їх теплота згоряння становить 5500 кілокалорій та порівнянна характеристиками вугілля «Антрацит» горіх. При цьому зольність вища - 10%.

Чем выше показатель зольности, тем больше требований к отопительному оборудованию. Даже пелетні пальники должны быть снабжены системой очистки. Когда при использовании древесных гранул с низкой зольностью можно приобрести более дешевое пеллетное оборудование, а для очистки использовать каталитические гранулы.

Кроме того, при сжигании лигнина в печах и твердлотопливных котлах будет ощущаться неприятный запах, топливо быстро спекается, а образуемая пыль лигнина несет риски взрывоопасности. Эти особенности характерны и для других видов топлива, но специфические условия горения, которые, например, обеспечивают факельные пеллетные горелки ФОКУС и высокотехнологичные модели других производителей, борются с этими проблемами пиролизным дожигом. Эта возможность технологически недоступна в печах и обычных твердотопливных котлах.

По этой причине все-таки пеллетные гранулы должны использоваться по назначению, в пеллетных котлах или в котлах с  пеллетными горелками.

.

Як використовувати пелети? Чим замінити дрова у котлах та печах.

Щоб топити печі та котли, можна використовувати паливні брикети. Однак варто звернути увагу на їхнє призначення, а також згадані характеристики – зольність та теплоту згоряння. При високій зольності печі і котли повинні регулярно очищатися, так як нагар, що утворюється, має низьку теплопровідність. В результаті знижується і так не високе ККД котлів економ-класу та печей.

Грамотне використання класичних опалювальних приладів передбачає вибір низькозольного палива та застосування каталітичного очищення за допомогою пропалювання спеціальних гранул та добавок.

Рекомендовані повідомлення