Як використовувати пелети? Чи можна топити ними котли?

Як використовувати пелети? Чи можна топити ними котли? - Firebox - Твердопаливні пелетні котли, пелетні пальники, промислові

Дізнаємось, як використовувати пелети на практиці.

Багато наших читачів цікавляться, як використовувати пелети, чи можна ними топити звичайні твердопаливні котли та печі. Питання стосуються всіх типів гранул, у тому числі, пелет з лігніну, що рідко використовуються, але забезпечують високу теплоємність при згорянні.

Справа у тому, що при горінні пелетного палива у класичних опалювальних пристроях (без пальника) рівень зольності може досягати 60%. Причому вихідна зольність пелет вбирається у 5%. Вся річ у тому, що звичайні печі не можуть забезпечити необхідну інтенсивність горіння та піролізного допалювання палива, як це реалізовано у пелетних пальниках.

Найважливіші характеристики пелет: теплоємність та зольність.

Для виготовлення пелет може використовуватись будь-яка сировина, аж до сміття та екскрементів тварин. При цьому отримане гранульоване паливо відрізнятиметься за теплотою згоряння та зольності. Це найважливіші характеристики цієї енергосировини.

Європейські норми.

На ринок Європи за стандартами EN Plus A-1 та EN Plus A-2 можуть поставлятися лише пелети із зольністю 0,5-0,7%. На практиці у продажу в Україні можна зустріти безліч пропозицій паливних гранул із зольністю 4-5%. Як правило, висока зольність характерна для високотепломісткої сировини, але не завжди. Наприклад, деревні пеллети дають 18-23 МДж/кг тепла, але не перевищують показників зольності стандартів EN Plus A-1 та EN Plus A-2.

Український ринок.

На українському ринку особливо популярні пелети з лушпиння соняшника. Їхня зольність становить 3% при генерованому при згорянні теплі 21 МДж/кг. Цей показник можна порівняти з бурим вугіллям. Більш високу теплоємність мають пелети з лігніну, їх теплота згоряння становить 5500 кілокалорій та порівнянна характеристиками вугілля «Антрацит» горіх. При цьому зольність вища - 10%.

Чим вище показник зольності, тим більше вимог до опалювального обладнання. Навіть пелетні пальники повинні бути забезпечені системою очищення. Коли при використанні деревних гранул із низькою зольністю можна придбати дешевше пелетне обладнання, а для очищення використовувати каталітичні гранули.

Крім того, при спалюванні лігніну в печах та твердопаливних котлах буде відчуватися неприємний запах, паливо швидко спікається, а пил лігніну, що утворюється, несе ризики вибухонебезпечності. Ці особливості характерні і для інших видів палива, але специфічні умови горіння, які, наприклад, забезпечують факельні пелетні пальники ФОКУС та високотехнологічні моделі інших виробників, борються із цими проблемами піролізним допалом. Ця можливість технологічно недоступна в печах та звичайних твердопаливних котлах.

З цієї причини все ж таки пелетні гранули повинні використовуватися за призначенням, у пелетних котлах або в котлах з  пелетними пальниками.

.

Як використовувати пелети? Чим замінити дрова у котлах та печах.

Щоб топити печі та котли, можна використовувати паливні брикети. Однак варто звернути увагу на їхнє призначення, а також згадані характеристики – зольність та теплоту згоряння. При високій зольності печі і котли повинні регулярно очищатися, так як нагар, що утворюється, має низьку теплопровідність. В результаті знижується і так не високе ККД котлів економ-класу та печей.

Грамотне використання класичних опалювальних приладів передбачає вибір низькозольного палива та застосування каталітичного очищення за допомогою пропалювання спеціальних гранул та добавок.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

ukУкраїнська