Повітряне опалення виробничого цеху: основні вимоги.

Повітряне опалення виробничого цеху: основні вимоги - Firebox - Твердопаливні пелетні котли, пелетні пальники, промислові

Опалення виробничого цеху пелетами: ера опалення без газу.

Розповідаючи про ефективне опаленні, найчастіше приділяється увага обігріву житлових будинків і квартир. Напевно, через актуальності проблеми. Але не менш затребуване напрям опалення виробничого цеху. Підприємства потребують сучасному обладнанні, яке відповідає духу часу і особливостям економічної ситуації з доступністю палива. Варто зазначити, що підприємства так само змушені шукати дешеві енергоресурси для обігріву приміщень, змінювати систему опалення. При цьому існують суттєві відмінності між теплозабезпеченням житлового сектора і виробництвами.

Відрізняються, перш за все, принципи організації системи опалення.

Ефективне, економне та комфортне опалення без газу - це мрія не тільки кожного жителя України, а й особливо виробничих підприємств. Їх енерговитрати набагато вище з кількох причин.

Основні особливості промислових цехів, концептуально відрізняють їх від житлових приміщень:

  • високі стелі - 5-6 метрів, де розташовується не тільки обладнання, а й вантажно-розвантажувальні механізми;
  • великі площі приміщень;
  • великі тепловтрати в зимовий час.

Потрібно відзначити, що обігрів виробничих приміщень і на практиці їх опалення без газу є важливим економічним завданням підприємства, що дозволяє скоротити собівартість продукції. Обігрів потрібен не тільки людям, які повинні працювати на виробництві в комфортних умовах. Багато що промислове обладнання працює стабільно тільки при певній температурі. Це пов'язано з характеристиками матеріалів, які істотно змінюються в морози.

Санітарні норми мають на увазі, що опалення виробничого цеху повинно бути організовано так, щоб температура не падала нижче 17-18 С. З цієї причини динамічний обігрів, що має на увазі зниження температурних показників в неробочий час не застосовується у цехах, але може використовуватися в технічних приміщеннях. Зниження температури може здійснюватися на складах. Залишається питання, як організувати комплекс обігріву і розгорнути систему опалення.

Повітряне опалення виробничого цеху: «за» та «проти».

Незважаючи на те, що повітряне опалення вважається найбільш ефективним для швидко остигають приміщень, в виробничих умовах воно виявилося не настільки придатним. Вірніше, дуже важливий коректний проект, що враховує всі термодинамічні властивості подібного рішення.

Зазвичай повітряне опалення, як і кондиціонування, поєднують з системою вентиляції. Це економічно вигідне і дуже зручне рішення. Однак подача повітря зверху в цехах, де фактично потрібно опалювати висоту 1,5-2 м від підлоги, приводила до неефективних тепловтрат приблизно в 60% обсязі від загального корисного споживання тепла. Тепле повітря прагне піднятися наверх, де просто зникає через неутеплені покрівлі.

Змінити ситуацію можна при розміщенні повітропроводів не в стінах, а на стелі з потужним вентилятором, що забезпечує повітрообмін. При цьому цей варіант все одно має вади:

  • нераціональні енерговитрати;
  • повітря змішується з пилом через температурної різниці.

В результаті потрібно не тільки дотримання рекомендованих норм, а й професійний підхід в організації обігріву.

Твердопаливні котли ФОКУС з пальниками у промисловому опаленні.

Заводські котельні вирізняються великими габаритами. Сьогодні у підприємств з'явилася можливість встановлення мікро-котелень у кожному окремому об'єкті. Твердопаливні котли ФОКУС мають одну особливість. Вони працюють на гранульованому паливі з пелетним пальником і керуються мікроконтролером PLUM. Завдяки дешевому паливу, можливістю програмного керування котлом через SCADA з'являється можливість усунути всі недоліки опалення виробничих цехів. Виробник пропонує котельні на 100, 200, 300 та 500 кВт, а також пелетні пальники FOCUS  від 17 кВт до 900 кВт, Які не потребують конструкційних змін котлів.

Скорочення витрат на обігрів при переході на промислові твердопаливні котли і пелетні пальники ФОКУС становить не менше 60% від обсягу витрат на газ. Завдяки динамічному опалення з клімат-контролем, економія може наблизитися до позначки 70-80%. Тобто вартість пелетного обігріву для вашого підприємства не перевищуватиме 20-30% від поточних витрат на газ.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

ukУкраїнська