Економне повітряне опалення цеху на пелетах.
Повітряне опалення цеху – це виправдане, затребуване рішення, яке часто критикується. Для його організації ідеально підходить факельна пелетний пальник або пеллетний казан, що підтримує технологію об'ємного горіння. Причому підготовку теплоносія фахівці рекомендують робити не безпосередньо нагріваючи повітря, а використовуючи водяний контур для тепловентиляторів.
Варто відзначити, що пелетний пальник - це так конструктивна особливість, яка відрізняє звичайний твердопаливний котел від пелетного. Звичайно, це умовно, так як зарубіжні виробники пропонують опалювальне обладнання, буквально напхане технологічними примочками. І автоматичний пелетний пальник факельного типу - це тільки одна з технологій для отримання ефективного тепла.
Проте, факельний пальник з модульним виконанням - це те, що може зробити з вашого твердопаливного котлу- пелетний. Технологія відрізняється високим ККД і дозволяє отримувати максимум кіловат з гранульованого палива. Для цього використовується зазвичай дві технології - об'ємного горіння та піролізного дожига. Це означає, що, наприклад, пелетним пальником ФОКУС нашого виробництва ви отримаєте тепло максимальної калорійності, залишиться його тільки перенести до локальної точки обігріву.
Пелетні котли для повітряного опалення цеху
Повітряне опалення цеху з прямою підготовкою гарячого повітря може грунтуватися на роботі найдешевшого пелетного котлу. Що під цим мається на увазі? Перш за все, наявність камери подачі повітря з повітроводами і гравітаційної подачі пелет. Конструкція досить економна, але підійде для повітряного опалення цеху невеликій площі.
Якщо до переваг належить ціна пелетного казана минулого покоління, то до недоліків таке:
- складно-контрольований процес нагріву;
- великі тепловтрати при русі теплого повітря по воздуховодам під час розпалювання;
- недостатній пелетний резервуар для опалення в промислових обсягах.
Основним недоліком є втрата тепла при русі гарячого повітря по воздуховодам. На практиці виявляється, що водяний контур, який використовується для повітряного опалення, в теплоізоляції краще зберігає тепло.
Котли з пелетним пальником та водяним контуром
Найбільш доступною і традиційною моделлю вважаються котли з пелетним пальником з водяним контуром. Таке рішення може забезпечити повітряне опалення цеху з мінімальними тепловтратами. Водяний контур подається до локальних точках подачі тепла. Їх організовують за допомогою українських тепловентиляторів ATOM. У порівнянні з популярним брендом VOLCANO вони більш потужні. Для повітряного опалення цеху добре підійдуть тепловентилятори на 40 кВт.
Крім того, водяний контур може використовуватися для створення теплових завіс на в'їзді в цех. Такі відкриті прорізи зазвичай стають основною причиною тепловтрат.
Недоліки повітряного опалення: як виправити.
Справа в тому, що повітряне опалення використовується для виробничих приміщень, але фахівці і користувачі підкреслюють деякі недоліки. Цехи є швидкоостигаючим приміщеннямі, тому інші типи опалення просто не підходять.
Мінуси повітряного опалення цехів:
- тепле повітря швидко піднімається до стелі приміщення;
- тепле повітря накопичується біля стін, центр приміщення великої площі залишається холодним.
Як виключити недоліки повітряного опалення:
- використовуючи пелетні пальники ФОКУС підвищеної потужності, в цеху можна організувати чотири види опалення – повітряне, водяне, теплі підлоги та завіси. Усі чотири типи працюватимуть на водяному контурі. Це рішення допоможе опалити центр приміщення та підтримувати комфортну температуру;
- у стелі слід зробити повітрозабірні точки для рециркуляції тепла в системі.
Невеликі доповнення у проекті в поєднанні з системою клімат контролю дозволять контролювати мікрокліматичні параметри цеху автоматично.
Економія при переході на пелети з газового обігріву становить 50%.