Система опалення теплиці: найефективніші схеми.

Для обігріву зимових тепличних приміщень наводиться безліч рішень, але система опалення теплиці може бути побудована за різними принципами. В результаті вона може мати різну вартість реалізації та бути заснована на різних засадах організації енергозабезпечення. Пропонуємо вам дві, на наш погляд, найефективніші схеми опалення тепличних приміщень. Кожна з них має свої особливості та переваги. У пропонованих роликах ви ознайомитеся, як організується теплиця під ключ, і яка ціна з опаленням.

Теоретична підоснова: система опалення теплиці – від чого відштовхуватись.

Вирощування агрокультур у теплиці взимку передбачає створення спеціальних умов, необхідні розвитку рослин. Одним із них є відповідний температурний режим, що забезпечується опаленням. Ефективним рішенням у приміщеннях із слабоізольованими стінами залишається повітряне опалення, яке при правильній організації дозволяє використовувати тепло, що генерується, з ефективністю 93%.

Система опалення теплиці повинна рівномірно розподіляти тепло від котла по приміщенню, утворюючи задані температурні умови. Зазвичай для обігріву використовуються:

  • водяне опалення – у 60% випадків;
  • інфрачервоне електроопалення – у 25% випадків;
  • повітряне опалення – у 10% випадків.

Незважаючи на практичний досвід, що передбачає, що повітряне опалення найефективніше, тепличні господарства його рідко застосовують для організації обігріву. Причина полягає в нерозуміння, що при повітряному обігріві набагато менше втрати, оскільки менше переходів тепла. Якщо при подачі водяного теплоносія по трубах, він підігріває ґрунт і повітря, то теплі повітряні маси швидко і рівномірно поєднуються з холодним повітрям.

Пряма передача тепла повітря більш економічна і менш затратна. Що особливо проявляється під час організації системи опалення теплиці промислового типу.

Незважаючи на те, що тепле повітря швидко розподіляється по приміщенню в результаті ефекту газової дифузії, у великих приміщеннях досягти кращого розподілу можна за допомогою тепловентиляторів. У верхній частині теплиці охолоджене повітря знову всмоктується в систему і подається до опалювального котла. Як практично організується така система опалення теплиці, можна переглянути відео.

Сонячний вегетарій із ґрунтовим акумулятором тепла.

Пропонуємо вам ще одну цікаву схему опалення теплиці за допомогою сонячної енергії. Ця система має на увазі нагрівання водяного теплоносія в геліоколекторі і передачу тепла ґрунтовому акумулятору. Подібний комплекс може бути реалізований при примусовому обігріві ґрунту за допомогою котла. Рішення може поєднуватися з повітряним опаленням. Пропоноване рішення – пелетні пальники FOCUS.

На відео показано процес будівництва подібного вегетарію. Це дозволяє оцінити цю теплицю під ключ та її ціну з повноцінним опаленням.

Рекомендовані повідомлення