Ставити чи не ставити буферну ємність при обв'язці твердопаливного котлу?

Focus 300

Ставити або не ставити буферну ємність під час встановлення твердопаливного котла

Користування звичайним "твердотопом" без пелетного пальника і без буфера вкрай небезпечно та економічно не вигідно, оскільки в режимі тління ККД твердотопу стрімко падає і особливо це стосується котлів з допалом продуктів горіння!

Розглянемо особливості «твердотопів»

всі твердопаливні котли, незалежно від їх типу та способу спалювання палива, мають такі загальні особливості:

  1. Працюють лише у вузькому високотемпературному графіку (90/75 0С чи 80/600С).
  2. Можуть змінювати потужність в діапазоні 100…50% шляхом зменшення кількості повітря, що надходить при горінні. Причому із зменшенням потужності різко падає ККД рахунок збільшення частки СО.
  3. Котел не може бути зупинений, доки в ньому не догорить паливо.
  4. Котел на ручному завантаженні підбирається із запасом потужності мінімум 30% на найхолоднішу п'ятиденку для житлових приміщень та до 50% для офісних будівель, оскільки може виникнути суттєва проблема з якістю та вологістю палива, що обов'язково потрібно враховувати.
Сучасні системи опалення, залежно від зовнішньої температури та клімату всередині приміщень, змінюють витрату та температуру в опалювальних приладах. Таким чином, при встановленні твердопаливного котла в систему опалення виходить дилема: економічний котел найбільше працює у високотемпературному режимі, а система опалення в низько-температурному.
Буферна ємність дозволяє цю проблему. Вона дозволяє твердопаливному котлу спалити паливо з максимальним ККД і зберегти його в буферній ємності з незначними втратами. А система опалення відбирає накопичене тепло чітко розрахованими порціями за своєю потребою та залежно від тепловтрат будівлі.
Також відмічено, що системи з твердопаливними котлами, які не мають буферної ємності, мають витрата палива у 2-2,5 рази більше в порівнянні з системами, що мають буферну ємність. Це пояснюється тим, що більшу частину часу в опалювальний сезон коштує відносно теплої погоди, а таким чином, котел весь час працює з дефіцитом повітря для горіння, та більша половина палива відлітає у трубу у вигляді СО (недогар).

Найвищий ККД у твердопаливного котла у момент коли він знаходиться вище точки роси по обратку( зазвичай 51 градус), але ще не досяг заданої температури встановленої на контролері! Як тільки твердопаливний котел досягає заданої температури і йде в тління ККД котла падає аж до 20%, нівелюючи цим всю економію.

Крім економії палива, буферна ємність дозволяє суттєво зменшити кількість завантажень палива протягом доби. Розрахунковий обсяг ємності залежить від потужності котла, завантаження палива та часу горіння одного завантаження та від того, що ви хочете від буферної ємності (акумуляція не використаної енергії). Рекомендують від мінімальних 25 літрів (такий обсяг ставиться зазвичай для захисту від закипання і не може належним чином нагромадити енергію в достатньому обсязі) до оптимальних 55 літрів на кВт потужності котлу.

Та у результаті, ми отримуємо пелетну автоматичну котельню набагато дешевше котельні на ручному завантаженні палива, хоч як воно надзвичайно звучить, та в вартості обладнання і у ціні палива, яка зазвичай нижча за вартість праці кочегарів!

 

Досвід установки та обв'язування твердопаливного котла з буферною ємністю

Залишити відповідь

ukУкраїнська
Цей сайт використовує файли cookie, щоб зробити ваш перегляд більш зручним. Переглядаючи цей сайт, ви погоджуєтесь з тим, що ми використовуємо файли cookie.