Ставити або не ставити буферну ємність під час встановлення твердопаливного котла
Користування звичайним "твердотопом" без пелетного пальника і без буфера вкрай небезпечно та економічно не вигідно, оскільки в режимі тління ККД твердотопу стрімко падає і особливо це стосується котлів з допалом продуктів горіння!
Розглянемо особливості «твердотопів»
всі твердопаливні котли, незалежно від їх типу та способу спалювання палива, мають такі загальні особливості:
- Працюють лише у вузькому високотемпературному графіку (90/75 0С чи 80/600С).
- Можуть змінювати потужність в діапазоні 100…50% шляхом зменшення кількості повітря, що надходить при горінні. Причому із зменшенням потужності різко падає ККД рахунок збільшення частки СО.
- Котел не може бути зупинений, доки в ньому не догорить паливо.
- Котел на ручному завантаженні підбирається із запасом потужності мінімум 30% на найхолоднішу п'ятиденку для житлових приміщень та до 50% для офісних будівель, оскільки може виникнути суттєва проблема з якістю та вологістю палива, що обов'язково потрібно враховувати.
Найвищий ККД у твердопаливного котла у момент коли він знаходиться вище точки роси по обратку( зазвичай 51 градус), але ще не досяг заданої температури встановленої на контролері! Як тільки твердопаливний котел досягає заданої температури і йде в тління ККД котла падає аж до 20%, нівелюючи цим всю економію.
Та у результаті, ми отримуємо пелетну автоматичну котельню набагато дешевше котельні на ручному завантаженні палива, хоч як воно надзвичайно звучить, та в вартості обладнання і у ціні палива, яка зазвичай нижча за вартість праці кочегарів!
Досвід установки та обв'язування твердопаливного котла з буферною ємністю