Контролер та датчики для системи опалення з клімат-контролем.

Датчики для опалення

Опалення на вимогу. Датчики температури та інші способи економії тепла.

У попередній публікації «Автоматика для систем опалення» нашими фахівцями було розкрито питання автоматизації роботи котла та системи гарячого водопостачання без функцій користувача. Зараз настав час розкрити особливості організації погодозалежної автоматики у сучасних системах опалення. За це відповідає контролер, датчики для системи опалення та трьох- та вилочний клапан. Мікроконтролер може бути приєднаний безпосередньо до кланам тиристорів на колекторі теплої підлоги, якщо придбана модель арматурного вузла це дозволяє зробити.

Автоматизація системи опалення - це приємне доповнення, яке суттєво підвищить рівень комфорту, а також дозволить скоротити витрати за рахунок графіка температури.

Що може і робить автоматика системи опалення?

Як і в минулій статті, наші фахівці роблять акцент на тому, що в сучасних системах опалення присутні два функціональних контури: котельної та опалювальний. У котловому встановлюють котли, циркуляційний насос, клапани, група безпеки, компенсаційний бачок та інші елементи «інфраструктури» підтримки роботи котлу. В системі опалення знаходиться розводка для ГВП, опалення радіаторами, теплі підлоги, контури повітряного опалення та все, що необхідно власнику.

Терморегулятор теплої підлоги
Терморегулятор теплої підлоги

Іншими словами автоматизація котлу має інженерне призначення, спрямоване на підтримку правильного режиму роботи котлу та іншого устаткування. Призначена для користувача автоматизація реалізується одночасно котельним та опалювальним трубопроводом. Вона може бути зроблена за допомогою радіаторних клапанів, колекторів теплої підлоги або у сукупності з роботою клапанів з сервоприводом. За автоматичну функціональність у котловому та для горячої води буде відповідати одна (!) система управління, хоча кількість контролерів залежить від бажання власника. Але на практиці система управління опаленням об'єднує функції.

Налаштування клімат-контролю можно зробити вручну та, як то кажуть, не городити город. Але поставити більш складні сценарії опалення як, наприклад, підтримка температури повітря у момент відсутності мешканців близько 13 градусів за Цельсієм та підняття температури до 22-24 градусів за Цельсієм до моменту повернення людей, це може зробити тільки правильно налаштована автоматика.

Радіаторний клапан з підтримкою бездротового зв'язку
Радіаторний клапан з підтримкою бездротового зв'язку

Датчики для системи опалення можуть бути знову ж різними. Це може бути датчик чадного газу, який буде кріпитися у кімнаті та шиберній заслінці димоходу або ж датчики температури накладні або вбудовані. Інженерна автоматизація передбачає установку датчиків тиску у систему та інших рішень, використання яких буде залежати тільки від проекту теплової схеми.

Автоматичні функції: чим керує автоматика систем опалення?

Сучасну автоматику систем опалення виробники представляють широким підбором устаткування. Датчиків, термостатів, клапанів, сервоприводом та контролерами. Вона дозволяє повністю автоматично регулювати різні робочі режими. І це позитивно позначається на економії енергоресурсів при збереженні високого рівня комфорту.

Чи захочете ви підняти температуру у ванній, коли купаєтесь? Встановіть параметри, та система,все за вас зробить. Хворіє дитина? Візьміть смартфон та підвищить температуру у його кімнаті, та система, зробить все за вас.

Функції приладів автоматизації опалення:

  • терморегулятори та термостати можуть бути аналоговими та цифровими. Для автоматизації будуть потрібні цифрові пристрої, що підтримують бездротовий зв'язок. З їх допомогою встановлюють та підтримують температурні показники у кожній окремій кімнаті;
  • датчики температури використовуються для контролю температури в приміщенні, на вулиці. Також можна придбати для контролю температурних показників теплоносія. Вони можуть бути внутрішніми та накладними на трубу. Кількість та прикладні функції датчиків регулюються в залежності від теплової схеми;
  • сервоприводи змушують клапани переходити у потрібний контролеру стан. Вони регулюють арматуру автоматизації, яка, як правило, не підтримує бездротовий зв'язок;
  • чотириходові клапани та керовані радіаторні клапани регулюють потік теплоносія на вимогу;
  • контролер - це мікросхема, за допомогою якої відбувається управління за заданими програмами. Деякі контролери дозволяють задавати різні сценарії обслуговування.

Вибір мікроконтролерів.

Твердопаливні котли ФОКУС та пелетні пальники ФОКУС укомплектовані мікро контролером Plum EcoMAX, який за замовчуванням керує роботою котлу, супутніх пристроїв та дозволяє підключити кімнатну та вуличну автоматику.

Якщо у вас встановлено інший твердопаливний котел, можна придбати систему управління. І реалізувати все те, про що писали наші фахівці. Користувачі отримують можливість здійснювати управління гарячим водопостачанням у зимовому та літньому режимі. Підключають датчики для системи опалення та термостати. Також з'являється можливість налаштовувати систему опалення на синхронну роботу. Для цих цілей придбайте контролер. Його можна купити у складі комплекту резервного електрокотлу та автоматизувати навіть роботу печі.

Загальний принцип роботи автоматики буде залежати від конкретної моделі. Також підбір обладнання пов'язують з реалізацією теплової схеми, але функціонал відповідає описаному вище. Звичайно, функціонал повинен враховувати особливості системи опалення.

Наприклад, якщо ви використовуєте тільки низькотемпературні контури та встановили теплі стіни, геліосистему або приховане опалення, то регулювати це можна за допомогою три- та чотириходового клапана. Для цих цілей буде потрібно правильний підбір арматури, вона може бути преміальної або бюджетної. Самостійний монтаж краще виконувати на комплектах арматури в зборі. Ці питання відображені в наших попередніх публікаціях.

Потрібен чи не потрібен триходовий клапан у системах опалення?

Ставити чи не ставити буферну ємність при обв'язці твердопаливного котлу?

Замовити проект автоматичної котельної

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

ukУкраїнська