Системи туманоутворення: призначення, принцип роботи, унікальні переваги
Туман - це результат конденсації водяної пари у повітряному просторі, тобто перехід пара у рідкий стан. Таке атмосферне явище спостерігається при скупченні найдрібніших крапель води, внаслідок чого утворюється невелика хмара або суцільна завіса у безпосередній близькості до поверхні землі. Крім природного туману існує поняття штучного туману, який генерується за допомогою систем туманоутворення. Це обладнання, що складається з декількох конструктивних частин, розпорошує воду до дрібнодисперсного рівня (від 15 мкм в діаметрі) через форсунки середнього та високого тиску. Форсунки для туманоутворення можуть розташовуватися під стелею, по периметру об'єкта або уздовж нього, або в іншій відповідній зоні об'єкта.
Основна мета застосування систем туманоутворення - Контроль мікроклімату шляхом охолодження та зволоження повітря, придушення пилу та захист від комах (не люблять високу вологість). Зниження запиленості та видалення небажаних запахів дозволяє легше дихати таким повітрям, внаслідок чого систему туманоутворення не варто розглядати як звичайну систему охолодження повітря, а скоріше як генератор комфортного мікроклімату.
За принципом фізики.
Щоб вода випаровувалася у повітря, їй необхідно тепло. А саме - 2 272 кДж тепла для випаровування 1 л води. Така кількість тепла витрачається як при побутовому використанні газових та електроплит, так і при природному випаровуванні води. Виходить, для охолодження повітря необхідно, щоб він швидко передав воді своє тепло, після чого відбудеться випаровування. Як домогтися цього за допомогою системи туманоутворення?
Якщо вилити 1 л води в повітря, потрібного ефекту не буде, оскільки вода відразу опиниться на поверхні землі і випаровуватиметься протягом декількох годин. Досягти випаровування води в повітрі за кілька секунд можна шляхом розпилення води на дрібні краплі, як це роблять системи туманоутворення. З повітря вода забере ту саму кількість тепла - 2272 кДж. Повітря зволожується та охолоджується, оскільки передає своє тепло воді та містить у собі пару. При цьому на поверхні землі та прилеглих предметів не утворюються калюжі та намокання. Волога не конденсується, тому що встигає швидко випаруватися у повітрі.
Склад системи туману.
Комплект системи туманоутворення зазвичай складається з:
• насосного блоку;
• системи шлангів;
• фільтрів для води;
• магістралі (15 метрів);
• набору розпилювальних форсунок (у нашому обладнанні - від 15 до 30 шт.);
• вентилятора, що розсіює туман;
• кульових кранів високого тиску;
• дренажного клапана;
• пульта управління.
Також у комплекті можна знайти трійники, коліна, муфти. Для монтажу не потрібні дорогі інструменти.
Як працює система туманоутворення?
Алгоритм роботи обладнання для туманоутворення можна розділити на кілька етапів:
1) подача води насосом у трубки;
2) проходження води по трубах у форсунки;
3) розпилення води форсунками.
Дрібнодисперсна вода миттєво випаровується у повітрі, тим самим охолоджуючи його. При цьому немає відчуття високої вологості повітря. З метою зрошення використовуються туманообразуючі форсунки з великим розпилювачем.
Ступінь охолодження повітря залежить від природних факторів: температури та початкової вологості повітря. При сухій та спекотній погоді система туманоутворення може знизити температуру повітря на 15 градусів. В умовах підвищеної вологості та прохолоди результат буде менш значним, оскільки воді нікуди випаровуватися та звідки брати тепло. Ви можете помітити, як ранковий туман охолоджує повітря та робить його з вологого на сухий, прогрітій місцевості, але практично не відчувається поблизу річки.
Тому на одних об'єктах краще використовувати системи туманоутворення середнього тиску, на інших - більш високого. Перед монтажем обладнання слід детально проаналізувати об'єкт та правильно спроектувати систему для оптимального результату. Фахівці нашої компанії із задоволенням візьмуть всі ці завдання на себе.
Управління системою туманоутворення.
Охолодження повітря туманом може здійснюватися у турборежимі або автоматично. Циклічний таймер (реле часу) дозволяє задавати необхідні інтервали роботи обладнання: по годинах, днях, фазами дня. Користувач сам регулює роботу циклами або у режимі "робота-пауза".
Крім того, за принципом термостата працює датчик вологості. Устаткування для туманоутворення може запускатися при досягненні певної нижньої межі вологості повітря та припиняти роботу, як тільки буде досягнута потрібна верхня планка. Для складних завдань використовується комбінований набір датчиків управління.
Сфера застосування систем туману.
Особливо актуально туманоутворення для кафе. Якщо всередині цього закладу з нестерпною задухою та спекою допомагає впоратися кондиціонер, то поза приміщенням потрібно шукати альтернативу. За рахунок підвищеного комфорту перебування на свіжому повітрі (конкурентна перевага!) туманоутворювач для кафе автоматично стає «магнітом» для нових клієнтів, навіть якщо вони не планували відвідувати цей заклад. Також потрібний штучний туман для ресторанів. Жодних зайвих запахів і комах, свіже охолоджене повітря — найкращі умови в спеку року. Підсилити ефект допоможе яскраве різнокольорове підсвічування.
Туманоутворювальні установки створюють атмосферу відпочинку та релаксу. Системи охолодження повітря для терас, штучний туман для альтанок, веранд та майданчиків відпочинку прибере пил та створить приємне відчуття свіжості. Завдяки системі ручного регулювання вологості та інтенсивності роботи система туманоутворення для альтанки дозволить поставити свій комфортний температурний режим та стане ексклюзивним доповненням до екстер'єру, що неодмінно оцінять ваші гості.
Важливу практичну функцію відіграє система туманоутворення для теплиць. Правильна організація системи зволоження повітря - одна з ключових умов гарної врожайності. Це особливо актуально при вирощуванні рідкісних рослин та тропічних культур. Штучний туман для теплиць використовується як в приватних, так і у промислових цілях та межах. Таким чином власник теплиці може забезпечити оптимальну вологість для будь-яких рослинних культур та при цьому значно заощадить витрати води.
Горячі цехи, кузня, підприємства по металообробці та нафтопереробки - у таких умовах системи туману сприяють зростанню продуктивності праці та прибутковості підприємства. Встановлення такого обладнання доцільна, зокрема, на об'єктах з сипучими матеріалами.
Агробізнес, тваринництво, ландшафтний дизайн, аквапарки, пляжі, оранжереї, зимові сади - у наш час туманоутворювальні установки встановлюються усюди.
Висновки: чому систему штучного туману варто використовувати?
Отже, підсумуємо всі ключові переваги рішення купити системи туманоутворення для особистого та комерційного використання:
• значне зниження температури повітря у спекотну пору року;
• підвищення вологості повітря та створення комфортного мікроклімату;
• підвищення естетичної привабливості та ексклюзивності ділянки;
• збільшення клієнтопотіку у громадських закладах;
• сухість поверхні землі в процесі та після роботи системи (системи з клапанами форсунок не допускають стікання води через нижні форсунки);
• можливість ручного регулювання показників температури та вологості повітря;
• таймер автоматичного запуску та зупинки процесу охолодження повітря;
• зниження витрат на полив;
• підвищення продуктивності робочого процесу на виробництвах.
Варто також відзначити, що мікроклімат, який створює така система вуличного охолодження, сприятливо позначається на здоров'ї та самопочутті людини, оскільки дозволяє дихати свіжим, очищеним від пилу повітрям, знижує ризик бронхолегеневих та серцево-судинних захворювань.
Недоліками системи є висока ціна відносно інших типових систем охолодження, а також не найпростіший процес установки, до якого краще залучити фахівців. У нашій компанії ви знайдете оптимальні розцінки на обладнення та послуги монтажу.