Процес роботи пелетного пальника у деталях.

ПАРІЛЬ focus

Як працює пелетний пальник на агро- та деревних пелетах

Пеллетний пальник - це основний функціональний елемент, який принципово відрізняє пелетний котел від твердопаливного. Вона є пристроєм подачі деревних пелет з підпалом палива зі створенням певних умов горіння. Розрізняють ротартні та факельні пальники, що принципово відрізняються за ККД. Сучасні котли оснащені пелетним пристроєм смолоскипного типу, процес роботи пелетного пальника розглядається нижче.

Конструкція багато в чому визначає процес роботи пелетного пальника

Кожен смолоскип має свої особливості і відрізняється функціонально і конструкційно. Не кожен виробник розкриває технологічні особливості устаткування. Це робиться через збереження унікальності конструкції або через відсутність інновацій.

Однією з найсучасніших моделей є пелетний пальник з ротаційною камерою згоряння, який показано на фото.

Процес роботи пелетного пальника:

  1. Пристрій забезпечений шнеком, що подає, який їх внутрішнього бункера подає паливні гранули в камеру згоряння.
  2. Підпал проводиться автоматично від нагрівальної струни завдяки створенню певних термодинамічних умов.
  3. Кисень подається біля входу камери та по всій поверхні за допомогою ротаційного корпусу. Цей вид подачі повітря можна назвати точковим підтримки інтенсивності горіння.
  4. Конструкція камери згоряння є повітряною роторною камерою, яка обрамляє топкову роторну камеру. Завдяки чому повітря розподіляється по всьому об'єму камери згоряння рівномірно. Такий підхід дозволяє забезпечити і моментальний піролізний допалювання продуктів згоряння, збільшуючи ККД пальника.
  5. Даний роторний пелетний пальник має механічне очищення конструкції від золи, яка скидається в окремий бокс.

На що треба звернути увагу.

На прикладі стає зрозумілим, що про пальник, який ви хочете придбати, потрібно дізнатися таке:

  1. Який тип пальника пропонують.
  2. Яка конструкція та повітряної камери та топкової.
  3. Як подається повітря.
  4. Як очищається камера від попелу.

На українському ринку виробники репрезентують різні типи пелетних пальників, у тому числі і факельного типу. При цьому процес роботи пальника та його конструкційні особливості багато в чому визначають ККД та комфортне обслуговування. Також кожна модель орієнтована на різні режими роботи з паливом різної ефективності, багато хто працює тільки на дерев'яних пелетах. Відмінність полягає в особливостях вторинної подачі повітря для більш інтенсивного спалювання газів при низькій якості пелет та видаленні золи.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

ukУкраїнська