Детально розглядаємо процес експлуатації пальника: пелетний котел та пальник - в чому різниця
Після встановлення пелетного модуля котел з пальником стають повноцінним пелетним міні-котельні, яка може обігрівати приватні будинки, офіси, магазини та громадські установи. Застосування такого опалювального обладнання універсальне. Але розглянемо установку і процес експлуатації пальника після монтажу. У чому таке рішення відрізняється від пелетного котлу?
Пелетний пальник пальнику різниця?
Пеллетний пальник являє собою зовнішній модуль, що принципово відрізняється пелетні котли від твердопаливних. «Правильний» пальник, якщо він пропонується як окремий продукт для установки в твердопаливний котел, приймає на себе функції повнофункціональних пелетних котлів.
Йдеться про наступне обов'язковому наборі функцій:
- про систему очищення;
- про охолодження при необхідності;
- про микропрограммном управлінні, контролюючи процес експлуатації пальника та безпеку;
- подачі палива;
- про наявність уловлювачів золи і контролі димових газів.
Зазвичай ці функції реалізує сучасний пелетний котел, але при інсталяції пальника справа інакша. Відповідно всі системи повинні бути реалізовані за допомогою зовнішнього модуля.
Всі перераховані функції мають пелетний пальник ФОКУС. Вона повністю реалізує сучасні можливості зарубіжних пеллетних котлів:
- контролює процес горіння;
- має систему очищення;
- забезпечує безпеку експлуатації.
Пелетний пальник FOCUS побудована на основі відомого принципу Plug & Play та вимагає тільки грамотного підключення.
Встановлення та процес експлуатації пальника на котел.
Справа у тому, що пелетний пальник встановлюється у топкові дверцята камери, та звичайно, при монтажі слід враховувати її розміри і обсяг. Виробники, як правило, просить покупця переслати самі дверцята та виготовляють пальник з урахуванням індивідуальних розмірних вимог.
Незважаючи на модульний принцип організації пелетної котельні на прикладі бренду FOCUS все ж бажано, щоб її встановлювали фахівці. Згодом процес експлуатації пальника повністю автоматизований.
В процесі експлуатації опалювальне обладнання:
- передає дані про штатних і позаштатних режимах по мережі;
- передбачає дистанційне керування і сповіщення по «тривозі»;
- самостійно вмикається та вимикається при зміні кліматичних показників і при наявності палива.
Власнику котельню тільки необхідно регулярно наповнювати бункер для пелет. Моделі з механічним очищенням потрібно прочищати вручну приблизно раз в 1-2 сезону. Період очищення можна збільшити, якщо використовувати каталітичні гранули, що розчиняють зольний осад на стінках котлу. Для зменшення забруднень виробник рекомендує використовувати деревні гранули.
Що входить в збірну міні-котельню на пелетах.
Якщо ви вирішили купити пелетне обладнання, то вибір інноваційної пелетної пальника FOCUS стане оптимальним рішенням. Щоб перевести будинок на опалення гранулами, потрібно придбати:
- твердопаливний котел (може бути встановлений раніше);
- пелетний пальник;
- пелетний бункер.
Якщо пелетна котельня високої потужності, то встановлюється складна система шнеків. З їх допомогою організовується транспортер, що подає пелети з сусіднього приміщення або підземного бункера. Після установки транспортера робота котлу та пальника стає повністю автоматичною і регульованою микрокліматичними параметрами.
Вартість пелетної установки разом з твердопаливним котлом, розрахований на багатоконтурні опалення, становить приблизно 60 тисяч гривень. За цю вартість від ФОКУС покупець отримує функціонал, характерний для дорогих моделей, і регіональне гарантійне обслуговування.