Пелети з тирси: бізнес та самозаготівля (5 прикладів)

Гранулятор Пеллет: Пелети З Тирси

Котельні повного циклу: пелети з тирси самозаготівля та бізнес на теплі

Зі зростанням цін на енергоресурси багато хто задається питанням, як зробити опалення дешевим або навіть безкоштовним. Звісно, не так багато варіантів досягнення мети, використовуючи традиційні методи опалення. Але пелети з тирси і, відповідно, пелетний котел – це не лише повна автономія та незалежність будинку від дорогого магістрального газу, а й можливість звести витрати на опалення до мінімуму.

Пелети можна виготовляти з чого завгодно – з гілок, агровідходів, листя і навіть сміття, але гранули найвищої якості виходять із тирси ординарної деревини, яку можна придбати у деревообробників. Опалення тирсою у твердопаливному котлі не забезпечує необхідну тепловіддачу, яку можна отримати за допомогою того ж твердопаливного котла та пелетного пальника, що підтримує технологію об'ємного горіння при спалюванні деревних гранул.

Бізнес та самозаготівля пелет з тирси – це хороший бізнес, а власні потреби для забезпечення роботи пелетного казана можна забезпечити майже безплатно. Безкоштовне опалення за допомогою пелетів – це приваблива можливість, яка цілком доступна для фермерів. Пропонована технологія також може використовуватися в багатоквартирних котельних будинків.

Технологічну та консультаційну підтримку ОСББ може надати ТМ «Фокус». Сьогодні ми розкриваємо особливості, як економити на опаленні та звести витрати до мінімуму, якщо у вас буде самозаготівля.

Гранулятор для виробництва пелет із будь-якої сировини

 

 

Бізнес на теплі: продавайте тепло власникам квартир

Звичайно, робити бізнес на пелетах з тирси дуже вигідно, тому що з кожним роком все більше людей стикаються з необхідністю відмови від природного газу, така ж проблема й перед ОСББ. Блакитне паливо не лише дороге, а й просто може стати недоступним навіть за наявності газової труби в будинку. Можна встановити котельню на мазуті, але наша компанія пропонує альтернативний вид опалення, про який багато споживачів багато чули, але побоюються різних ризиків. Компанія Firebox може довести, що ризиків купівлі пелетної котельні для ОСББ немає.

Встановлюючи пелетну котельню повного циклу від заготівлі сировини до опалення, про яку піде в нашій публікації, ви можете концептуально скоротити витрати на тепло. Іншими словами, ОСББ зможе продавати тепло власникам квартир не лише за лояльною вартістю, а й дуже пристойно на цьому заробляти.

Звичайно, пелети можна робити з усього, але деревні відходи є кращим видом сировини для гранул через хорошу тепловіддачу та низьку зольність. При цьому можемо запевнити, що пелетні котли ТМ «Фокус» позбавлені вагомої нестачі закордонних пелетних котлів, які мають суттєві технологічні обмеження щодо використання зольної гранули і виходять з ладу.

 

Чому вигідний твердопаливний котел, пальник і пелети з тирси

Встановлюючи пеллетну котельню, ви можете розраховувати на наступні переваги, які відзначать споживачі:

  • виключно низька собівартість гранул, якщо ваша котельня розрахована на виготовлення пелет із тирси та іншої сировини;
  • автоматичний пелетний котел з «тонким» програмним налаштуванням, здатний забезпечувати теплом цілий багатоквартирний будинок, що не потребує обслуговування під час експлуатації;
  • можливість встановлення клімат-контролю у квартирах споживачів тепла та ефективної організації контурів опалення.

Така котельня для ОСББ – це реальна можливість окупити власні потреби та надати споживачам опалення за низькою вартістю або отримати дохід. Пелети з тирси є також оптимальним енергоресурсом для пелетних котлів.

 

Тріска як майже безкоштовна паливна сировина для пелетних котелень

Для отримання тріски подрібнюється деревина з використанням спеціальної техніки або виходить як відходи при деревообробці. Розрізняють паливну та технологічну сировину.

Технологічна тріска – це відходи, які отримують при деревообробці. Вона виготовляється як побічний продукт із окорененої стовбурової деревини цінних порід дерева, а також і кускових відходів та горбилів. Для цих цілей застосовуються рубальні верстати дискового типу або тирса для пелет поставляється в готовому вигляді після деревообробки.

Паливна тріска заготовляється з низькоякісної деревини, яка залишається при санітарній рубці лісу, при корчуванні неокоренених стволів, сучків та гілок несортованих порід дерева. Сировина переробляється в тирсу на машинах дискового та барабанного типу.

 

Поліпшення деревних відходів перед переробкою – дорожча сировина

Якість деревини, яка використовується для виготовлення тріски, можна покращити. Відома так звана торефікація деревини. Він є технологією низькотемпературної обробки методом піролізу, який покращує властивості деревини.

Сушіння виконується в безкисневій камері при температурі 200-300 С протягом 6-30 хвилин при швидкості нагрівання 50 С за хвилину. У цих умовах геміцелюлоза розщеплюється та утворюється паливо у вигляді гідрофобного та гомогенного порошку, який далі пресується у пелетні гранули. Такі пелети мають більш високу теплоємність, яку можна порівняти з вугіллям.

 

Пелетна котельня для ОСББ

ТМ Фокус пропонує пелетні пальники потужністю до 1 МВт та твердопаливні котли з дверним адаптером для пальників потужністю. Цим моделі можуть бути адаптовані для потреб ОСББ. Основною умовою експлуатації, звичайно, є повністю автоматичний процес, в рамках якого пелети подаються в пальник за допомогою пневмоприводу. Гранули зазвичай зберігаються в окремому приміщенні. Версія котельних «ТМ Фокус» для домогосподарств включає бункер для завантаження гранульованого палива. Це єдиний процес, який виконується вручну.

При цьому можна виготовляти гранули з тирси безпосередньо в технологічній лінії пелетного котла. Такий проект показано на кресленні. Також пропонуємо ознайомитися з покращеною пелетною котельнею, на кресленні показано вже реалізований проект. Технологічний цикл розширеної версії передбачає дроблення тріски, підготовку тирси і пресування в гранули з подачею в бункер. Він може містити і торефікацію деревини.

 

Трохи про заготівлю пелети з тирси

Технологія пелет існує з 1947 року. Гранулювання сировини або пелетизації відбувається в кільцевих штампах з роторними вальцями, що обертаються, які впресовують підготовлену масу в отвори. Деревна сировина готується за допомогою парогенератора та подається до вузла пелетизації. З зовнішнього боку штампу встановлений ніж, що підрізає гранули потрібної довжини.

Процес виробництва пелет з тирси поділяється на такі процеси:

  • подрібнення виконується за допомогою рубального вузла, який колоди, що завантажуються, і гілки подрібнює до розміру менше 25*26*2;
  • сировина за допомогою пневмоподатчика транспортується по лінії сушку, де доводиться до вологості 2-10%;
  • після цього проводиться додаткове подрібнення;
  • сировина з вологістю менше 8-10% погано пресується, тому наступним етапом є водопідготовка тирси, щоб отримати звичні пелети з тирси;
  • етап гарячого пресування та формування пелет;
  • охолодження;
  • фасування.

Якщо у вас встановлений котел, ця лінія перенаправляє пелети на склад, звідки вони з пневмоподатчиком подаються до пелетного котла.

Пелетні котельні повного циклу

Найбільш затребувані на ринку невеликі котельні пелетні, що використовуються каскадно з ручним завантаженням пелет в бункер або з подачею пелет зі складу. Але ТМ «Фокус» під потреби вашого підприємства або ОСББ може виготовити пелетні котельні повного циклу, що включають лінію заготівлі деревини та виготовлення пелет з тирси та попередню її рубку та підготовку. Такі котельні дозволяють продавати тепло з високою прибутковою частиною. Пелети з тирси можна також реалізовувати іншим котельним.

Міні-завод з виробництва пелет китайського виробництва

Лінія з виробництва пелет з аеродинамічною сушкою (Україна)

Український завод Техномашбуд виробляє гранулятори пелет різної потужності. Насамперед, це моделі GRAND і PELLETNIK. Вони ідеально підходять для домогосподарств, ферм, будинкових котелень, а також для самозаготівлі та виробництва пелет на продаж невеликими партіями.

Роликовий гранулятор тирси для домогосподарств

Пелетовий верстат власного збирання для майстрів

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

ukУкраїнська
Цей сайт використовує файли cookie, щоб зробити ваш перегляд більш зручним. Переглядаючи цей сайт, ви погоджуєтесь з тим, що ми використовуємо файли cookie.