Опалювальні котли з автоматичною подачею палива: з гравітаційною та шнековою подачею.

На практиці опалювальні котли з автоматичною подачею палива - це досить широка лінійка опалювального обладнання, яке забезпечує автономну роботу системи обігріву. Формально до них можна віднести газові та дизельні котли, але зазвичай до цієї категорії відносяться саме твердопаливні моделі. Їх конструкція передбачає транспортер енергетичної сировини. На цьому етапі варто зробити зауваження. На ринку пропонуються більш дешеві версії з гравітаційною подачею і більш дорогі з транспортувальним шнеком.

Автоматична подача палива в пелетному казані з гравітаційним транспортувальником

Незважаючи на те, що гравітаційна подача характерна для звичайних твердопаливних моделей (котли холмової), все-таки до опалювальних котлів з автоматичною подачею палива фахівці відносять саме пелетне опалювальне обладнання. Це пов'язано із зручністю організації транспортування гранульованого палива. Що не застосовується для паливних брикетів або рубаною деревини.

Шахтні твердопаливні котли.

Серед власників приватних будинків і, відповідно, приватних котелень затребувані не обслуговуючі моделі опалювального обладнання. Тобто з автоматичною подачею палива. У промисловості котельне обладнання також забезпечено шнековим поданням вугілля, мазуту або інших енергоресурсів. Для домашніх версій котлів така реалізація дуже довгий час була проблемою. При використанні твердого палива доводилося підкладати дрова раз в 3-6 годин.

Ця проблема була вирішена з появою шахтних котлів холмової, в яких подача дров здійснювалася гравітаційним способом. Паливна маса просто осідала в міру згоряння. Така форма подачі має місце в дешевих моделях пелетних котлів та більш ранніх версіях, що з'явилися на ринку.

Факельная пелетний пальник с автоматической подачей топлива

У пелетних котлах останнього покоління встановлюються так звані автоматичні пелетні пальники. Йдеться про факельні пальники з автоматичною подачею палива. Варто відзначити, що саме пальник принципово відрізняє пелетний котел від звичайного твердопаливного.

Незважаючи на те, що шнекову подачу виробники використовували і в більш ранніх версіях пальників. Саме в факельних версіях за рахунок подачі пелет шнеком рівень ККД підвищується до 95%.

Такий тип подачі необхідний, щоб уникнути механічної роботи, яку можуть виконувати газоподібні продукти згоряння при виникненні ефекту об'ємного горіння і з метою реалізації піролізного дожигу сировини. Таким чином, факельний пелетний пальник конструктивно має на увазі автоматичну подачу палива.

К примеру, факельная пелетний пальник ФОКУС является отопительным оборудованием последнего поколения, поэтому включает дозированную шнековую подачу пеллеты. Процесс подачи воздуха и топлива управляется микроконтроллером PLUM. По этой причине становится и возможной регулировка работы котла по заданному сценарию температуры в помещениях.

На що здатні опалювальні котли з автоматичною подачею палива.

Шнековая подача палива дозволяє управляти процесом горіння, його корисної тепловіддачею та безпечними параметрами. Запропоновані на ринку факельні пальники технологічно є за замовчуванням автоматичними.

Наприклад, пелетні пальники FOCUS:

  • встановлюються на будь-які підлогові котли без внесення конструкційних змін;
  • управляються системою клімат-контроль;
  • дозволяють розгортати всі види опалення: повітряне, водяне, високо- і низькотемпературне;
  • не вимагають обслуговування;
  • мають систему самоочищення і охолодження в старших моделях.

Надаючи власникам найвищий рівень комфорту, значно вище, ніж у газових систем, пелетне опалення обійдеться в 2 рази дешевше. Вартість кіловата на 2020 рік становить 0,464 грн. При впровадженні сценаріїв клімат-контролю та встановлення датчиків витрати пелети ще більш знижується. Факельний пелетний пальник ФОКУС не чутлива до якості сировини, тому можна використовувати деревні пелети і менш дорогу гранульовану сировину.

Рекомендовані повідомлення