Особливості опалення та монтажу при встановленні пелетних котлів

Опалення І Монтаж Victaulic-Focus Для Пелетних котлів. Особливості Опалення І Монтажу При Установці Пелетних Котлів

Особливості опалення та монтажу при встановленні пелетних котлів FOCUS

Сьогодні ми розглянемо особливості опалення та монтажу під час встановлення пелетних котлів FOCUS. Насамперед, зазначимо, що йдеться про автоматичне обігрів приміщення з регуляцією температури встановленою системою клімат-контролю. Вона може працювати за мінімальним алгоритмом, керуючи роботою пелетного котла або обслуговувати весь будинок.

Також опалювальне обладнання FOCUS орієнтоване на обслуговування промислового сегменту, котли для домашніх господарств ФОКУС відносяться до напівпромислового класу та характеризуються підвищеною надійністю. Відмінною особливістю є постачання комплектів гідравлічної обв'язки "Грувлок" на базі з'єднань та труб Victaulic. Ця арматура дозволяє проводити швидкий монтаж котла гвинтовими з'єднаннями муфт з максимальною якістю та безпекою.

Опалення І Монтаж Victaulic-Focus Для Пелетних Котлів
Опалення та монтаж Victaulic-FOCUS для пеллетних котлів

 

Опалення та монтаж системи без буферної ємності

Відомо, що одним із методів та схем гідравлічної розв'язки є використання утепленої буферної ємності або теплоакумулятора. Конструкційні особливості таких баків різні, але загальний принцип полягає у поєднанні теплообмінних контурів, Про які писали раніше. 

Принцип у тому, що теплоносій обігріває теплообмінник, який несе інший теплоносій. Це пов'язано з тим, що потрібно накопичувати тепло, що надходить нерегульованим об'ємом, що генерується твердопаливними котлами або печами при ручному завантаженні. Окрім накопичення тепла в буферній ємності при нерегульованому нагріванні теплоносія, іноді до критичних температур, виникає ще й проблема безпеки. Насамперед безпеки переходу теплоносія між підсистемами, не розрахованими на таку температуру.

Розведення З Тепловим Буфером І Вторинними Контурами Нагріву
Розведення ТТ-котла з ручним завантаженням та контролером PLUM Ecomax260 з гріючим контуром, а також з тепловим буфером та вторинними контурами нагріву в котельному контурі.

 

Схема Підключення Клімат-Контролю З Розширювальними Модулями І Тепловим Буфером
З тепловим буфером та баком непрямого нагріву для пелетного котла

Коригувати температурні показники теплоносія за допомогою датчика температури допомагає буферна ємність або контролер для твердопаливних котлів з ручним завантаженням. З його допомогою та обв'язки з триходовим клапаном організують підмішування холодної води в контур з гарячим теплоносієм. Така система також має місце в пелетних котлах, але її завдання полягає в тому, щоб захистити котел від ненормованих станів теплоносія зі зворотного контуру та підключити гаряче водопостачання та тепліли як низькотемпературний контур, хоча це також можна зробити за допомогою розведення з триходовим клапаном.

Тобто рекомендовані схеми підключення пелетного казана до системи опалення включають буферну ємність, але виконує інші функції. Докладніше у публікації.

 

Опалення та монтаж системи з пелетними котлами

Пелетний котел ФОКУС є твердопаливним казаном із встановленим пелетним пальником факельного типу, в який подається гранула, вона горить з високою тепловіддачею завдяки технології об'ємного горіння. Робота пальника керується мікроконтролером PLUM з погодним регулюванням

Автоматика підключає обладнання з автозапалюванням при зниженні температури на вулиці та в будинку та вимикає, якщо необхідно. Основний період автоматика регулює інтенсивність роботи пальника, тому буферна ємність не потрібна. Підміс води забезпечує керований мікроконтролер триходовий клапан з метою підтримки номінальних температур в системі. Комплекти гідравлічних обв'язок FOCUS-Victaulic доступні для покупки.

Беззварна Система Монтажу Victaulic
Беззварна система монтажу Victaulic

Технічний бік питання

Максимальне ККД у твердопаливних котлах досягається у вузькому діапазоні температур: у гарячому режимі, коли подача знаходиться в діапазоні 75-85 * С, обратка - не менше 65 * С. При цьому цей діапазон найефективніший за ККД, коли зовсім небагато залишається до зони закипання теплоносія. 

Потужність таких котлів варіюється, але основний недолік - це вузька зона стабільної роботи. У результаті виникає проблема з безпекою, у тому числі, добре відома проблема швидкого гасіння, коли неможливо різко відібрати тепло у палива, щоб котел не вийшов з нормального діапазону роботи. 

У цьому випадку застосовується метод "скидання тепла" саме у буферну ємність. Де-факто теплоакумулятор забезпечує необхідний рівень безпеки, а не економічності. Можна, звичайно, у деякому наближенні уникнути проблеми з безпекою, встановивши радіатори чавуну і міцні металеві труби. Економія та комфорт регулювання є опціями основного процесу роботи буферної ємності.

У пелетному котлі цю проблему вирішено автозапалюванням і гасінням, тому буферна ємність не потрібна. Мікроконтролер також працює з насосними групами, які обслуговують контури радіаторного опалення, вирівнюючи температуру потоком теплоносія. Більш тонке налаштування можна реалізувати на основі теплої підлоги, регулюючи активність за допомогою системи клімат-контроль. Причому це можливо навіть у системах з котлом із ручною подачею палива.

Залишити відповідь

ukУкраїнська
Цей сайт використовує файли cookie, щоб зробити ваш перегляд більш зручним. Переглядаючи цей сайт, ви погоджуєтесь з тим, що ми використовуємо файли cookie.