Котельня для повітряного опалення цеху: теплова схема.

Котельня Для Повітряного Опалення Цеху: Теплова Схема - Firebox - Твердопаливні Пелетні Котли, Пелетні Пальники, Промислові

Промислова пелетна котельня для повітряного опалення цеху (схема монтажу).

У нашому блозі є цілий ряд публікацій, присвячених повітряному опаленню на пелетах. Однак представлене пелетне обладнання розраховане на підготовку суто водяного теплоносія. При цьому часто інженери для таких цілей реалізують інший варіант. Котельня для повітряного опалення цеху обігріває безпосередньо повітря як теплоносій. Теплова енергія пароводяної суміші передається за допомогою теплообмінника з розвиненою конвективною поверхнею, хоча продуктом згоряння вуглеводневого палива є гаряче повітря. Здавалося б, навіщо робити водопідготовку, якщо можна відразу підігрівати повітря.

Це дійсно так. На сьогоднішній день твердопаливні та пелетні котельні ФОКУС – це водогрійні котельні агрегати напівпромислового та промислового класу. Розробка та випуск котлоагрегатів для повітряного опалення ще для нашої компанії попереду. Основною метою є забезпечення теплом саме швидкоохолоджуючі приміщення.

Йдеться про виробничі цехи, відкриті майданчики, теплиці та каркасні будинки. На ринку України є малопотужні компактні пелетні котли ILMAX з ротартним пальником для побутового повітряного опалення, але ця модель не може використовуватись у виробничих умовах. Тому ми вирішили розглянути принципи комплектації котельні, що подає гаряче повітря, окремо, привівши теплову схему.

Теплові схеми котелень.

В одній із попередніх публікацій ми розібралися, що наведені в інструкціях твердопаливних котлів ФОКУС схеми підключення є важливими. Вони показують загальний принцип організації котельні з нашим обладнанням.

При цьому навіть при розгортанні побутової котельні дуже бажано зробити індивідуальне проектування. Перевагою котельного обладнання ФОКУС є модульна підставка. Тобто котел вимагає тільки інсталяції на місце котлогруппи та підключення до контурів з теплоносієм.

Потрібно розрізняти не тільки побутові і виробничі котельні, а й види промислових теплостанций. Залежно від теплових навантажень котельні поділяють на такі види:

  • виробничі - використовуються для постачання технологічних споживачів;
  • виробничо-опалювальні - забезпечують постачання тепла технологічних споживача і дають тепло для потреб житлових будинків (опалення, вентиляція, ГВС);
  • опалювальні - котельні, що виробляють теплову енергію для опалення, вентиляції та ГВП житлових, громадських, промислових споруд.

При підключенні споживачів вони поділяються по надійності теплопостачання та за наявністю резервного опалення. Це знаходить відображення в тепловій схемі і має на увазі або обслуговування при відключенні інших споживачів, або підключення резервних джерел тепла для підтримки теплопостачання критично-важливих об'єктів.

Коли ми говоримо про котелень для повітряного опалення, мова йде про резервні опалювальних потужностях, які доповнюють або замінюють центральне опалення.

Вентиляційна система з підключенням парового котлу опалення: теплова схема.

Наводимо приклад принципової схеми вентиляційної системи, в якій вказані прилади, засоби автоматизації та організація сполучних трубопроводів. Завдяки умовним позначенням ви легко розберетеся з конструкційними особливостями опалювальної системи.

Парова Котельня Для Повітряного Опалення

К1 паровий котел

Фрагмент теплової схеми котельні для повітряного опалення пвиробництва.

Як видно, система включає два теплоаккумулятора, де здійснюється підготовки повітря для подачі в вентиляційні канали. Є і система рекуперації тепла, що забезпечує повторне використання невикористаної теплової енергії, традиційно піднімається до стелі.

Схема котельні виробничої підготовки повітря не розкриває особливості подачі теплової енергії в приміщення. Але зазвичай подача здійснюється по контуру приміщення, а повітрозабір в найвищій точці стелі. Слід зазначити, що чим краще циркуляція повітря, тим економніше витрата тепла. Однак потоки повітря повинні бути так організовані, щоб не створювати дискомфорт для людей, що знаходяться в приміщенні.

Котельня Для Повітряного Опалення Цеху: Теплова Схема - Firebox - Твердопаливні Пелетні Котли, Пелетні Пальники, Промислові

Приклад принципової технологічної схеми вентиляційної системи з обігрівом повітря.

Запропонована схема повітряного опалення універсальна, але розрахована на промислові об'єкти. При цьому її можна з успіхом використовувати і для теплозабезпечення каркасних будинків. При опаленні цехи особлива увага приділяється ще й обігріву робочих місць. Такий підхід дозволяє і дещо вирівняти температуру в виробничому приміщенні.

Котельня для повітряного опалення цеху: принципова схема.

На малюнку ми показуємо конструкційну схему системи повітряного опалення. Потрібно відзначити, що гаряча підготовка повітря для опалення за допомогою водяного теплоносія не надто раціональна. Проте, це самий легкий та доступний варіант організації повітряного опалення в теплицях та цехах з малими витратами.

Інший варіант ми показали на схемі у цій статті. Теплову схему повітряного опалення реалізують за допомогою парового котла. Його можна перевести на пелети за допомогою пелетної пальники ФОКУС. При цьому все перераховане – це апгрейт наявного обладнання та технологій. Спостерігається при цьому суттєва втрата ККД теплової енергії, що виділяється у факельній топці.

Споживачам в майбутньому будуть винагороджені за очікування і побачать нові котли ФОКУС. Вони будуть розраховані і на гарячу підготовку повітря та орієнтовані саме на повітряне опалення каркасних будинків, теплиць і виробництв. Сьогодні компанія пропонує для цих цілей проектування та адаптацію парових установок. Зараз котельню для повітряного опалення цеху наші фахівці розгортають на базі твердопаливних котлів ФОКУС і тепловентиляторів. Це варіант побутової компактної версії пункту теплозабезпечення, що відрізняється від описаної теплової схеми.

Умовні позначення

Замовити проект повітряного опалення

Залишити відповідь

ukУкраїнська
Цей сайт використовує файли cookie, щоб зробити ваш перегляд більш зручним. Переглядаючи цей сайт, ви погоджуєтесь з тим, що ми використовуємо файли cookie.