Каскадне підключення котлів: як реалізується технологія.

Модуль 1МВт 2

Розглянемо каскадне підключення котлів: як «малою кров'ю» зробити котельню на 2,2 МВт.

На нашому сайті ми постійно розповідаємо про компактні котельні виробничого класу, які завдяки використанню сучасних методів проектування та технологій можуть повністю конкурувати з класичними котельнями. Одним з нововведень сучасних систем опалення є каскадне підключення котлоагрегатів. Застосування такого інженерного підходу під час використання твердопаливних котлів ФОКУС дозволяє розширювати потужність теплостанцій до 22 МВт. Каскадне підключення котлів застосовується у побутових та виробничих системах. Це універсальний підхід із високим ступенем економічності.

Каскадне та послідовне підключення котлів: в чому різниця.

Каскадне підключення котлів - є однією зі схем підключення котлоагрегатів, завдяки чому збільшується одинична потужність кожного окремого джерела тепла. Такий спосіб підключення виправданий при великій теплової навантаженні. Або коли потрібно поступово нарощувати потужність котельні з мінімальними конструкційними змінами готових вузлів і контурів теплозабезпечення.

Каскадне підключення котлів

Ще одним виправданим випадком застосування каскадного підключення є підключення котлоагрегатів, що працюють з різними видами палива. Змішувальний вузол, який встановлюється при каскадному підключенні, може включати джерела тепла в міру необхідності. Наприклад, за сценаріями, вручну в залежності від доступності енергоджерела або від погоди.

Незалежно від типу підключення - каскадного або послідовного - підключення кожного котлоагрегату поділяють на ступені. У сукупності ступені системи опалення сумарно формують потужність котельні.

Як організовується класична побутова система опалення.

Класична побутова система опалення зазвичай забезпечується теплом від одного котельного агрегату, потужність якого підбирається виходячи з проекту і максимального навантаження споживачів тепла. Однак навіть в побуті доводиться розширювати системи, не говорять про потреби виробничників, для яких підвищення потужності котельні майже щорічна потреба. Каскадне підключення котлів дозволяє це вирішити без внесення змін до наявну систему опалення.

Каскадне підключення котлів: як реалізується технологія - Firebox - Твердопаливні пелетні котли, пелетні пальники, промислові

Але навіть у побуті опалювальне обладнання задіяно 80% часу на 50% потужності. Але в пікові моменти експлуатації, наприклад, відповідні режиму, максимально зимовий в комунальних котелень, потрібна велика потужність. Вирішується це питання по-різному, але ідентично для побутових та виробничих випадків. Деякі власники встановлюють незалежні джерела тепла на різні контури, щоб скоротити витрати на монтаж колекторних з'єднань. Але середнє завантаження котлоагрегату у таких випадках буде від 25 до 45%.

Каскадне підключення котлів: переваги та недоліки.

Подібні проблеми може вирішити каскадне підключення котлів, за допомогою якого можна забезпечувати потреби нерівномірною та малого теплового навантаження. Це також вирішується за допомогою мікроконтролера або інтелектуального контролера і котлів, потужність яких нарощується динамічно.

Завдання мікроконтролера входить:

  • контроль температури теплоносія;
  • відстеження, скільки ступенів потрібно включити для забезпечення робочий навантаження;
  • зниження і підвищення потужності в системі в залежності від потреб, що залежать від різних параметрів.

Завдяки своїй функціональності мікроконтролер здатний налаштовувати потужність у широкому діапазоні значень. В результаті такої функціональності контролер плавно налаштовує роботу всіх котлоагрегатів в системі з максимальною економією палива.

Перевагою каскадної котельні є і те, що вона може працювати, забезпечуючи низьку температуру теплоносія в осінньо-весняний період. Такий принцип дозволяє економити на паливі, не знижуючи рівень комфорту приміщення. Причому регулювання температурних показників у приміщенні може узгоджуватися з установками користувача в кожній окремій кімнаті за допомогою температурного регулятора.

Каскадне підключення котлів меншої потужності дозволяє краще забезпечити розрахункові навантаження системи обігріву, ніж при роботі одного агрегату. Однак при збільшенні числа ступенів спостерігається зниження ККД. За рахунок підвищення теплопротікань при підвищенні площі поверхонь, через які відбуваються тепловтрати. В результаті фахівці не рекомендують використовувати більше 4 ступенів.

З цього правила випливає, що за допомогою 4 твердопаливних котлів ФОКУС по 500 кВт можна забезпечити близько 2 МВт тепла у промисловій котельні. При цьому зберігається просте компонування котельні, що не вимагає витратного промислового розведення трубопроводів.

Переваги каскадного підключення котлів.

Для техніко-економічного обґрунтування потрібно виділити плюси та мінуси каскадного підключення. Звичайно, не професійному сленгу цей список буде називатися ризиками і факторами, що знижують ефективність котельні. Але ми говоримо про практичну сторону питання.

Переваги каскадного підключення котлів:

  • підвищення економічності котельні. Плавне підвищення потужності з підключенням інших теплоагрегатів істотно підвищує ККД та знижує обсяг палива, що спалюється;
  • підвищення надійності системи. При каскадному підключенні при виході з ладу одного з котлоагрегатів система працює у робочому режимі, але на зниженій потужності в режимі «максимально зимовий»;
  • збільшується експлуатаційний ресурс обладнання. Каскадне підключення котлів забезпечується через спеціальний колектор та гідрострілку, таке частиною інтерфейсу підключення позитивно позначається на збільшенні терміну експлуатації опалювального обладнання;
  • спрощене обслуговування котельні. Устаткування підключене таким чином більш компактно. Окремі теплогенератори можна виводити з експлуатації, не зупиняючи роботу всієї системи теплопостачання. Малопотужні теплогенератори більш вигідні щодо пошуку доступних запчастин та їх ціні.

Недоліки каскадного підключення котлів.

Наведемо і добре відомі недоліки монтажної схеми:

  • досить висока вартість монтажу за рахунок підключення колекторів та Гідрострілки, а також супутнього обладнання;
  • котельня за рахунок розведення виходить не такою маленькою, особливо це критично для побутових версій;
  • є складнощі з підключенням котлів до димоходу.

Завдяки каскадному підключенню котлів можна впевнено розгортати потужні котельні при компактному монтажі обладнання. Цей підхід дуже економічний і підходить багатьом виробничим підприємствам. У наступній публікації ми будемо розповідати про схему каскадного підключення котлів.

Отримати пропозицію по автоматизації опалення виробництва

Замовити проект промислової котельні

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

ukУкраїнська