Яке буває опалення

Яке буває опалення: квартири, приватні будинки та промисловість

Сьогодні ми порушимо питання, яке буває опалення в контексті обігріву приватних будинків та виробничих будівель. Загалом, наразі чітко розрізняють три види опалювальних систем за характером надання та використання послуг теплопостачання:

На відміну від інших країн європейського континенту та у майбутньому в ЄС Україна буде єдиною державою із розвиненою системою центрального тепло- та гарячого водопостачання. У Європі превалює індивідуальне опалення, яке розгортається користувачами на базі енергоносія, що подається до будинків та квартир (газ та електрика). Автономне опалення передбачає незалежність від магістральних мереж. Такий вид опалення просуває бренд FOCUS, пропонуючи свої пелетні котли.

Проблему поганого опалення європейці взагалі не розуміють, енергетичні компанії рекомендують підтримувати температуру в приміщеннях, що мало використовуються, 16-18 градусів тепла, а в туалетах і підсобних приміщеннях — 10-12 градусів. З цієї причини обурення українців щодо не включеного опалення у багатоповерхівках та школах не сприймається. Наприклад, у Японії школи не опалюються, але в перервах діти можуть погріти руки у теплових пунктах.

 

Центральне опалення

Принцип роботи центрального теплопостачання ось у чому. Теплоелектроцентраль (ТЕЦ) нагріває воду і передає трубопроводом в тепловий пункт, розташований у підвалі будинку або в будинковій котельні. Звідти передається на стояки квартир та будинків.

Центральне Опалення У Європі Відсутнє. Україна Буде першою країною ес з таким масштабом Цо.

Початок та закінчення опалювального сезону визначається державою, органами місцевого самоврядування. Відповідно до існуючих норм тепло у квартири подається після трьох днів зниження середньодобової температури до 8 градусів Цельсія та нижче.

Вирішальним фактором хорошого опалення є робочий тиск, під яким подається вода до квартир. Ця характеристика залежить від кількості поверхів (впливає на радіатори, що встановлюються в квартирі, краще купувати на 10-13 бар, найкращим вибором вважаються біметалічні радіатори, що витримують до 35 бар):

  • до 5 поверхів - 3-5 бар;
  • до 9 поверхів - 5-7 бар;
  • до 10 поверхів - 7-10 бар.

Як правило, цей вид опалення має бути найдорожчим, але через зміну тарифів на енергоносії, центральне опалення може бути вигідніше індивідуальне. Проте споживачі часто висловлюють несхвалення щодо низької температури радіаторів. Установка теплового лічильника дає змогу оплачувати лише реально доставлене тепло. Пропонуємо вам кілька важливих схем резервного опалення в квартирах.

Резервний Електродний Котел Для Центрального Опалення
Резервний електродний котел для центрального опалення

 

Резервний Електродний Котел З Управлінням Погодним Регулятором
Резервний електродний котел з керуванням погодним регулятором

 

Резервний Електродний Котел Для Нагріву Теплих Підлог
Резервний електродний котел для нагрівання теплої підлоги при загальному центральному опаленні

 

Квартирна Система Резервного Опалення І ГВС. Електричне Опалення З Клімат-Контролем
Резервна система опалення з бойлером непрямого нагріву для теплої підлоги та гарячої води.

 

Залежно від наявності теплолічильників тарифікація проводиться по-різному:

  • при теплолічильниках у всіх квартирах витрата тепла підсумовується та віднімається від загального споживання (на обігрів під'їзду), отриманий результат поділяється на всіх мешканців;
  • при частково встановлених теплолічильниках виробляється розрахунок витрат на опалення під'їзду та поділяється на всіх мешканців. Після цього отриману суму з даних теплолічильників квартир і утримання будинку віднімають із загального споживання. Залишок ділять на всіх мешканців без теплолічильників, додаючи суму за теплопостачання під'їзду;
  • якщо немає теплолічильника біля будинку чи під'їзду, то оплата провадиться за тарифом місцевих органів влади, як правило, це набагато дорожче.

Автономне опалення багатоквартирного будинку для мешканців нічим не відрізняється від центрального опалення. Але постачання тепла здійснюється з котельні, розташованої на даху будівлі, а не з підвального теплового пункту. Таке розташування дозволяє заощадити на насосному устаткуванні. Потужність дахової котельні не повинна перевищувати 5 МВт. Якщо проектується кластерне теплопостачання для кількох будинків і котельня знаходиться в окремій будівлі, то обмежень за потужністю немає.

Наша компанія пропонує пелетні котельні для багатоквартирного будинку з клімат-контролем, а також пелетні парогенератори для вироблення електроенергії та тепла. ОСББ можуть використовувати гібридні електрокотельні із підключенням до магістрального електропостачання.

Каскадна Котельня З Клімат-Контролем. Центральне Опалення І Монтаж Пелетної Котельні Для Квартир
Каскадна котельня з клімат-контролем для квартир з єдиним погодним регулятором та сенсорними панелями поквартирно.

 

Комунальна Пелетова Котельня З Клімат-Контролем З Поквартирними Погодними Регуляторами
Комунальна котельня з клімат-контролем з поквартирними погодними регуляторами

 

Для приватних будинків

Приватні будинки можуть бути підключені до центрального теплопостачання, але це велика рідкість, оскільки тягнути теплотрасу до приватних будинків нерентабельно. Будинки у котеджних селищах можуть бути підключені до кластерної системи теплопостачання, тобто автономної пелетної котельні та міні-ТЕЦ на пелетах необхідної потужності.

Міні Тец З Парогенераторами Focus
Пелетова ТЕЦ з парогенератором для селищ

 

Дешеве В Експлуатації Опалення Купити Можна, Це Печекамінне Опалення З Електрокотлом Або Пелетна Котельня
Дешеве в експлуатації опалення можна купити, це печекамінне опалення з електрокотлом

 

Гідравлічна Обв'язка З Змішувальним Тепловим Буфером
Гідравлічне обв'язування із змішувальним тепловим буфером з клімат-контролем для опалення будинків

Зазвичай використовується індивідуальне опалення газом, електрикою або автономне на базі контурів ТТ і теплових насосів. Тарифи на газ та електрику встановлює держава. Загальний рахунок на обігрів приватного будинку без утеплення дуже високий незалежно від виду енергоносія, зниження витрат можна досягти тільки за умови використання регульованого електроопалення в поєднанні сонячної електростанції за "зеленим тарифом". У південних регіонах високу ефективність вказує на обігрів від сонячних колекторів.

Класифікуються види опалення за такими принципами:

  • за типом енергоносія: газове, твердопаливне, електричне, геотермальне, сонячне;
  • за теплоносієм: водяні, парові, повітряні;
  • за способом теплопередачі: конвекційні (інфрачервоні та інші) та променисті;
  • за способом гідравлічної обв'язки: з гравітаційною та примусовою циркуляцією;
  • за температурою теплоносія: низькотемпературне (теплі підлоги) та високотемпературне (ТТ-котли).

Яке буває опалення у приватних будинках? Найчастіше використовується водяне та повітряне опалення (для каркасних будинків), від газових, твердопаливних, електричних, геотермальних (теплові насоси) та сонячних енергоресурсів. Також виділяються окремо популярні “теплі підлоги”, які можуть працювати як інфрачервоні та водяні. Електричне опалення як резервне в основному використовується у квартирах, в окремих випадках, у приватних будинках. Парове опалення застосовується на ТЕЦ, оскільки ті ж пелетні парогенератори дозволяють виробляти одночасно тепло та електроенергію.

Пелетне опалення формально відноситься до твердопаливної технології, завдяки автоматизації та незалежному від магістральних мереж паливу вважається автономним.

 

Яке буває опалення у промисловості

У промислових приміщеннях використовується водяне та повітряне опалення. В окремих випадках застосовуються теплі підлоги, наприклад, коли потрібно обігріти робоче місце. Справа в тому, що заводські приміщення мають велику площу та обсяг, не пасивні, тому доцільно застосовувати повітряне опалення та обігрів робочих місць. Для цих цілей, залежно від розведення, застосовуються всі три види підтримки температури приміщення.

Виробничі площі нагріваються зазвичай заводською котельнею. Як правило, обладнання працює на вугіллі. Більш сучасні рішення мають на увазі обігрів виробничих цехів пелетами за рахунок встановлення обладнання, що мало обслуговується, і каскадного підключення котлів. Кількість контурів при цьому не обмежується, потужність котельні динамічно розширюється.

 

Пелетна котельня відрізняється меншими витратами на паливо можливістю розгортання відразу трьох видів опалення з клімат-контролем: водяної, повітряної та теплої підлоги.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

ukУкраїнська
Цей сайт використовує файли cookie, щоб зробити ваш перегляд більш зручним. Переглядаючи цей сайт, ви погоджуєтесь з тим, що ми використовуємо файли cookie.