Як впливає конструкція бункера пелетного пальника на ККД.

Пеллетний Пальник Focus

Як вибрати котел на пелетах: конструкція бункера пелетного пальника

Цілком очікувано, що на ККД котла впливає багато параметрів, в тому числі, особливості конструкції. Сьогодні з фахівцем обговорюємо, як впливає на ККД конструкція бункера пелетного пальника. Зокрема, наскільки ефективні та гарні роторні моделі зарубіжного виробництва. Отже, розповідаємо, на що потрібно звернути увагу, якщо ви хочете купити пелетний котел або пальник? Кілька дуже гарних порад, як обрати котел.

Чим стимулюють виробники покупців?

Пелетне обладнання більш складне та дороге, тому, очевидно, менше користується популярністю, ніж ті ж відносно автономні твердопаливні котли. Звичайно, у останніх є істотний недолік. Перш за все, часте завантаження та життя по годинах роботи котлу. Він усувається установкою в систему теплоаккумулятора. Тоді завантаження палива потрібно проводити не частіше 1 разу на 1-2 дня. І рівень комфорту значно підвищується.

У пелетних котлів з гравітаційною подачею завантаження теж робиться 1 раз на 2 дні. Так що особливих вигод не спостерігається, якщо не враховувати вартість енергоресурсів. Вона при використанні пелет в 1,4-2 рази нижче по відношенню до дров і в 2 рази дешевше, ніж газ. Такі пелетні котли будуть коштувати близько 20 тисяч гривень (2020 рік), але вони мають стандартну конструкцію бункера пелетного пальника.

З огляду на проблеми із завантаженням палива, споживачі придивляються до пелетного опалювального обладнання подорожче. Йдеться про повністю керованих факельних пелетних пальниках з автоматичною подачею пелет. Мається на увазі, що мікроконтролер управляє не тільки інтенсивністю роботи насосу в контурі, а й котлу. Саме такі мікроконтролери ставляться разом з електрокотлами, що мають близький 98% ККД (пелетні пальники факельного типу ефективні на 95%).

Що відрізняє факельні пальники:

  • процес об'ємного горіння з високою тепловіддачею;
  • піролізний дожигг палива, мається на увазі спалювання вторинних конденсаційних газів, як в піролізних котлах;
  • управління інтенсивністю полум'я за допомогою подачі кисню, при цьому температура в контурі регулюється з точністю +/- 2 ° С;
  • автоматична подача з внутрішнього бункера.

До смолоскиповим пальників купується спеціальний бункер для пелет з системою подачі разом або окремо. У цьому випадку кількість завантажень знижується до 1 на тиждень. Якщо встановлюється пневматична подача з іншої кімнати або підземного бункера, то котельня стає повністю автономної протягом усього сезону.

Конструкція. бункера пелетного пальника та подача повітря: як вибрати котел на пелетах

Як вже говорилося, пелетний пальник факельного типу відрізняється від інших моделей по ККД і є повністю керованою. Це реалізується за допомогою подачі повітря в топку, відповідно, має значення конструкція бункера пелетного пальника.

Що впливає на розподілену подачу повітря по всьому об'єму бункера:

  • на інтенсивність спалаху факела та тепловіддачу;
  • на повне спалювання піролізних газів зі збільшенням ККД;
  • за допомогою інтенсивності подачі повітря відбувається управління роботи котлу та горіння.

Для цих цілей конструкцією і вбудованими елементами передбачено кілька способів подачі повітря:бункер для пелет

  • за допомогою вентилятора і управління його оборотами;
  • за допомогою форсунки для точкової подачі;
  • з перфорованої роторної повітряної камери, рівномірно розподіляє повітря по всьому об'єму камери згоряння.

Конструкція бункера пелетного пальника щодо управління є визначальною особливістю. Очевидно, що найкраще розподіляється повітря в роторної пальнику, але інші технологічні рішення також можуть бути досить ефективні.

Так що, перш ніж купити пелетний котел, обов'язково уточніть, як пальник розподіляє повітря камерою згоряння. Конструкція бункера пальника сильно впливає на точність управління температурою теплоносія. Поставте питання спеціалісту про конструкцію пелетного пальника ФОКУС.

Залишити відповідь

ukУкраїнська
Цей сайт використовує файли cookie, щоб зробити ваш перегляд більш зручним. Переглядаючи цей сайт, ви погоджуєтесь з тим, що ми використовуємо файли cookie.