Пристрій подачі пелет: типи, особливості, види.
Що являє собою пристрій подачі пелет? Якщо це питання задати пошуковій системі, то українським покупцям будуть запропоновані котли з гравітаційною або вертикальною подачею. Вона являє собою конусоподібний резервуар, в який засипається паливо і потрапляє в топку під впливом сили тяжіння. Однак це не той варіант подачі, який хочуть бачити користувачі Інтернет. Справа в тому, що примусова подача організовується за допомогою шнекового транспортера. Але розрізняють вбудований шнек для подачі гранульованого палива в пальник і зовнішній шнек, який, швидше за все, цікавить і вас як читачів.
Що таке шнекова подача.
Внутрішній шнек у пелетному пальнику призначений для подачі гранули до зони горіння. Він за своїми конструктивними особливостями дуже нагадує бур. Це просте і надійне рішення, яке використовується з давніх-давен, наприклад, для підняття води. Шнек механічним способом відбирає в бункері певну порцію гранул і подає в пелетний пальник.
Розрізняють внутрішній і зовнішній шнек. Ставлячи питання про влаштування подачі пелет, споживачі зазвичай мають на увазі зовнішню подачу. Вона може бути реалізована різними способами. В тому числі, шнек можна зробити своїми руками, вірніше пристрій зовнішньої подачі з бункера в пелетний пальник. У продажу можна побачити вже готові зразки для подачі тирси і гранул.
Пристрій подачі пелет - це нахилена труба з внутрішнім шнеком, який приєднаний до мотора. Подачу гранул нерідко реалізують і під тиском повітря, переміщаючи потрібні обсяги палива в певні проміжки часу. Або ж за допомогою гравітаційного бункера.
Чим гарна шнекова подача:
- механічна;
- надійна;
- не виходить з ладу;
- легко ремонтується;
- доступна для самостійного виготовлення.
Зверніть увагу, що шнековая подача за замовчуванням є примусовою. Однак її часто поєднують з гравітаційною подачею, розміщуючи трубу зі шнеком під кутом, а бункер - зверху.
Пелетний котел та пелетний пальник – у чому різниця пристрою подачі
Пелетний котел відрізняється від звичайного твердопаливного наявністю пелетного пальника. Описані пристрої зазвичай входять до комплексу опалювального обладнання пелетної міні-котельні, включаючи:
- пальник;
- несучу конструкційну ємність з теплообмінних контуром;
- внутрішній шнек;
- зовнішній шнек;
- дві буферні ємності - з тижневої і технічної завантаженням пальника.
Приклад конструкції пелетного пальника польського виробника з внутрішньою і зовнішньою подачею палива.
Фактично котел має все описане обладнання в одному модулі з додатковими функціями та технологіями від конкретного виробника. Вартість зарубіжних моделей висока. Але українські пелетні пальники ФОКУС та опалювальне обладнання FOCUS можуть гідно конкурувати із зарубіжними зразками, але, головне, вони обійдуться дешевше при купівлі, реалізуючи інноваційний пристрій подачі пелет.