Що можуть котли з датчиком температури.
У продажу можна зустріти котли з датчиком температури. Переважно це стосується електричних та газових моделей. Якщо датчики температури є «на борту» у бюджетних електрокотлах, то в газових моделях такі можливості доступні в дорогому сегменті. Що дають такі можливості і чи варто витрачатися на них?
Повнофункціональні котли c датчиком температури: з автоматичним регулюванням.
Найчастіше котли з датчиком температури призначені для кімнатної установки і для опалення приміщень з маленькою площею. У цьому випадку робота котлу оптимізується відповідно до навколишньої температури. Зазвичай така можливість є у цифрових електрокотлів, відповідно, реалізується мікропрограмного управлінням. Це недорога опція, на яку має сенс витратитися, якщо опалювальне обладнання буде встановлено в житловій зоні: не у котельні або не у більш холодній або теплой кімнаті.
Незважаючи на досить цікаві можливості, ці опції необов'язкові з наступних причин:
- котли з датчиком температури працюють ефективно тільки з одним опалювальним контуром. Це може бути як низькотемпературний контур теплих підлог, так і високотемпературний радіаторний;
- моделі з вбудованим простим клімат-контролем не можуть обробити дані від термостатів в кімнатах, якщо це додатково не передбачено;
- такий котел доцільно розміщувати в приміщенні з середньою температурою.
Іншими словами, датчик температури на борту котлу не дає майже ніяких переваг по регулюванню великих систем. Такі моделі ефективні для локального обігріву маленьких будинків і приміщень.
Обв'язка системи опалення з котлом з датчиками температури (зовнішніми).
Напевно, багато наших читачів бачили котельні з многоколлекторним пристроєм. Коли до одного джерела тепла за допомогою спеціальної трубної розводки підключаються різні контури опалення. Практично на кожному контурі можна побачити насос. Або ж насос встановлюють на «звернені» основного опалювального контуру, що йде до котлу.
Насоси в даному випадку виконують не тільки завдання примусової циркуляції. Керуючи їх швидкістю, можна змінювати температуру теплоносія, відповідно, мікрокліматичні параметри в обігрівається кімнаті. У переважній більшості випадків встановлюється зовнішній температурний датчик, який працює з циркуляційним насосом в контурі. При регулюванні задаються або постійні, або змінюються параметри.
Додатково мешканці можуть регулювати температуру кожного окремого радіатора за допомогою механічного або цифрового термостатичного клапана (при наявності). Він змінює натиск в системі конкретного радіатора в міру необхідності. За тим же принципом працюють термостатичні датчики теплої підлоги. Це можна зробити тільки при відповідній розводці труб.
У загальному випадку клімат-контроль під час обв'язки системи опалення реалізується в такий спосіб:
- основний контур опалення підключається до датчика температури на вулиці, регулюючи температуру обігріву при похолоданні або потеплінні. З його допомогою налаштовується постійна температура теплоносія в контурах опалення від джерела тепла;
- додатково за допомогою термостатів і клапанів регулюється рівень тепловіддачі на кожному конкретному опалювальному приладі або локальному контурі обігріву.
Цифрові системи зовнішнього клімат-контролю підключаються до спеціального блоку мікропрограмного управління - кімнатному программатору, який управляє швидкістю насоса. Деякі моделі дають можливість обробляти більш складні поведінкові сценарії системи, керовані автоматично відповідно даних сенсорів. Така система називається «Розумний дім» з реалізованою функцією автоматичного опалення. Котли з датчиком температури значно їй поступаються за доступними функціями.
Пелетні пальники ФОКУС з мікропрограмним керуванням
Перевага опалювального обладнання ФОКУС в наявності вбудованого мікропрограмного управління, що працює з усіма пристроями PLUM. Це модульне рішення, яке досить встановити і запустити для бездоганної роботи.
Пелетні пальники FOCUS розробники фокусують на функціях, потрібних користувачам. Це не котли з датчиком температури, а повноцінні системи опалення з багатоконтурною організацією. Вони можуть бути підключені до вашого «Розумному будинку».