Бюджетна арматура для котелень. Клапани та комплектуючі
Нещодавно ми розповіли про насосні групи, які використовуються для обв'язування котлів з гарантованою якістю. Але це не єдиний спосіб встановити котел та супутнє обладнання. Сьогодні йтиметься, яка арматура для котелень виробляється, і з якою метою вона зроблена. Насамперед, відзначимо, що всі без винятку арматурні вузли, пристрої та комплектуючі покликані полегшити монтаж. Про них і йтиметься у нашому сьогоднішньому огляді.
Чим більше ви використовуєте різноманітну арматуру в системах опалення, тим функціональніше вона буде. Причому подібні клапани та регулятори дозволяють автоматизувати систему опалення.
Арматура для монтажу системи опалення.
Більшу частину доступною котельні арматури складають деталі для горизонтальної розводки. Їх розробці і модифікації виробники приділяють пильну увагу. Фактично виробництва пропонують закінчену систему монтажу, тому озброївшись каталогом можна вибрати все необхідне для обв'язки вашої котельні. Але майстри так надходять рідко, набуваючи вироби «з колекції» поштучно. У свою чергу, арматура для котелень представлена наступними видами та вузлами обв'язки.
Групи безпеки.
Для установки котла виконується обв'язування окремого контуру, у якому має бути так звана група безпеки. Вона складається з клапана-повітровідвідника, манометра (датчика тиску) і запобіжного клапана, що контролює тиск і прибирає його надлишки.
Ми перерахували основні арматурні вироби для цієї монтажної групи. Їх набір може відрізнятися в залежності від функцій та бачення виробника, що в неї має входити. Наприклад, група безпеки може відводити шлак або мати терморегулятор.
Клапани з попередньою регуляцією.
Балансувальним клапанам ми присвятили окремий огляд «Як вирівняти температуру у радіаторах.». Цей вузол, як відомо, регулює тиск у контурі та виводить його надлишки. За допомогою регулювальних клапанів можна змінювати і постійну температуру в різних сегментах контуру опалення. Особливо це необхідно робити у довгих опалювальних гілках, в хвості яких накопичується охолоджений теплоносій.
Регулюючі клапани представлені широким асортиментом обладнання, в нього також входять:
- регулювальні вентилі з запірної функцією;
- вентилі з термостатичною головкою та сильфоном для температурної регуляції;
- багатоходові клапани з термостатичною головний та без.
Перелік обладнання дозволяє домогтися збалансованих проектних характеристик, а також мінімізувати вплив деяких особливостей систем опалення. Наприклад, у радіаторах опалення потрібно робити регулювання, щоб домогтися однакової температури в усіх контурах опалення. Це реалізують за допомогою клапанів.
Розподільні редуктори.
За допомогою редукторів встановлюється необхідне число розгалужень системи опалення. Це скорочує число різних перехідників і робить розведення більш зрозумілою та технологічною. Краще піддається ремонту в разі потреби.
До найбільш використаної арматурі для котелень відносять: редуктори, заглушки, кульові крани, зворотний клапан та терморегулятор.
Арматура для котелень та її види.
В цілому, запірно-регулююча арматура включає кілька основних категорій виробів:
- балансувальні клапани;
- воздуховідводники;
- колектори;
- крани;
- зворотні клапани;
- запобіжні клапани;
- редуктори тиску;
- терморегулятори;
- змішувачі;
- три- та чотириходові клапани;
- клапани підживлювальні;
- термостатичні клапани;
- антиконденсаційної клапани;
- клапани захисту від перегріву та інші.
Залежно від завдань система опалення може мати різну обв'язку. Спробуємо зробити аналіз, яка арматура для котелень використовується з цими цілями.
Обв'язка котла опалення
Для розуміння, яка ж арматура потрібна, для обв'язки порівняємо дві теплові схеми. Одна найпростіша для підключення твердопаливного котлу. Друга розрахована на обв'язку реального об'єкта опалення.
У загальному випадку для установки котлу потрібно:
- група безпеки, яка монтується як окремий вузол;
- насос примусової циркуляції з байпасом;
- запірні крани для байпаса;
- триходовий клапан;
- грязьовий фільтр;
- в додаткової лінії може бути встановлений балансування клапан, що скидає надлишки тиску в подаючий трубопровід.
Для підключення газового котлу опалення до системи через гідрострілку потрібно наступна арматура для котелень:
- в трубопроводі, що подає діаметром 32 мм, що йде до гідрострілки, на цій лінії встановлюється тільки запірний кран;
- «на Звернені» монтують грязьовий фільтр, який перешкоджає попаданню шлаку та забруднень у котел;
- лінія підживлення комплектується грязьовим фільтром;
- на з'єднанні подпиточній лінії та «звернені» необхідний зворотний клапан, щоб уникнути перетікання теплоносія;
- на підживлення встановлюється додатково кутовий сітчастий фільтр;
- також буде потрібно кілька запірних кранів.
Група безпеки до газових котлів не встановлюється, вона входить у вбудований комплект котлу. У випадку з твердопаливним котлом, група безпеки та розширювальний бачок встановлюється на лінії подачі.
Розширена обв'язка твердопаливного котла
При монтажі твердопаливного котлу фахівці рекомендують встановлювати розширений комплект арматури для котелень:
- запобіжний клапан, що захищає контур від високого тиску. Його модель залежить від потужності котлу. Для котлів потужністю до 50 кВт, запобіжний вузол ставлять з виходами ½ на ¾ дюйма. Такі вузли допускають статичну регулювання, якщо заводська не виконує своїх функцій;
- запобіжний клапан може бути встановлений в складі групи безпеки або окремо. Але звичайний тиск відповідає 3 бар, при монтажі з твердопаливними котлами варто його замінити та встановити номінальне значення, відповідне характеристикам котлу;
- клапан аварійного охолодження необхідний при перегріванні котлу, встановлюється на подачі теплоносія;
- в «звернені» за аналогією встановлюють антиконденсаційний клапан, для захисту від холодного теплоносія;
- на подпиточній лінії, бажано повинен бути клапан автопідпитки;
- автоматичний входить у групу безпеки, але може бути встановлений безпосередньо.
У цій комплектації обв'язка твердопаливного котла буде повноцінною. Вона забезпечить безпечну роботу опалювального обладнання навіть у аварійних ситуаціях.
Купити твердопаливний котел з устоновкою.