Наскільки ефективне повітряне опалення для дому та виробництва.
Багато споживачів вважають, що тепле повітря для опалення в системі повітряного опалення неефективне. Оптимальність такого рішення надумана, тому варто розглянути плюси та мінуси розгортання подібного комплексу обігріву у приватних будинках та на виробництвах. Чому розглядаються саме такі об'єкти у цій якості, пояснюємо нижче.
Легкі та швидкоохолоджувальні конструкції: специфіка системи опалення повітрям.
Справа у тому, що повітряне опалення використовується як основна система обігріву у каркасних будинках, та встановлюється на момент будівництва, оскільки вимагає проведення капітальних робіт. Виробничі цехи також характеризуються великими тепловтратами, тому інший вид теплозабезпечення не може бути застосовним. Інша річ, що реалізація повітряного опалення практично може відрізнятися функціонально і технологічно залежно від конкретного практичного випадку.
Як встановлювати теплові вентилятори.
Фахівці говорять про те, що встановлення тепловентиляторів повітряного опалення на стінах не є ефективним. Це з фізичними процесами:
- тепле повітря для опалення в системі піднімається нагору;
- теплі повітряні маси розподіляються поблизу стін і рухаються у напрямку стелі, якщо відсутня додаткова циркуляція;
- середня частина приміщення залишається холодною.
З перерахованих причин може бути два варіанти встановлення джерел тепла:
- стельове розміщення вентиляторів підвищеної потужності для створення активної циркуляції повітряних потоків;
- розміщення точок обігріву повітрям у підлозі, особливо у центрі приміщення;
- створення штучної циркуляції за рахунок повітрозабірників у стелі, що відбирають повітря, що не охололо, і повертають його в систему з мінімальними тепловтратами.
Іншим варіантом обігріву може бути водяне опалення за технологією «тепла підлога», яке поєднують зі стельовим повітряним опаленням, що працює інтервально із забором повітря, що не повністю охололо.
Повітряне опалення у будинках.
Повітряне опалення в будинках також зазвичай поєднують з теплими підлогами та камінним обігрівом, що робить внесок у теплозабезпечення будинку повітряними потоками. Таким чином, усувається основна проблема цього виду обігріву та вирівнюється температура у приміщенні.
Повітряне опалення виробництва.
Поєднання повітряного опалення з інфрачервоною теплою підлогою є ефективною стратегією створення прийнятного мікроклімату. Особливо, коли системи працюють спільно. На виробництвах, як відомо, виникає проблема прокладання повітроводів у підполі, тому стельове розміщення є оптимальним. Тому його потрібно доповнити джерелом нижнього обігріву для вирівнювання температури.
Рекомендовані новації допоможуть вам нівелювати недоліки повітряного опалення. Ви зможете зосередитися на перевагах. Це приємна атмосфера, можливість відмовитися від потужних радіаторів опалення. На виробництвах можна підтримувати постійну керовану температуру цеху, позбавившись проблеми нерівномірного обігріву.