Теплі стіни - низькотемпературний обігрів будинку.

Теплі стіни - низькотемпературний обігрів будинку - Firebox - Твердопаливні пелетні котли, пелетні пальники, промислові

Теплі стіни на водяному опаленні: обігрів будинку на низькотемпературних контурах.

Чи можна ефективно обігріти будинок, використовуючи тільки низькотемпературне опалення? Йтиметься про всесезонне опаленні теплими підлогами. Більшість з наших співвітчизників засумнівається в такому рішенні. І це цілком об'єктивно. Водяні теплі підлоги не в змозі підтримувати постійно високу температуру в приміщеннях в період низьких температур на вулиці. Чого не скажеш про схожу технології - це теплі стіни на водяному опаленні.

На відміну від полу, температуру теплоносія в теплих стінах можна піднімати до + 70ºС. Однак це може і не знадобиться. Технологія справляється з опаленням будинків у низькотемпературному діапазоні. До мінусів рішення відноситься проблема встановлення меблів уздовж стін та акуратність у використанні стінового декору, щоб не пошкодити опалювальний контур.

Плюсом теплових стін вважається сприятлива кліматична атмосфера. Передача тепла здійснюється методом променевого теплообміну, який викликає у знаходиться в приміщенні людини почуття комфорту. Висока ефективність обігріву дозволяє знижувати температуру на 1-2 градуси, що забезпечує економію витрат тепла до 10%. Низька конвекція сприяє тому, що в приміщенні практично відсутня циркуляція пилу.

На сьогоднішній день теплі стіни, підлоги та стелі - це найбільш затребувана технологія у Європі, на практиці забезпечує велику економію тепла.

Джерела технології.

Теплі стіни спочатку встановлювалися у хамамах для нагріву турецьких саун. Згодом технологія дуже вдало була використана для опалення приміщень. У продажу є спеціальний кабель для теплових стін, який дозволяє підтримувати досить високі температурні показники теплоносія.

Теплі стіни римського гіпокауста
Теплі стіни римського гіпокауста

Теплі стіни хамамів частково передають досвід римського гіпокауста. Це спеціальний вид пічного опалення, у результаті якого нагрітий дим проходив у порожнині стін та підлоги, нагріваючи керамічні цеглу. Фактично гіпокауст являв собою величезну піч під будинком з системою каналів для його опалення у зимовий час. Його аналогом вважається корейський ондоль, який в свою чергу повторює конструкцію російської печі з лежанкою.

У наш час технологія теплі стіни, дозволяє встановити приховані джерела тепла та зробити «променисті» стіни, які підтримують комфортну атмосферу в приміщенні. Такий спосіб обігріву рекомендується у спортивних залах, саунах, віталень та приміщеннях, де у силу особливостей меблів не встановлюється уздовж стін.

Особливості монтажу теплих стін.

Теплі стіни підключаються до системи обігріву через низькотемпературний контур та колектор опалення. Рекомендується використовувати арматуру з терморегуляцією у кожній окремій опалювальної петлі. Налаштування може здійснюватися вручну та за допомогою кімнатного термостата. Водяний контур опалення на стіни кріпиться за допомогою спеціалізованого пластикового кріплення. Згодом контур закривається гіпсокартоном або штукатуркою.

Теплі стіни - низькотемпературний обігрів будинку - Firebox - Твердопаливні пелетні котли, пелетні пальники, промислові

Монтаж труби на стінах здійснюється з різним кроком. Найчастіше внизу і з збільшенням кроку до верху. Це пов'язано з підняттям повітряних мас до верху та створенням температури в + 20ºС на рівні людського зросту. Вище цієї позначки обігрів потрібно у меншому обсязі.

У лазнях та саунах таке опалення приміщення може виконуватися за допомогою мідної труби. Тепловіддача буде набагато інтенсивніше. Однак таке рішення різко здорожує реалізацію проекту опалення.

Регуляція температури у приміщенні може проходити автоматично, в залежності від кліматичних параметрів на вулиці. Використання технології теплих стін та підлоги вимагає розгортання системи клімат-контролю. Це, з одного боку, здорожує реалізацію, з іншого боку, підвищує рівень комфорту.

Застосування технології променистих теплих стін на практичних прикладах.

У результаті всебічної променевої енергії, що випромінює тепло, створюється сприятлива атмосфера для організму людини. Подібне рішення часто застосовується в раді приміщень:

  • у дитячих;
  • спальнях;
  • санвузлах.

Перш за все, там, де установка традиційних обігрівачів неефективна або не відповідає цілям та задачам. Теплі стіни роблять в дитячих садах та спортивних залах шкіл. Таке рішення дозволяє забезпечувати рівномірну температуру у приміщеннях для заняття спортом та ігор без протягів.

Теплі стіни - низькотемпературний обігрів будинку - Firebox - Твердопаливні пелетні котли, пелетні пальники, промислові

У поєднанні з теплою підлогою, крім теплових стін, дитина стикається тільки з теплими поверхнями, може спокійно грати на підлозі. Організація опалення у туалетах та ваннах дозволяє швидко нагріти приміщення до прийняття ванни.

Контур теплої стіни є найсприятливішим рішенням у каркасному житловому будівництві та в умовах браку товщини стіни для теплоізоляції. В цьому випадку теплі стіни також захищають будівлю від руйнування, так як точка роси зміщується на зовнішню сторону фасадної стіни.

Технологія теплих стін вимагає якісної теплоізоляції стін для захисту від тепловтрат.

Теплі стіни можуть частково вирішувати проблеми конструкції будівель. Таке рішення ефективно у вологих районах та дозволяє забезпечити нормальну вологість приміщення, та одночасно просушувати стіни.

Якщо ви вирішите встановити у приміщенні теплі стіни, використовуючи електромати, цим створюється досить сильне електромагнітне поле.

Інші області застосування технології

Обігрів футбольних полів
Обігрів футбольних полів
Обігрів прогулянкових зон
Обігрів прогулянкових зон
Опалення складу та спортивних установ
Опалення складу та спортивних установ

Схема низькотемпературного опалення для теплих стін та підлоги.

Підключення контурів обігріву стін до системи опалення аналогічно підключенню теплих підлог. Конструктивною особливістю обв'язки є значне збільшення складності розводки через появу додаткових колекторів. З цієї причини теплі стіни та теплі підлоги реалізують у різних контурах опалення. Це дозволяє також спростити управління у міжсезоння. Наприклад, включати тільки теплі підлоги, з підключенням обігріву стін при похолоданні.

До особливостей підключення до котлу опалення можно віднести регулювання температури в контурі обігріву. У низькотемпературних системах теплих підлог та стін нагрів не перевищує 40-45ºС. Якщо йде подача теплоносія від твердопаливного котлу, то температура становить 95 С., а «у звернені» не менше 60ºС. Щоб подати теплоносій більш прохолодним, забезпечують колекторних розводку з керуванням температури у контурі за допомогою терморегулятора та насосної групи. Ці особливості підготовки реалізуються у вигляді певної теплової схеми.

Схема підключення до опалення теплою стіни
Схема підключення до опалення теплою стіни

При подачі охолодженого теплоносія у контури можно швидко знижувати температуру в приміщенні. Таке рішення є альтернативою кондиціонування. Для зниження тепловтрат рекомендується установка вентиляційної системи з рекуперацією тепла. До завдань входитиме циркуляція повітря в приміщенні з метою зниження неефективних енерговитрат.

Низькотемпературні контури опалення використовуються для опалення приміщення у сукупності з геліосистемами, з підігрівом теплоносія за рахунок додаткового джерела тепла. Невелика потреба в електроенергії може бути задовільна і потужністю сонячних панелей.

Твердопаливні котли ФОКУС з модулем пальника можуть змінювати температуру плавно без дискомфорту і утримувати низькі температурні значення теплоносія. З його допомогою можна керувати до 10 датчиками клімат-контролю. мікроконтролера Plum EcoMAX. При цьому теплопостачання низькотемпературних контурів краще організувати при підключенні опалювального котла до системи опалення через буферну ємність (теплоакумулятор). У цьому випадку досягається максимальна економія та технологічне нагрівання котлового контуру «на вимогу» системи.

Замовити котельню на низькотемпературних контурах

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

ukУкраїнська