Як влаштована система очищення пелетного казана
Враховуючи, що пелетні гранули мають різну зольність, варто звернути увагу на такий модуль, як система очищення пелетного котла. Її виконують хімічним способом, механізовано за допомогою компресора, часто модуль вбудовують у функціональний комплекс казана. Кожен із способів має свої переваги. До уваги покупців, пелетні пальники ФОКУС мають вбудовану систему, що вловлює золу і що вивантажує її у спеціальний накопичувач.
Система очищення пелетного котлу: конструкція та особливості.
Пелетні котли з автоматичною подачею палива не вимагають втручання людини у процес експлуатації. Вони обладнані спеціальною системою, що регулює подачу пелет. За цю функцію відповідає контролер протягом усього періоду роботи, що контролює роботу котла. Окрім згаданих систем є система очищення пелетного котла, яка працює спільно зі спеціальним лямбда-датчиком, який контролює якість палива.
Вбудована система очищення пелетного котлу має на увазі наявність уловлювача золи. Також є автоматичний модуль розвантаження золи в окремий бокс. Так виробники реалізують конструкцію з інтегрованою системою очищення. Однак зольне прочищення часто забезпечують за допомогою зовнішнього компресора, що ефективно прибирає продукти згоряння зі стінок котла та модулів.
Для моделей економ-класу можуть застосовуватись спеціальні гранули, які при згорянні забезпечують видалення та розчинення зольного нальоту на елементах конструкції.
На малюнку ми показали конструкцію пелетного котла з пальником, реалізованою окремим модулем. Такий принцип підключення пелетного пристрою використовується для переведення котел будь-якого типу на опалення пелетними гранулами.
Перевага пелетної технології.
Сучасний котел дозволяє організувати обігрів будинку, будівлі, споруди. Технологія застосовна для будь-якого виробничого чи сільськогосподарського приміщення. Тепло без газу отримують з рівнем комфорту, що не поступається газовому опаленню.
Переваги пелетних котлів:
- можлива повністю автоматична робота, що не вимагає очищення, видалення попелу та інших робіт, що супроводжують процес опалення;
- використовуються датчики клімат-контролю;
- віддалене управління;
- моделі відносно не залежать від якості палива, якщо встановлюють пальник (*).
Смолоскипний пальник являє собою вбудований або зовнішнє інтегрується в котел пристрій, який забезпечує так зване об'ємне горіння палива. Воно виникає, коли відбувається спалах відразу у всьому обсязі пелетної маси.
Слід зазначити, що систему очищення пелетного котлу часто власники будинків замінюють спеціальними пелетними гранулами, що забезпечують очищення хімічним способом. Цей варіант може бути оптимальним при виборі гранульованого палива із зольністю 0,5-0,7% від обсягу палива. Такою зольністю характеризуються якісні дерев'яні пелети.