Огляд твердопаливних котлів Фокус з вбудованими дверцятами пелетного пальника
У вересні 2020 року вперше виробником були показані фахівцям та покупцям твердопаливні котли ФОКУСадаптовані під установку пелетного пальника. Раніше виробнича компанія вже мала досвід випуску опалювального обладнання та пропонувала пелетні пальники ФОКУС потужністю від 17 до 900 квт. Обладнання могло встановлюватися на існуючі підлогові котли побутового, напівпромислового та промислового типу без внесення конструктивних змін. Пропонуємо вам огляд твердопаливних котлів ФОКУС, що допоможе розкрити особливості нового опалювального обладнання.
Установка пелетний пальник, як відомо, виробляється у дверцятах котлу. При покупці виробник адаптує її під габаритні розміри пальника. Нові твердопаливні котли ФОКУС і у комплекті з устаткуванням (пальник плюс бункер подачі гранули) пелетні котли розраховані на експлуатацію з використанням високозольної агропелет. Як відомо, зарубіжні котли передбачають використання тільки сертифікованої паливної гранули, менш доступною на українському ринку.
Твердопаливний котел з пелетним пальником для української зольної пелети.
Виробничою компанією ФОКУС була проведена доробка архітектури твердопаливного котлу та створено принципово нове рішення. Перш за все, що підходить для роботи з високозольної агропелети, причому можна використовувати будь-яку доступну гранулу з відходів соняшника, соломи, меблевої стружки, макухи рису та кукурудзяного шроту. Котел являє собою трикамерний опалювальний агрегат з максимальним розміром зольника та спеціальним гібридним теплообмінником.
Спочатку пластинчастий теплообмінний контур вловлює тверді частинки золи. Жаротрубний теплообмінник максимально доступний для швидкого чищення, але й осадження золи скорочено за рахунок підтримки завершеного процесу горіння.
Старт на українську зольну пелету.
Відомо, що покупці, які раніше придбали пелетні котли закордонного виробництва, зіткнулися з необхідністю закупівлі сертифікованої гранули. Паливна пелет повинна відповідати EN Plus A-1 і EN Plus A-2 з дотриманням меж зольності 0,5-0,7% (тепловіддача сертифікованих пелет 18-23 МДж / кг). Тому огляд твердопаливних котлів ФОКУС спрямований на те, щоб, перш за все, показати можливості роботи обладнання з доступною пелетою.
При цьому існувала потреба у котельному обладнанні, яке передбачає використання не тільки пелетного палива з деревини, але широкодоступное лушпиння соняшника з зольністю 3-5% (21 МДж / кг) та інших менш дорогих пелет. Вони виробляються з лігніну, торфу, макулатури, агровідходів зольність яких може перебувати в діапазоні 3-15%. Причому багато господарств закуповують обладнання для самостійного гранулювання пелет, отримуючи гранули без сертифіката, але придатні для забезпечення власної котельні.
Устаткування для всіх видів пелет за кордоном випускають одиничні компанії. Це пов'язано з відсутністю попиту в країнах ЄС, де виконання стандартів є обов'язковим для споживачів.
Еко-котли для зольної пелети.
Низька зольність пелет дозволяє спалювати паливо з високою тепловіддачею, але незначними викидами чадного газу і СО2 у атмосферу. Але ці проблеми виробник вирішив технологічно, шляхом повного спалювання продуктів згоряння. Для цих цілей застосовується технологія об'ємного горіння в факельних пальниках та піролізний дожиг газів, що також скорочує обсяг осоду золи на стінках котельного обладнання.
Фактично твердопаливні котли ФОКУС з адаптування дверцятами під пелетний пальник є новий тип екологічно-чистого пелетного обладнання, що забезпечує низькі викиди в атмосферу чадного газу. Це реалізовано за допомогою специфічних термодинамічних процесів та умов горіння у камері котлу, підтримуваних мікро контролером ecoMAX860P1-UA TOUCH.
Мікроконтролер також забезпечує управління зовнішнім обладнанням котельні та економічне опалення з оптимальною витратою палива в осінньо-весняний і зимовий період. Фактично мова йде про розгортання пелетної котельні, не тільки підтримує роботу котлу з пелетним пальником, а й роботу всієї системи обігріву з клімат-контролем.
Комплектація пелетних котелень.
На сьогоднішній день компанія випускає все необхідне обладнання, яке дозволить покупцеві розгорнути пелетну котельню для теплопостачання приватного будинку, офісу, виробництва або торгової точки:
- твердопаливні котли ФОКУС для пелетних пальників потужністю 25-500 кВт;
- пелетні пальники ФОКУС 17-900 кВт, Придатні для встановлення в інші котли без конструктивних змін;
- бункери для пелет різним обсягом з автоподачей (пневматичної і шнекової).
При професійно виконаній обв'язці, коректної функціональнї настройки ecoMAX860P1-UA TOUCH можна отримати повністю автоматичну котельню з мінімальними викидами СО2 і працює на всіх видах пелетного палива, а також на брикетах, дровах, вугіллі при необхідності резервного опалення.
Для переходу на звичайне тверде паливо досить відключити пелетний пальник, відкрити дверцята та використовувати у подальшій роботі дверцята для звичайного завантаження котлу. Напрямок відкривання дверцят можна змінювати за допомогою набору ключів.
Як працюють нові українські еко-котли ФОКУС на пелетах.
Будь-яке горіння являє собою горіння піролізного газу, що виділяється при нагріванні вуглецевого палива. Конструкція котлів ФОКУС передбачає установку пелетного пальника. Опалювальне обладнання може працювати з пелет з автоматизацією подачі гранули зі збірного бункера для пелет, також доступного в продажу. Виробник розробив котли ФОКУС як пристрої з завершеним процесом спалювання палива, продуктом якого є об'ємний гаряче повітря.
Котел ФОКУС зі встановленим пелетним пальником.
Теплообмінний контур.
Для акумулювання тепла великого обсягу гарячого повітря фахівці компанії ФОКУС розробили спеціальний розвинений конвективний теплообмінник, який успішно відбирає тепло при різних режимах роботи. Їх передбачено два: на пелетах при підключенні пелетного пальнику ФОКУС та на твердому паливі - дровах, вугіллі та брикетах.
Твердопаливний котел ФОКУС має комбінований теплообмінник. Він поєднує особливості пластинчастого теплообмінника, в тому числі, що використовується в якості конструкційного зольного фільтра. Основна конвекція забезпечується горизонтальним жаротрубним теплообмінником у верхній частині камери котлу, як найбільш ефективним і використовуваним в пелетних котлах та пальниках.
Жаростійкий теплообмінний контур котлу без турбулезаторів в процесі виробництва.
Подача повітря у камеру згоряння регулюється за допомогою вентилятора. Мається на увазі, що рух газу, що спостерігається при роботі факельних пальників, досить інтенсивне для теплообміну.
Очищення від золи.
За бажанням покупця, та за умови роботи котлу на деревних пелетах з сертифікатом виробник встановлює турбулізатори. Звичайна конфігурація їх не передбачає. При використанні зольної пелети вони швидко задуваються золою та ускладнюють роботу котлу.
Твердопаливні котли ФОКУС є обладнанням з ручним очищенням від золи. Її рекомендується проводити з періодичністю 7-30 днів за допомогою звичайного металевого йоржа. Легкий доступ до жаротрубного теплообміннику забезпечується за допомогою окремих верхніх дверцят. При цьому конструкція і термодинамічні умови котлу виробником робилися так, щоб забезпечити на мінімальний викид попелу.
Пелетні пальники ФОКУС в залежності від моделі можуть мати ручне, напівавтоматичне та автоматичне очищення. Котел ФОКУС передбачає встановлення ємності для автозбирача золи.
Дожиг піролізних газів.
Для повноцінного дожигу піролізних газів, що виділяються при нагріванні деревини та брикетів, використовується класичний підхід:
- повітря, яке подається в топку котлу, розділяється на два типи:
- первинний, що подається під колосники для тління палива;
- вторинний, який подається над паливом. Для дожигу піролізних газів та максимального зниження ефекту недожигу, який проявляється димленням;
- автоматика котлу та пелетного пальника управляється окремо. Що дозволяє врахувати широкий діапазон режимів роботи обладнання і допустимих параметрів.
Цей підхід можна застосувати особливо при використанні для опалення проблемних сортів вугілля марки ДГ. При необхідності та наявності потреби у замовника виробнича компанія ФОКУС може розробити проекти індивідуальних котелень. Вони будуть включати автоподачу іншого твердого палива у камеру згоряння. Це можна реалізувати на основі наявного обладнання.
Конструкційні особливості опалювального котла ФОКУС
З причини відсутності спеціальних сортів котельної сталі в Україні для складання використовується вуглецева сталь марки 092ГС. Ця особливість враховується конструкційним рішенням та термодинамічним характеристиками, що підтримують збалансовану термічну навантаження. Для себе варто, щоб визначитися, порівняти огляд твердопаливних котлів ФОКУС з описом продукції аналогічних виробників.
Особливості:
- корпус котлу виробник виготовляє з листів стали 4 мм. Внутрішня обшивка - з 6 мм, конструкція армована (сталь 09Г2С). Бічні стінки при необхідності зашивають захисними пластинами нержавіючої сталі;
- враховуючи особливості марки сталі 092ГС та експлуатаційні характеристики для продовження роботи використовуються цільнокройні деталі з листової сталі. Далі складанням за допомогою гвинтових з'єднань. при мінімальному використанні зварних деталей;
- збірка з максимальною кількістю суцільнокроєних та гнутих елементів доповнюється застосуванням перехідників Victaulic. Вони використовуються для безсварного з'єднання труб при компонуванні багатофункціональних котелень потужністю до 2,2 МВт;
- для роботи в класичному режимі котли ФОКУС мають камеру завантаження збільшеного обсягу. Ця особливість має на увазі підвищені термічні навантаження на дверцята. Щоб цього уникнути дверцята камери згоряння, зольника і теплообмінника термоізольовані. Вони не нагріваються під час експлуатації. Дверцята із зовнішнього боку обробляють жароміцною порошковою фарбою.
Термічні навантаження котлу завжди знаходяться у безпечному діапазоні. Проте, експлуатація має на увазі дотримання протипожежних норм. Це передбачає використання в обв'язки контуру котлу групи безпеки, датчиків задимлення. Також виробник встановлює дешламатор та інше спеціалізоване обладнання.
Ці особливості дозволяють відносити твердопаливні котли ФОКУС до преміального котельного устаткування. Перш за все, відповідає екологічним вимогам при роботі з зольним паливом. Устаткування виробник реалізує в Україні і країнах Митного союзу. З причини обмежень по використанню високозольних гранул на території ЄС. Пропонується українським покупцям за доступною вартості.
На що потрібно звертати увагу при покупці пелетного котлу.
Покупці, які вибирають пелетні котли ФОКУС, страхують себе від перегріву опалювального обладнання. Також вони себе убезпечать від неправильного підбору пальника та невідповідності конструкції наявного котлу. При покупці пелетного пальника і переході на пелети з мінімальними витратами потрібно враховувати:
- наскільки ефективна конвекція теплообмінника;
- чи достатньо місця під золу;
- чи є місце в топці для розкриття пелетного факелу.
Якщо це не враховано, то користувач буде спостерігати ефект перегріву (на фото). Такий ефект буде з'являтися при найменшому засміченні теплообмінника.
Купити твердопаливний котел ФОКУС
Отримати консультацію з індивідуального проектування