Пелетний пальник з автоматичним поданням пневматичного типу: що це?
За досить малої поширеності технології у продажу в Україні можна зустріти пелетні котли та пелетні пальники різної конструкції. Вони відрізняються за вартістю, технологією та способом завантаження. Завантаження палива в пелетний пальник забезпечується механічно, за допомогою шнеків типу «архімедів гвинт». Шнек підключений до двигуна, який запускає його за командою мікроконтролера при автоматичному або ручному запалюванні пальника.
Подача палива всередині пальника організована за умовчанням, а ось пальник з автоматичною подачею передбачає транспортування гранул з бункера зберігання. Цей транспортер може бути пневматичним і таким, що забезпечує велику потужність. Але пневматика застосовується лише у дорожчих промислових моделях. Зазвичай зовнішнім транспортуванням займаються ті ж шнеки. І це простий та надійний у виробництві підхід до транспортування.
Тим не менш, пневматичне завантаження палива у пелетний пальник забезпечує велику швидкість подачі палива. Вона застосовується у промислових моделях, коли потрібне обслуговування потужного опалювального обладнання.
Пелетний пальник з автоматичною подачею - чи так потрібна автоматика
Виробник пелетних пальників ФОКУС випускає опалювальне обладнання, яке не поступається за якістю закордонним аналогам, але пропоноване за нижчою ціною.
FOCUS пропонує:
- факельні пелетні пальники (забезпечують високий ККД за рахунок об'ємного горіння та піролізного допалу);
- бункери для пелет;
- шнеки, що подають;
- твердопаливні котли.
Обладнання більше орієнтоване на промислові цілі, але є й побутові моделі, що відповідають промисловим вимогам, але меншої потужності. Таким чином, купуючи пелетні пальники FOCUS, покупець має можливість скористатися обладнанням з промисловою надійністю та ефективністю. Але що дає?
Наприклад, у більш дешевих версіях пальників організовано гравітаційне подання палива. Наприклад, модель Пелетрон має об'ємний бункер, що подає пелету під впливом сили тяжіння. Вартість такого пальника без бункера 5600 грн. При організації шнекової подачі з окремої ємності для зберігання гранул вартість буде вищою. Але можна з упевненістю сказати, що верхнє розміщення гравітаційного бункера пелет ненадійне. І незабаром природно вийде з ладу.
У промислових пальниках швидкість спалювання така, що звичайні гвинтові системи подачі гранул не справляються із завданням та дуже витратами. У цьому випадку використовується пневматика, що забезпечує необхідну швидкість завантаження опалювального обладнання.
Як працює пневматична подача?
Пневматична подача передбачає переміщення пелети транспортним каналом під впливом стисненого повітря. Такий варіант без контакту з паливом дозволяє виконувати керовану механічну роботу з транспортування сипких продуктів. Перевагою пневматичної подачі є швидкість і обсяг матеріалу, що транспортується. Що відповідно зумовило використання її у завантажувальному пелетному комплексі.
Пневматична подача застосовується для нанесення лакофарбового покриття автомобілебудування. У транспортерах такий вид подачі ефективний щодо палива низької якості для покращення його сипких здібностей.