Пелетове центральне опалення в Європі

Центральне опалення в Європі

Пелетове центральне опалення в Європі – наскільки реальне?

Пелетове центральне опалення в Європі — це нове слово в енергозабезпеченні країн із розвиненим сільським господарством. Однак сучасні директиви ЄС передбачають використання гранули з низькою зольністю, тому значний обсяг с/г сировини для її виготовлення виключаються. Вирішенням цієї проблеми можуть стати пелетні котли, які спалюють усі продукти згоряння з низькими викидами CO2 в атмосферу. Цю технологію використовують у опалювальному обладнанні FOCUS.

 

Витоки пелетного опалення – чи альтернатива газу?

Мода на пелетне опалення пішла з територій Нової Зеландії, де відсутні природні запаси газу, а транспортувати LNG дорого і не окупно. Значна частка валового продукту цієї острівної держави формується за рахунок сільського господарства, тому опалення пелетами, відновлюваним паливом рослинного походження, стало основним. 

Як правило, ця технологія використовується багатоквартирними житловими комплексами та домашніми господарствами для індивідуального опалення. Центральне опалення у Європі реалізується з урахуванням викопного палива, газу. Пелетове центральне опалення - велика рідкість через високі ризики вичерпання сировини для виготовлення гранули. Одночасно цей вид обігріву будівель чудово підходить для концепції OFFGRID, автономного опалення з високим ККД та програмним керуванням контурами подачі теплоносія. І він реально використовує відновлювані енергоресурси, потреба в яких у ЄС становить 20% від загального обсягу споживання.

 

Наскільки масштабуються пелетні котельні?

Реальний досвід масштабування пелетних котелень досягає 10 МВт. Однак це далеко не межа. Обмеженням, звісно, є доступність до гранульованого палива. Але для спалювання пелетним пальником підходять будь-які гранули, за рахунок об'ємного та дуже інтенсивного горіння спалюються всі продукти згоряння, які використовуються у піролізних котлах для тривалого горіння. 

Автономне опалення
Концепція кластерного опалення пелетами

Ефективність пелетного котла FOCUS з пальником смолоскипного типу досягає 95%. Таким чином, для пелетних котелень можна в перспективі використовувати гранулу, виготовлену зі сміття, але потрібно нормалізувати викиди в атмосферу.

Для пеллетних котлів ФОКУС рекомендується використовувати гранулу, виготовлену із сезонних відходів агропромислового сектора. Це сіно, що не використовується для годування тварин, соняшниковий шрот, сезонні с/г відходи соняшника та інших культур. Допустима зольність пелети становить 10%, що практично в 10 разів більше, ніж зольність гранули, допущеної на європейський ринок, яку фактично можна виготовляти тільки з тирси, тобто відходів деревообробки. Тож очікувати широкого використання пелетної технології та розгортання пелетного центрального опалення в Європі поки що не варто.

 

Який вихід?

Міське опалення пелетою з відходів
Опалення пелетою з відходів ґрунтується на особливостях факельного пальника. Для реалізації концепції потрібно використовувати піроліз для спалювання фумаратів та утилізувати вуглекислоту за допомогою міських теплиць чи природних насаджень.

 

Можливість спалювання відходів при нормованих викидах в атмосферу — це чудова ідея, особливо прийнятна для мегаполісів, складування яких є значною проблемою для цивілізації. Пелети могли б стати одним із способів переробки та вторинного використання продукції, минаючи цикл складування відходів. У цьому випадку пелетна технологія може лягти в основу пелетного центрального опалення в Європі. Масштабування пелетних котелень досягає 2000 МВт, при використанні гранули з відходів повністю компенсується потреба як у теплі, так і в енергоносіях. Залишилося лише нормалізувати викиди в атмосферу від пелетних котелень, що працюють на “сміттєвій гранули”.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

ukУкраїнська