Простий проект системи опалення для
приватного будинку
Для більшості клієнтів класична система опалення залишається самим прийнятним рішенням. Основна мотивація замовників даного вибору - незацікавленість в додаткових витратах. Як правило, для оптимізації платежів досить утеплити будинок і встановити традиційну систему опалення достатньої потужності для обігріву приміщень в холодну пору року. Проект системи опалення для приватного будинку зазвичай включає один круговий контур з підключенням радіаторів і установку котлу.
Сучасні підходи до організації традиційного опалення.
Для оптимізації такої системи фахівці рекомендують згодом встановити теплоакумулятор, хоча при установці наших автоматичних пелетних пальників можна управляти інтенсивністю роботи котлу. Таке рішення робить теплоакумулятор марним, в тому числі, з огляду на критерії автономності. Твердопаливні пристрої незалежні від зовнішніх джерел.
Наші фахівці для наших читачів розповідають про два інженерні рішеннях для приватних будинків, це:
- проект системи опалення для приватного будинку з одним контуром на твердопаливному котлі з теплоакумулятором;
- проект системи опалення з одним контуром на твердопаливному котлі і пелетному пальнику FOCUS з аналоговим клімат-контролем.
Чим відрізняються ці два проекти? Перш за все, потужністю і вартістю реалізації. У першому випадку власник будинку повинен витрачати час на топку котлу, але їх кількість скорочено до 1 за добу. В інший час температура теплоносія підтримується теплоакумулятором, який при необхідності може забезпечувати і гарячу водопідготовку. На сьогоднішній день це оптимальний проект для системи опалення невеликого приватного будинку з необхідною автономією.
Другий варіант є модифікацією першого. Твердопаливний котел комплектується пелетним пальником ФОКУС з додатковим обладнанням, в результаті реалізується автоподача деревних гранул і управління інтенсивністю горіння в залежності від кліматичних умов.
Одноконтурна система опалення приватного будинку на твердопаливному котлі.
Проект системи опалення приватного будинку з одним опалювальним контуром гарний своєю простою реалізацією. Як правило, його можна реалізувати без залучення майстрів. Наявність в системі теплоакумулятора дозволяє зробити контур опалення на поліпропіленових та металопластикових трубах. Це можна зробити, не турбуючись про короткочасне підвищення температури в системі до 130 градусів за Цельсієм, через твердопаливний котел. За умови, що більшість продукції для систем опалення розраховане максимально на 95 градусів за Цельсієм.
Переваги одноконтурной системи опалення:
- простота реалізації;
- тривалий термін експлуатації за рахунок термодинамічної балансу у системі завдяки теплоакумулятор;
- відсутність необхідності в установці дорогого клімат контролю і регуляторів радіаторів, температура в батареях може регулюватися за допомогою насоса механічно або за допомогою найпростішого датчика температури;
- можливість підключення гарячої водопідготовки;
- відносно низька ціна реалізації;
- помірні трудовитрати;
- потужність 8-15 кВт.
Система опалення приватного будинку з пелетним пальником.
Дане рішення більш складне в установці, відрізняється досить високою ціною реалізації і високою потужністю. Вона підходить для автономного опалення котеджів і будівель з досить великою площею, особливо в тих випадках, коли повинна бути досить проста реалізація. Наприклад, котел опалює один радіаторний контур з досить високими тепловтратами, які істотно позначаються на витратах.
Переваги системи опалення приватного будинку з пелетним пальником:
- потужність системи від 17 до 90 кВт;
- низькі витрати на паливо при високому ККД горіння;
- автономність і повна автоматизація роботи при необхідності;
- обслуговування опалювальних контурів будь-якої складності (гібридних систем опалення);
- низькі фінансові і трудовитрати на обслуговування.
Основним плюсом котельні, що працює на пелетах, є не тільки режим повної автономності (при установці додаткового обладнання), а й низькі витрати на опалення. Вони можуть бути порівняні з витратами на паливо звичайної твердопаливної котельні, розрахованої на меншу потужність, проект якої показаний вище.