Опалення відходами для ферм: тирсою, торфом та сіном 2022

Як звести витрати на опалення до мінімуму: опалення відходами для ферм

Безкоштовне опалення – це міф, але не зовсім, а лише в тих випадках, коли у вас немає агровідходів. Великі ферми та сільськогосподарські підприємства можуть знизити вартість обігріву приміщень буквально до незначного мінімуму та організувати опалення відходами. Напевно, всі чули про так звані агропелети. Це паливна гранула, виготовлена з лушпиння соняшника, сіна та іншої сировини, що щорічно відновлюється, яка не утилізується і часто залишається на полях.

Опалення відходами дозволяє зробити опалення майже безкоштовним та спалювати сміття. Це реалізується за допомогою технології об'ємного горіння факельних пальників.

Особливістю цього типу палива полягає в тому, що спалювати пелети потрібно лише за певних умов, щоб отримати високий ККД. Ці умови забезпечує пелетний пальник ФОКУС, що встановлюється у дверний адаптер твердопаливного котла. Йдеться про технологію об'ємного горіння з надзвичайно високим рівнем вивільнення тепла та пелетні котли.

Устаткування

Для організації безкоштовного опалення ферм сільськогосподарськими відходами знадобиться пелетний котел та лінія або гранулятор для виробництва пелет. Функціонально ці два типи виробничого процесу можуть бути об'єднані в один за потребою. Спеціалісти компанії FireBOX, які займаються розробкою та випуском котлів ТМ FOCUS допоможуть вам організувати автономне опалення з автоматичним керуванням та подачею пелет.

Така котельня керується польським мікроконтролером, що дозволяє підключити кілька споживачів тепла. Тобто, маючи власне агропідприємство чи ферму, ви можете забезпечити себе безплатним теплом та опалення відходами.

Для цього потрібно:

  • пелетний котел FOCUS у необхідному форм-факторі;
  • лінія з виробництва пелет.

Для виготовлення пелет можна використовувати сіно, лушпиння соняшника, листя, паливну деревину, що залишається при чищенні лісів та ділянок. Для паливних гранул використовують торф, лігнін і навіть звичайне побутове сміття. Паливо з такої сировини, очевидно, відрізнятиметься за теплоємністю та зольністю.

Сировина

"Золотим" стандартом є пелети з тирси з низькою зольністю. Вони відповідають європейському стандарту та допущені до продажу в ЄС. Вважається, що пелети з вищою зольністю сильно забруднюють атмосферу продуктами згоряння, але тільки в пелетному устаткуванні, яке не розраховане на рециркуляційний допалювання топкових газів.

Результат використання високозольного палива можна спостерігати нативно у вигляді шару сажі на теплообміннику. Так як при осадженні на контактну стінку теплообмінника знижується теплопровідність, потрібно проводити регулярне очищення опалювального приладу. Крім очищення пелетні казани FOCUS розраховані на повне випалювання газів. Це не тільки збільшує ККД котла, наближаючи його до 100%, але й робить опалювальне обладнання ФОКУС невразливим під час використання високозольного палива.

Твердопаливні і пелетні котли ФОКУС дозволяють спалювати відходи, повністю очищаючи дим топки від шкідливих продуктів і акумулюючи температуру горіння за принципом піролізних котлів. В результаті стає можливим опалення відходами, але так як виробництво такої гранули малорентабельне, дешевше її виробляти на власній базі.

Пеллетна котельня повного циклу (з виготовлення пелет)

Пелети після виготовлення можуть автоматично пакетуватися, також можна перенаправляти готову гранулу на склад, звідки вона автоматично за допомогою шнека подаватиметься в котел. Подібний проект котельні без лінії виготовлення показаний на інженерній схемі. Наші фахівці готові розробити проект індивідуальної котельні повного циклу, що включає лінію виготовлення пелет з агро- та деревних відходів. Такі теплостанції потрібні в сільських районах.

Виробництво пелет включає наступні процеси:

  • подрібнення;
  • сушіння;
  • додаткове подрібнення;
  • зволоження та пелетизацію;
  • пакетування.

У невеликих господарствах виготовлення пелет може бути налагоджено за допомогою гранулятора. Для цих цілей використовуються вже подрібнені агровідходи та тирса. Після виготовлення вони завантажуються в пелетний бункер, звідки шнеком подаються до пальника. Автоматичний формат такого комплекту обладнання також підтримується, але при експлуатації необхідно регулярно завантажувати бункер паливною гранулою.

Пелетні ТЕС для селищ

Опалення відходами із продажем тепла за низькою вартістю населенню можна організувати у сільській місцевості та невеликих містах, одночасно переробляючи частину органічного сміття. Для цієї мети знадобиться проектування та монтаж пелетної ТЕС на базі парогенераторів FOCUS. Принципова схема показано малюнку.

Пара, що отримується за допомогою пелетного парогенератора, надходить на мікротурбіну (турбогенераторну установку), де одержують електроенергію до 1000 кВт. Для опалення може використовуватись первинна пара, а також технічна гаряча вода, яка утилізується після охолодження генератора. Два джерела гарячого теплоносія можуть змішуватися та надходити до системи опалення селища. Тим самим забезпечується повна автономія та незалежність від зовнішніх магістралей.

Якщо вас зацікавила пропозиція компанії FireBOX, будь ласка, зв'яжіться з нашими фахівцями, щоб отримати додаткову консультацію щодо проектування індивідуальної котельні та ТЕС для котеджних селищ. Готові модулі обладнання можна придбати у нашому інтернет-магазині.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

ukУкраїнська