Опалення приватного будинку каркасника

Опалення Приватного Будинку Каркасника

Опалення приватного будинку, збудованого за каркасною технологією

Опалення приватного будинку, побудованого за каркасною технологією, має свої особливості. З одного боку, як і для будь-якого іншого типу будівлі, існує кілька варіантів опалення, які можна розглянути в залежності від ваших уподобань, кліматичних умов та доступності палива. З іншого боку, саме каркасна будова передбачає особливості опалення, пов'язані з її недостатністю. Проаналізуємо їх у поєднанні з доступними технологіями обігріву. Ось деякі з них:

Електричне опалення

Це один із найпростіших варіантів, який підходить для каркасних будинків. Електричні обігрівачі, інфрачервоні панелі або електричні підлоги можуть бути використані для обігріву приміщень.

 

Електричне Опалення Від Сонця Низькотемпературного Контуру
Опалення від сонця низькотемпературного контуру з підігрівом води, з нагріванням радіаторів малопотужним електрокотлом
Наскільки вигідне електричне опалення. Печекамінне Опалення З Геліосистемою та електрокотлом.
Опалення каміном, електрокотлом та геліосистемою

 

Дешеве В Експлуатації Опалення Купити Можна, Це Печекамінне Опалення З Електрокотлом Або Пелетна Котельня
Опалення електрокотлом та каміном

Такий варіант опалення в каркаснику буде ефективний тільки якщо використовується інфрачервоне тепло, яке не тільки корисно, але і нагріває тіло безпосередньо. Конвективний тип нагрівання у разі дуже ефективний, оскільки нагріваються предмети, які у каркаснику швидко остигають.

З цієї причини, якщо ви все ж таки хочете використовувати електричне опалення, то краще нагрівати підлогу, враховуючи підвищені тепловтрати, і периметр будинку. Це класично можна реалізувати від теплої підлоги та радіаторів по периметру. Для більш інтенсивного тепла в холод буде корисне камінне опалення. Ці технології можна поєднувати з огляду на вимоги пожежної безпеки. Крім того, буде корисно використовувати сонячне тепло та геліосистеми для нагрівання теплої підлоги та ГВП від сонця в період міжсезоння. Принципові схеми цих варіантів опалення приватного будинку показані на ілюстраціях.

Газове опалення

Якщо ви маєте доступ до газу, газовий котел або газові обігрівачі можуть бути встановлені для опалення каркасного будинку. Газові системи часто вважаються більш ефективними та економічними. Ними зручно користуватись, але досить великі експлуатаційні витрати. Щоб їх скоротити, потрібно використовувати клімат-контроль, тобто регульовані контури опалення та сценарії обігріву, за якими знижується інтенсивність тепла за відсутності людей у будинку.

Пелетні каміни чи котли

Пелети - це стислі дерев'яні відходи, які можуть використовуватися в спеціальних пелетних котлах або топках камінних для опалення будинку. Це екологічно чистий, за умови спалювання продуктів згоряння, та ефективний спосіб опалення. 

Опалення Приватного Будинку Пеллетами

 

ККД пелетного котла ФОКУС зі смолоскипним пальником досягає 94%, дим, який виходить з котла, майже не містить продуктів згоряння та тепла, його ефективно відбирають теплообмінники. Економія на опаленні приватного будинку пелетами сягає 50-70%, тобто себе можна не обмежувати у теплі. На базі пелетного котла можна розгорнути водяне, повітряне опалення приватного будинку та теплі підлоги.

Теплові насоси

Повітряні або геотермальні теплові насоси можна використовувати для опалення каркасних будинків. Вони отримують тепло з навколишнього середовища і передають його всередину будинку. Проблема цієї технології в її низькій потужності, коли для опалення каркасного будинку потрібно тепла більше через високі тепловтрати.

Дров'яні або пелетні печі

Якщо у вас є доступ до дров або пелет, дров'яні або пелетні печі можуть бути хорошим вибором для опалення каркасного будинку. Вони надають тепло та створюють атмосферу затишку. Печекамінне опалення поєднує в собі інфрачервоне тепло та повітряне опалення, тому при безпечному обладнанні печей цей вид опалення за низького бюджету залишається пріоритетним.

Повітряне опалення приватного будинку

Тим не менш, повітряне опалення, або повітряна система опалення, справді є найпоширенішим вибором для каркасних будинків. Для цих цілей використовується центральна вентиляційна система, яка прогріває повітря та розподіляє його по всьому будинку через вентиляційні канали або димарі.

Ця система опалення забезпечує рівномірне розподілення тепла і зазвичай зручна в управлінні. Крім того, вона може бути легко інтегрована із кондиціюванням повітря для забезпечення комфортної температури протягом усього року. Також при повітряному опаленні відбувається рециркуляція повітря зверху вниз, коли природно тепле повітря скупчується під стелею і подається наново до підлоги, що дозволяє збільшити ККД доступного тепла.

Недоліком повітряного опалення є необхідність монтажу на стадії будівництва та ремонту. Проте є й бюджетні способи розгортання.

В підсумку…

При монтажі опалення враховувати розміри, його ізоляцію, кліматичні умови та доступність палива під час вибору системи опалення для каркасного будинку. Рекомендується проконсультуватися з професіоналами в галузі опалення для вибору найбільш відповідного варіанту з урахуванням ваших потреб та умов. Ми зможемо дати велику консультацію, якщо ви зупините свій вибір на опалювальному обладнанні FOCUS.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

ukУкраїнська
Цей сайт використовує файли cookie, щоб зробити ваш перегляд більш зручним. Переглядаючи цей сайт, ви погоджуєтесь з тим, що ми використовуємо файли cookie.