Насоси для опалення: огляд типів та брендів. Частина 1

Насос для котла. Принцип роботи. Насоси для опалення

Як вибрати насоси для опалення - дорожче або дешевше

Зазвичай насоси для опалення створюють необхідний напір у контурі опалення, що дозволяє регулювати температуру подачі. Це стосується всіх систем з примусовою циркуляцією, де теплоносій рухається не лише під впливом термодинамічних сил та гравітації, а й під тиском механічної сили насоса, що створює необхідний рух у системі опалення. Ми вирішили зробити огляд типів та брендів існуючих пропозицій на ринку, а також докладно розповісти про комплектацію пелетних котелень FOCUS, які виготовляє наша компанія.

 

Системи опалення із примусовою циркуляцією

Сучасні системи опалення розраховані на примусову циркуляцію теплоносія, навіть якщо передбачається перемикання роботи в гравітаційний режим. Це необхідно на випадок відключення електроенергії, але більшість людей, хто може собі замовити монтаж системи опалення, має можливість придбати резервні джерела живлення. Йдеться про спеціальний комплект для насоса сонячних панелей або вітрогенератор мінімальної потужності.

Якщо цього немає, насоси для опалення можуть бути переведені в неактивний режим, а система обігріву працюватиме під природним тиском. Але цю можливість, звичайно, має свідомо припускати проект. Збереження гравітаційної циркуляції – це гарне доповнення як організація критичної інфраструктури опалення вашого будинку на випадок непередбачених обставин, коли альтернативні джерела живлення насоса для опалення вийшли з ладу.

Система Обігріву З Природною Циркуляцією Схема
Система обігріву з природною циркуляцією

Гравітаційна циркуляція має на увазі підключення радіаторів в один контур і рух теплоносія під впливом термодинамічних сил при нагріванні води в котлі та сили тяжіння. Для цього на певній висоті (зазвичай на поверх вище) для створення тиску в системі встановлюється бак з теплоносієм, який є одночасно компенсаційним бачком.

При нагріванні води рідина в такій системі опалення починає природно циркулювати, завдяки чому потрапляє та нагріває радіатори. Це називається природною циркуляцією. Причому в окремих випадках установка бака з водою може бути зайвою, оскільки котел при нагріванні задає потрібний рівень руху теплоносія.

Коли потрібна колекторна розводка

Насоси для опалення встановлюються в системах з одним контуром або колекторним розведенням. Що це означає? Монтаж системи опалення може мати на увазі підключення кількох контурів опалення. Це добре видно на прикладі високо- та низькотемпературного контуру для радіаторів та «теплої підлоги» відповідно.

Обігрів Басейну Пелетовою Гранулою
Колекторна розводка для басейну для форсунок та для обігріву стінок басейну

Для теплої підлоги монтується колектор з розведенням по кількох контурах опалення для різних приміщень, де швидкість руху теплоносія регулюється за допомогою датчиків. Такі системи передбачили аналоги для контурів опалення з радіаторами, які раніше регулювалися лише за допомогою локальних терморегуляторів, використання яких також передбачало особливості монтажу. Що кожен окремий регульований радіатор повинен бути встановлений на паралельній гілці основного контуру, так як може бути закритий або підтримувати слабкий тиск теплоносія, а це може створювати зайвий тиск в системі і призвести до прориву труб.

Знову ж таки такі терморегулятори застосовуються тільки для радіаторів нових типів і не встановлюються на чавунні батареї. Як регулювати температуру в них у цьому випадку?

Зазвичай температура зовсім не регулювалася, але з насосом примусової циркуляції цю проблему можна виправити і зробити опалення більш рівномірним без пікового нагріву в момент горіння печі. Відмінна стабілізація температури та регулювання температури батарей у таких системах досягається при встановленні буферної ємності. Навіщо вона потрібна?

Буферна ємність накопичує тепло нерегульованих джерел, наприклад, печей та твердопаливних котлів. Вона є бак з утепленням, щоб мінімізувати тепловтрати. Під час і після накопичення насоси для опалення, встановлені в системі, регулюють швидкість руху теплоносія і, відповідно, температуру радіаторів, у тому числі, чавунних, що довго нагріваються і остигають.

Але навіть при установці насоса для опалення позбавитися нерівномірності нагріву не завжди вдається. Зазвичай гарячою буде перша батарея, її температура відповідатиме 80 °С. Друга батарея матиме температуру близько 70 °С, третя відповідно 60 °С. Якщо температура менша, радіатори сприймаються мешканцями як зовсім або майже холодні. Це можна регулювати за допомогою насоса, але загальний принцип зберігається: батарея біля джерела тепла буде набагато теплішою, а найхолоднішою буде остання в контурі.

Принцип роботи Гідрострілки
Принцип роботи гідрострілки при ненормованих станах вона перекриває рух теплоносія.

Щоб цього уникнути, виконується колекторна розводка з малою кількістю радіаторів, коли теплоносій з котла або буферної ємності надходить у гідрострілку, завдання якої входить перемішування прямого і зворотного потоку рідини. Після гідророзподільника теплоносій розподіляється за контурами рівномірно або залежно від потреб. Регулюють рух теплоносія за допомогою насоса для опалення в основному та додаткових контурах. У кожному може встановлюватись датчик, підключений до насоса, або просто насос. Регулювання швидкості роботи деяких пристроїв може бути ручним. Це залежить від вибраної моделі.

В підсумку…

В результаті потужні насоси для опалення при розведенні в будинку або квартирі потрібні при монтажі з одним контуром, коли потрібне постійне прокачування теплоносія. Якщо в системі не встановлено терморегулятори, то не потрібні паралельні гілки для радіаторів, а температура регулюється за допомогою насоса вручну або датчика клімат-контролю. Найчастіше покупка потужного насоса з преміальної лінійки обійдеться дешевше, ніж придбання арматури для розведення колекторів. Але саме колектори дозволяють налаштовувати клімат-контроль у кожному окремому приміщенні.

У чому відмінність систем опалення з пелетними котлами ФОКУС від звичайних

Описаний принцип регулювання розрахований працювати нерегульованих джерел тепла. Кожен котел FOCUS з встановленим пелетним пальником оснащений мікроконтролером EcoMAX. Це спеціальний прилад, призначений для керування котлами опалення. Контролер регулює включення та вимкнення пелетного пальника та його горіння, оскільки горіння твердопаливних котлів регулюється у дуже широкому діапазоні температур та неточно. Робота пальника залежить від розкладу, температури на датчиках у приміщеннях та на вулиці. Забезпечують зворотний зв'язок із обладнанням обігріву насоси для опалення із преміальної лінійки.

Іншими словами, система опалення з пелетним котлом FOCUS не вимагає буферної ємності для накопичення тепла та регулюється гнучко та автоматично мікроконтролером, який підтримує підключення до 10 датчиків та агрегує їх дані. Контроль управляє кількома насосами в системі, забезпечуючи необхідний діапазон температур.

Для забезпечення такої функціональності потрібні сучасні насоси та цифрове керування. Саме про конструкції, типи та виробників такого обладнання йтиметься у продовженні нашого огляду.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

ukУкраїнська
Цей сайт використовує файли cookie, щоб зробити ваш перегляд більш зручним. Переглядаючи цей сайт, ви погоджуєтесь з тим, що ми використовуємо файли cookie.