Клімат-контроль у житловому будинку. Особливості
Використовуючи клімат-контроль у житловому будинку, ви не тільки покращуєте показники комфорту, нагріваючи приміщення до потрібної температури, але й суттєво заощаджуєте теплову енергію, необхідну для опалення у зимовий час. Отже, клімат-контроль став доступним кожному, сьогодні на нашому сайті українського виробника котлів FOCUS TERMO торкнемося цієї теми повторно. Насамперед, це стосується управління опалювальним обладнанням та економії на опаленні.
Які можливості доступні:
- керування зі смартфона або цифрової панелі;
- контроль параметрів казана з мобільного пристрою;
- дистанційне керування;
- програмування сценаріїв опалення певних приміщень;
- підключення вуличних та інтер'єрних терморегуляторів.
Це зручно, тому що домашня котельня при доступі з мобільного пристрою до мікроконтролера перебуває весь час під контролем і не потребує трудомісткого обслуговування. Клімат контроль у житловому будинку стає джерелом комфорту та способом скоротити витрати.
Що таке концепція OFFGRID?
Концепція OFFGRID має на увазі у дослівному перекладі “життя поза мережею”, а саме без подачі світла, газу, води та споживання інших комунальних послуг із магістральних мереж. Іншими словами йдеться про автономні будинки, як жили наші предки, але з рівнем комфорту, який власник будинку вважає для себе прийнятним.
Пелетні котли FOCUS TERMO розроблялися саме для теплозабезпечення та незалежного опалення без газу, поєднуючи переваги недорогого твердопаливного котла та програмно-керованого опалювального обладнання. Враховувалося і те, що пелетне опалення має безліч переваг:
По-перше, це опалення в контексті sustainable-концепції, тобто з концепцією сталого розвитку, яка передбачає продумане використання ресурсів природи. Пелети виготовляються з агро-відходів, стружки, подрібнених гілок. Особливістю такої пелети є висока зольність, тому потрібне очищення продуктів згоряння для відсутності викидів. Саме цим вимогам відповідають пелетні казани ФОКУС.
По-друге, всі будинки OFFGRID мають обмежений доступ до ресурсів, тому потрібна економія палива. З цієї причини клімат-контроль у житловому будинку оптимально поєднує економію та комфорт. Пелетні котли піддаються "тонкому" регулюванню, що дозволяє налаштувати опалення на необхідні сценарії.
Як встановити клімат-контроль у житловому будинку
Підхід до розгортання такої системи залежатиме від її масштабу. Найпростішим рішенням буде покупка котла з клімат-контролем. У цьому випадку пристрій опалення матиме два датчики температури: аналоговий сенсор для вимірювання температури в контурі опалення та датчик температури у приміщенні.
Котел буде регулювати температуру в контурі відповідно до температури в приміщенні, включати і вимикати котел по сценаріям опалення. У таких системах допускається встановлення цифрових терморегуляторів на батареї, які контролюють обсяг теплоносія, що проходить, і температуру в кімнаті незалежно від автоматики котла. Але автоматика котла реагуватиме на температуру в кімнаті, де встановлено котел, тобто опосередковано залежатиме від роботи батарей через дані датчиків температури. Але фізично ці системи не буде об'єднано.
Незважаючи на досить розвинений функціонал, все-таки таку систему не можна назвати клімат-контролем у житловому будинку, це скоріше управління температурою теплоносія та роботою котла. Пропонуємо вам ознайомитись з клімат-контролем відповідно до концепції HVAC, у графічній інтерпретації вона покащена на схемі нижче. Саме таку систему ви можете зробити на базі пелетного казана-моноблок FOCUS для житлових будинків.
Клімат-контроль реалізується за допомогою складніших мікроконтролерних систем, що контролює температуру у всіх приміщеннях.