Яке буває опалення без газу: для будинків, офісів, виробництв та ресторанів
Нерідко, коли власники входять у нове домоволодіння, виникає питання, яке буває опалення без газу і чим опалити будинок найбільш вигідно. Це питання гостро стоїть для територіально віддалених об'єктів: магазинів, готелів та кафе. Сьогодні йтиметься про оптимальне вирішення питань. Класифікувати об'єкти будемо за площею та складністю котельного контуру опалення.
Маленькі будинки площею 50-100 кв. м
Невеликі приміщення найпростіше опалити електрикою. Розгортання системи водяного опалення на базі електродних котлів є бюджетним та економічним. За невеликих витрат ви отримаєте якісну систему опалення, повноцінно регульовану клімат-контролем, причому такого рівня, що не доведеться думати більше, яке опалення без газу краще. Безкоштовну електрику можна отримати при установці вітряка поблизу будівлі. Зважайте на шум, який видають ці пристрої.
Навіть якщо немає газу, то електрику провести до будинку набагато легше, тому можна користуватися магістральними послугами. Враховуйте, якщо у вас побудований каркасний будинок, то в цьому випадку краще використовувати повітряне опалення, наприклад тепловентилятори, що встановлюються в теплицях. Можна розгорнути повітря на радіаторах. У каркасних будинках має сенс монтувати теплу підлогу, для обігріву нижньої частини будинку.
Тепла підлога від сонячних колекторів
Для низькотемпературного опалення у міжсезоння можна використовувати сонячні колектори. Це якісне та безкоштовне опалення особливо ефективно у приватних будинках та каркасних спорудах, за рахунок постійної підтримки температури у нижній частині приміщення. У цих умовах економії тепла можна досягти, якщо зробити рециркуляцію повітря від стелі до підлоги.
Будинки середньої площі 100–200 кв. м
Проблема обігріву будинків та будівель з більшою площею пов'язана з кількістю кіловат, які будуть потрібні для експлуатації системи електроопалення. Для вигідного відбору електрики з магістральної мережі є сенс встановити сонячну електростанцію за “зеленим тарифом”. Однак це рішення лише частково вирішить проблему, враховуючи високі тарифи на електроенергію, варто пошукати інший варіант опалення.
Для цих цілей, тобто для будинків середньої площі, ресторанів, віддалених від міста, виробничих приміщень буде потрібно автономне опалення. Його можна розгорнути на основі моноблочного пелетного котла з вбудованим бункером для пелет. Котел керується мікроконтролером та дозволяє використовувати пристрої клімат-контролю. Це, разом, сприяє економії палива, у разі, пелетної гранули. Завдяки досить високій потужності, ви можете розгорнути всі типи опалення: повітряного, водяного та теплі підлоги.
Будинки та будівлі великої площі
Для обігріву великих будівель має сенс встановити пелетну котельню на даху, це дозволяє заощадити на насосному обладнанні, або ж на місці теплового пункту. Пелетні котли FOCUS є опалювальним обладнанням промислового класу і допускають каскадне з'єднання в контурі, що гріє, із загальною потужністю до 2,5 МВт. В окремих випадках пелетні котельні можуть бути розгорнуті із загальною потужністю до 2000 МВт, у поєднанні з цифровим контуром клімат-контролю та пасивизацією будівель такі теплові пункти зможуть стати основою опалення розумних міст за умови використання гранули з міського сміття.