Як обрати пелетний котел для доступного опалення.

Як вибрати пеллетний котел? Спочатку Дивіться На Доступні Гранули

Як вибрати пелетний котел – рекомендації спеціаліста

Пелетні котли ще не так широко представлені на українському ринку і належать до дорожчого сегменту опалювального обладнання, доступного не кожному українцю. З цієї причини питання, як вибрати пелетний котел, виникає не часто. У нашій публікації ми хотіли б розкрити особливості опалення на гранульованому паливі. Чому витрати на купівлю опалювального обладнання виправдано вже сьогодні навіть для заміни бюджетного обладнання.

Пелетний котел Focus 65
Пелетний котел FOCUS 65

Пелетні котли для зольних пелет.

Однією з найважливіших характеристик, що впливають на вибір котла, є показник зольності пелет, які можна використовувати у роботі опалювального обладнання. Зарубіжні моделі не розраховані на роботу з високозольного гранулою, так як європейські стандарти не допускають її використання. Сертифікована пелета не повинна перевищувати показник в 1%. При цьому доступна гранула на українському ринку має більш високі характеристики. Зольність може становити 5% та більше.

Вибір пелетного казана, розрахованого на роботу із зольною агропеллетою, є важливою вимогою. Зі списку доступного обладнання, як правило, можна прибрати всі закордонні котли. Модель, що залишилися, аналізуються за характером технологічного рішення щодо організації процесу горіння гранульованого палива.

Тип пелетного пальника: факельна або ротартна

У пелетному котлі основним пристроєм, що принципово відрізняє обладнання від будь-якого іншого, є пелетний пальник. Залежно від моделі котла, вона може бути одного з двох типів:

  • ротартна;
  • факельна.

Найефективнішою вважається факельний пелетний пальник. У топці пальника створюються особливі термодинамічні умови, що сприяють займання палива відразу у всьому обсязі. При цьому виділяється величезна кількість теплової енергії, а ККД становить 95%.

У порівнянні з ротартним пальником, факельна буде вигідно відрізнятися по ефективності горіння. Якщо ви знайшли потрібну модель, також варто приділити увагу увазі очищення пальника від золи. Найефективнішою вважається механічна вібраційна чистка. З її допомогою виконують найскладнішу і трудомістку роботу, а пил збирається пилозбірником.

Теплообмінний контур та вид теплоносія.

У продажу на українському ринку представлено обладнання з водяним та повітряним теплоносієм. Водяний теплообмінник вважається більш універсальним, тому обладнання цього типу зустрічається частіше. При цьому в окремих випадках придбання пелетного котлу для повітряного опалення доцільніше, в цьому випадку може не розглядатися тип пальника та інші характеристики.

Крім типу теплообмінника важлива ще корисна площа теплообміну, відповідна потужності, та розвинена конвективна поверхня. У деяких моделях використовується кілька типів теплообмінних контурів для ефективного зняття акумульованого тепла, отриманого при роботі пелетного пальника.

Система подачі палива та інші автоматичні функції

Ще однією важливою характеристикою пелетного казана є система подачі палива. Зазвичай є шнека, що подають:

  • всередині порожнини пальника;
  • з бункера для зберігання пелет з пневматичною або шнекової подачею.

Чим краще і більш технологічно розроблена система подачі гранули у котел, тим простіше буде експлуатація котлу. Рекомендуємо уникати покупки устаткування з ручною подачею пелети. Завантаження пелетного котлу без відповідного обладнання дуже трудомістка.

До поширених автоматичним функцій відносяться авторозжигом та автоматичним очищення котлу. Найефективнішою є механічна вібраційна. Котел може бути укомплектований додатковим уловлювачем золи і ємністю для збору зольного залишку. Залежно від виробника можуть пропонуватися різні способи очищення від золи. Ця функція обов'язкова для котлів, що працюють на твердому паливі. Очищення повинна проводитися регулярно. В іншому випадку зона конвекції буде зменшуватися, а ККД котла можна зупинити падати.

Особливості конструкції котлу.

Конструктивні особливості пелетного котлу враховують необхідний розмір топки для розкриття полум'я факела пелетного пальника. Топка повинна бути достатньою для цих цілей.

Також під час аналізу розглядається конструкція теплообмінних контурів та її ефективність при зворотньому способі горіння. Виробник обраної моделі котлу повинен роз'яснити покупцям особливості теплообмінників, з якими незмінно пов'язане і ККД опалювального обладнання.

Як обрати пелетний котел? Безумовно, з корисної конвективної площі теплообміну. Чим вона більше, тим вище потужність. Але потрібно оцінювати тільки квадратуру теплообміну без поверхні топки та зони колосників.

Наявність мікроконтролера управління

Сучасні пелетні котли працюють, створюючи особливі умови горіння, які передбачають повне спалювання самого палива та виділяючих продуктів згоряння. Це реалізується за допомогою контролера.

Крім контролера, щоб мати можливість використовувати в системі опалення клімат-контроль, в лінійці обладнання виробника програматора повинні бути інші цифрові девайси:

  • для отримання температурних даних;
  • кімнатні термостати;
  • пристрою бездротової передачі даних та інші.

Віддавайте перевагу мікроконтролерів з пакетною пропозицією лінійки обладнання. При його наявності, не буде складностей з установкою та інтеграцією.

Підсумки: як вибрати пеллетний котел

Вибір пелетного котлу, перш за все, здійснюється за показником допустимої зольності при використанні не сертифікованої або самостійно виготовленої гранули. Опалювальне обладнання повинно бути оснащено факельної пальником та мати конструкційні особливості, що забезпечують повне згоряння палива.

При відборі моделей враховується тип та надійність подачі палива, функція очищення котлу та наявність мікроконтролера з розвиненими функціями та набором супутнього цифрового обладнання. Якщо у вас ще є питання, як обрати пелетний котел, зверніться до наших фахівців за консультацією.

 

Огляд твердопаливних котлів ФОКУС з пелетним пальником.

Купити пелетний котел для агропелет.

Залишити відповідь

ukУкраїнська
Цей сайт використовує файли cookie, щоб зробити ваш перегляд більш зручним. Переглядаючи цей сайт, ви погоджуєтесь з тим, що ми використовуємо файли cookie.