Як вірно обрати котел опалення: корисні поради.

Твердопаливний котел ФОКУС 100 кВт із вбудованим адаптером пелетних пальників, керований ecoMAX 860 TOUCH

Як вірно обрати котел опалення: на рідкому або твердому паливі, газовий, пелетний.

Питання ефективного опалення приватного будинку, офісу або виробництва постає практично перед кожним жителем нашої країни. Клімат в Україні хоч і теплий, але зими видаються вельми суворими, тому подорожчання газу призводить до високих комунальним витратам, а перехід на інші енергоресурси нерідко неефективний. У цій ситуації, як правильно обрати котел опалення і від чого відштовхуватися у виборі.

 

Пелетний котел FOCUS 65
Пелетний котел FOCUS 65

Основною проблемою наших покупців є відсутність доступної інформації про технології та обладнанні, а також мала поінформованість майстрів про доступні можливості. Зазвичай будь то жителі і власники будинків, директори підприємств, охочих обігріти офіси, склади, торговельні площі або ж виробництва, всі хочуть отримати готове рішення від фахівців, до яких вони звернулися.

Робочі в регіонах частіше працюють з гравітаційними системами опалення на одному контурі і вже відчувають кваліфікаційні проблеми при підключенні декількох регульованих контурів та котлів, а також досить складною погодозалежної автоматики. Інші, знаючи про проблеми, просто продають моноблоки з елементарним модульним монтажем. Треті реалізують і встановлюють своє обладнання, не замислюючись про індивідуальні характеристики об'єкта. Все це ускладнює процес закупівлі, тому ми зібрали найбільш затребувані поради, що допомагають читачам розібратися в питаннях опалення.

«Робочі» рішення ефективного опалення приватних будинків, офісів, виробництв та торговельних площ.

Існуючі реалії за останні роки дозволили сформувати ефективні підходи до розгортання системи опалення. Основними відправними точками стає тип об'єкту і його характеристики, а також бюджет, який замовник хоче виділити на обладнання і його монтаж. Запит покупців часто пов'язаний і з необхідністю по можливості використовувати вже наявне опалювальне обладнання, щоб знизити витрати.

Кілька порад дозволять сформувати розуміння не тільки, як правильно вибрати котел опалення, але й розгорнути цілу котельню для своїх потреб.

Найважливіші поради:

  • найбільш вигідним паливом для обігріву приміщень в Україні є агропелети з зольністю 5-7%. Використання високозольних гранул має на увазі певні вимоги до обладнання. Європейські пелетні котли розраховані на опалення деревними пелетами (1% зольності), тому вимагають більш високих витрат на опалення в порівнянні з агропелетою. Але витрати будуть набагато менше, ніж при опаленні газом;
  • для теплозабезпечення каркасних житлових будинків, офісів з відкритими просторами і виробництв, теплиць (швидко остигаючих приміщень) найбільш ефективно повітряне опалення. У приміщеннях з великою кубатурою повинні бути встановлені системи рециркуляції теплого повітря, щоб скоротити тепловтрати;
  • для житлових будинків найбільш ефективною вважається гібридна система опалення:
    • а) включає в систему кілька котлів;
    • б) має резервне джерело тепла з автоматикою, що включає обладнанні при досягненні заданих умов;
    • г) є кілька контурів опалення, розрахованих на експлуатацію в різні сезони;
    • д) якщо є надлишки тепла, встановлюються теплоакумулятори, які дозволяють автоматизувати роботу твердопаливної або сонячної котельні.
  • сучасне опалення має на увазі використання погодозалежної автоматики. Причому вимога стає більш жорстким при збільшенні обсягів опалювальних приміщень.

Ці типові рішення доповнюються індивідуальними. Наприклад, вибором обладнання виходячи з бюджету власника житла, його типу, рівня комфорту, необхідного рівня автоматизації.

Як зробити комфортне та приємне опалення в будинку.

Для більшості домогосподарств з будинками з квадратурою 70-100 м2 для автономного обігріву досить установки камінів з чавунною топкою з організацією додаткового повітряного опалення. В якості резервного джерела тепла для теплоносія може використовуватися електро- або газовий котел, що підключається при зниженні температури в приміщеннях.

Але для любителів цивілізованого комфорту можна зупинитися і на конденсаційному турбірованному газовому котлі з 25-30% економією. Такий підхід цілком ефективний і в міру дорогий за умови утеплення будинку, наявності терморегуляторів на теплових контурах, керуючого клімат-контролем або використання погодозалежної автоматики котельної групи.

При розрахунку опалення виробничих цехів важливо звертати увагу на специфіку роботи підприємства. Наприклад, чи є в'їзд / виїзд машин в приміщення через ворота. Крім повітряного опалення приміщення потрібно додаткове підігрівання робочих місць і установка теплових завіс.

Ці підходи, звичайно, мають на увазі проект системи опалення для житлового будинку, виробництва, магазину або офісу, але на практиці спираються на стандартизовані рішення, використовувані за аналогією.

Чи є універсальне рішення? Пелетні котельні ФОКУС – «у чому фокус»

Звичайно ж, виробники просувають завжди власне рішення. Виробнича компанія «Фокус» пропонує твердопаливні котли з пелетним пальником власного виробництва, які адаптовані до українських реалій, зольні гранульованому паливу і є універсальним високопродуктивним джерелом тепла для житлових, торгових та виробничих приміщень. Саме універсальність і низька ціна палива дозволяють їх вивести на перші позиції технічного рейтингу котлів. Котли поставляються разом з пелетними пальниками і бункерами для зберігання гранул.

Переваги пелетного обладнання:

  • ККД 95%;
  • повна автоматизація;
  • відсутність необхідності в економії тепла за рахунок низьких витрат;
  • погодозалежна автоматика відповідно до принципів «пасивного будинку»;
  • обслуговування систем опалення з множинними високотемпературними і низькотемпературними контурами;
  • пелетні пальники можуть бути встановлені на котли інших виробників, що дозволяє знизити витрати на покупку котельні;
  • віддалене управління і обслуговування будь-якої кількості споживачів тепла.

Переваги та особливості пелетних котелень FOCUS:

  • використання технології об'ємного горіння, коли займання відбувається в усьому обсязі палива і забезпечує максимально-можливий ККД;
  • піролізний дожиг продуктів згоряння з системою рециркуляції;
  • рекордна корисна площа теплообмінників;
  • підвищена надійність завдяки конструктивним особливостям котлу (котли збираються з цільних листів нержавіючої сталі практично без зварювання, враховуються всі термічні деформації, встановлені унікальні колосники);
  • конструктив котлу та пелетного пальника забезпечує ідеальні термодинамічні характеристики для підтримки об'ємного горіння в топці;
  • система автоматичного очищення (незалежність від якості пелетних гранул);
  • автоматична подача палива.

Особливості збирання:

  • кращі комплектуючі виробництва ЄС;
  • мінімізація кількості зварних швів;
  • модульні набори обладнання зі складанням за образом Ікеа і лего для малопотужних котелень;
  • виробничі випробування.

Основною особливістю пелетних котлів останнього покоління є використання технології об'ємного горіння з точним керуванням інтенсивністю горіння завдяки подачі гранул та повітря в камеру згоряння. Саме цей фізичний процес забезпечує спалювання палива будь-якої якості з 95% ефективністю, як у електрокотлів, але при концептуально нижчих витратах.

Основною рекомендацією є купівля пелетного обладнання з смолоскипним пальником та котлирозраховані на роботу на пелетах з високою зольністю. У цьому відношенні варто віддавати перевагу вітчизняним котлам, оскільки обладнання з країн ЄС працює тільки на гранулах з нормованою зольністю 1%.

Таблиці вартості кіловата теплової енергії.

З таблиці видно, що жителі Росії мають можливість обирати, для українців питання вибору практично однозначний. Недоліком пелетного обладнання вважається висока ціна. Повноцінна пелетна котельня з факельним пальником обійдеться в 50-100 тисяч гривень, але можна заощадити, якщо встановити пелетний пальник на вже існуючий котел.

Ціна за кВт тепла в Росії при використанні різних видів палива

ПаливоТеплота згоряння за нормативомНеобхідна кількість, 1 кВт * годРозрахункова ціна палива (2020)Вартість палива за кВт
Газ8,6 кВтг / м30,116 м35 руб / м30,58 рублів
СПГ12,8 кВтг / л0,0782 л24 руб / л1,87 рублів
Пелети4,96 кВтг / кг0,202 кг2,3 руб / кг0,464 грн.
Дизельне пальне11,1 кВтг / л0,91 л47 руб / л42,77 рублів
Електроопалення1 кВт * год3,3-5,66 кВт * год3,3-5,66 рублів
Тверде паливо (дрова 790 кг / м3)5,5 кВтг / кг0,4 кг1,25 руб / кг0,5 рублів

 

Ціна за кВт тепла в Україні при використанні різних видів палива

ПаливоТеплота згоряння за нормативомНеобхідна кількість, 1 кВт * годРозрахункова ціна палива (2020)Вартість палива за кВт
Магістральний газ8,6 кВтг / м30,116 м38,07 грн. / М30,936 грн.
Зріджений газ12,8 кВтг / л0,0782 л11,60 грн. / Л0,907 грн.
Дерев'яні пелети4,96 кВтг / кг0,202 кг2,3 грн. / Кг0,464 грн.
Дизельне пальне11,1 кВтг / л0,91 л15,80 грн. / Л14,37 грн.
Електрика1 кВт * год1,68 кВт * год1,68 грн.

 

Дуже корисні поради: як правильно обрати котел опалення по потужності та іншим характеристикам?

При проектуванні системи опалення потужність котлу підбирається виходячи з розрахунку тепловтрат будинку, його кубатури та вимог кліматичної зони. У загальному випадку мається на увазі, що утеплення виконано по стандартам ГОСТ, тоді розрахунок потужності можна привести до простої формули: потрібно 1 кВт на 10 кв.м житлового приміщення.

Додатково потрібно врахувати:

  • контур ГВП зажадає додаткових 5-7 кВт потужності;
  • для ГВП у пелетних та твердопаливних котелень встановлюється бойлер непрямого нагріву;
  • якщо об'єкт теплопостачання знаходиться в кліматичній зоні з температурами, що опускаються взимку до -30 ° C / -40 ° C, то необхідний 20-30% запас потужності. Наприклад, для будинку 100 кв. м, що знаходиться на півночі України, рекомендується котел опалення на 12 кВт;
  • якщо купується автоматичний або напівавтоматичний котел, то можна брати обладнання з меншою потужністю. Наприклад, 65 кВт котел з автоматичною подачею порівняємо по ефективності з котлом на 100 кВт з ручною подачею палива. При надлишку теплової потужності в міжсезоння котел може диміти, особливо при відсутності відповідної автоматики;
  • котли з автоматичною подачею дозволяють не встановлювати теплоакумулятори для збереження надлишкового тепла, що дозволяє скоротити інсталяційні витрати на 15-20 тисяч гривень. Зверніть увагу, що саме за допомогою теплоаккумуляторов забезпечується автоматизація опалення в системах з твердопаливними джерелами тепла. Автоматика управляє триходовим клапаном;
  • пелетні, бункерні котли з шнековим автоматичним подаванням можуть вільно працювати на 25% своєї потужності, що особливо актуально в міжсезоння;

Як правильно обрати котел опалення: поради щодо вибору інших типів котлів.

При цьому варто врахувати, що універсальність пелетних котлів Фокус добре проявляється у великих будинках та об'єктах. У невеликих домогосподарствах пелетні котельні від 17 кВт розраховані на опалення будинку та ГВП. Купівля потужнішого обладнання дозволить опалити дешевим теплом присадибні споруди, теплицю, тераси, спортивні майданчики та басейн.

Для цих цілей можуть бути придбані пелетні котли Focus з нержавіючої сталі на 100 кВт разом із факельними пелетними пальниками. Така котельня може забезпечити автономним теплом невеликі цехи, фермерські господарства та торгові площі. Вартість теплозабезпечення буде незначною особливо при самостійному виготовленні гранул.

Газові котли.

При використанні газу для обігріву будинку або офісу варто потурбуватися про хорошій теплоізоляції стін, стель, підлоги і вікон. Знизити витрату газу додатково дозволяє конденсаційна технологія відбору тепла і система клімат-контролю з погодозалежної автоматикою.

У свою чергу, скраплений газ в Україні майже недоступний.

Рідке паливо та дизельні котли.

Дизель в нашій країні так само дорогий, як і бензин. Цей вид палива підійде для котлів повітряного опалення для тимчасового проживання в будинку. За допомогою таких котелень забезпечується швидкий нагрів будинку з високим рівнем комфорту.

Твердопаливні котли

Використання твердого палива має на увазі установку теплоаккумулятра, за допомогою якого можна забезпечити цілодобовий обігрів приміщень при одній топці в день. Особливо ефективне використання погодозалежної автоматики.

Зверніть увагу, що не можна використовувати пелети у печах та твердопаливних котлах без пальника, так як зольність сягатиме 50-60%. Гранули лігніну застосовуються тільки в автоматичних котлах та окремо стоячих котельних через неприємного запаху.

Пелетні котли виробництва ЄС

Вимагають використання тільки деревних гранул з зольністю 1%.

Що у підсумку.

Зрозуміло, що пелетна технологія доступна не всім. Вона розрахована на великі витрати тепла, в цьому випадку найбільш ефективна за вартістю та витратами на установку обладнання. Для будинків, офісів і торгових приміщень можна використовувати інші види палива, з більш високими витратами, але в цьому випадку рекомендується використання погодозалежної автоматики і відповідне утеплення приміщення.

Оптимальним варіантом вважається розгортання гібридної системи опалення, що дозволяє відбирати тепло в найвигідніший період і рівно в такому обсязі, який необхідний для отримання комфортного тепла. Для приватних додому бренд Фокус пропонує факельні пальники, які установлюються в підлогові котли будь-якого типу. Але якщо ви не купили котельне обладнання, проконсультуйтеся у нас, як правильно обрати котел опалення для вашого завдання. При використанні твердого палива на нього потрібно встановити пелетний пальник.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

ukУкраїнська