Використовувати або не використовувати буферну ємність з пелетних котлів?

котел FOCUS

 Використовувати або не використовувати буферну ємність з пелетним котлом, або чому автоматична котельня часто дешевша за правильно зроблену котельню на ручному завантаженні?

 Користування звичайним твердотопом без пелетного пальника і без буфера вкрай небезпечно та економічно не вигідно, оскільки в режимі тління ККД твердотопу стрімко падає і особливо це стосується котлів з допалом продуктів горіння!

Як ми писали раніше – все твердопаливні котли для досягнення максимального ККД працюють у вузькому діапазоні температур та потужностей. Ширина діапазону у різних типів ТТ котлів варіюється, але все одно, головний недолік - вузька зона стабільної роботи практично непереможна і є основною проблематикою опалення на твердому паливі. Друга та суттєва проблема – безпека. Розміщена кладка палива, у різних типах спалювання (верхнього, нижнього, тривалого, піролізного та подібних) має загальний недолік – паливо неможливо швидко згасити. Кладка прогрівається, виділяється піролізний (термічного розкладання) газ, який горить виробляючи тепло, у деяких твердопаливних котлів газ горить вгору, у деяких-вниз, що не впливає на керованість процесом. При відключенні електропостачання або при неможливості опалення відібрати різко відібрати всю теплоту, що виділяється із закладки палива – температура котла починає неминуче зростати. Варіанти вирішення цієї ситуації багатогранні, але всі зводяться до простої ідеї - скидання тепла, і як найбільш економічно обґрунтований спосіб - скидання тепла в акумулятор або буферну ємність (залежить від завдань). Саме обсяг ємності є свого роду - гальмами. Навіть закритий повністю піддув повітря в котел – не гасить паливо і тепло продовжує виділятись. Саме через безпеку та економічну складову при утилізації надлишку тепла – поширення набули буферні та теплоакумулюючі ємності. Причому виникає конфлікт - ТТ котел оптимально працює в гарячому режимі, коли подача знаходиться в діапазоні 75-85 * С, оборотка не менше 65 * С, при цьому малий запас до зони закипання теплоносія, і найбільш ефективно згоряє паливо, але й зростають температури димоходів (Падає ККД з викидами на вулицю). Тепло, як ми вже писали, скидається в теплоакумулятор. Закриттям піддуву повітря – ситуація може посилитися тим, що з'являється багато вуглецю, що не згорів, який якраз і є основою смол і дьогтю на стінках котла і димаря. При достатній його кількості – димохід може спалахнути та призвести до пожежі, руйнування конструкції димоходу та інших негативних наслідків. Тобто. гасити у такий спосіб котел – не рекомендовано і навіть небезпечно при збігу обставин.
 У народі зустрічаються маси умільців, які намагаються довести що котли без буферної ємності не є небезпечними, їх можна вдало експлуатувати, призводять масу прикладів. Але нормативною базою та правилами експлуатації твердопаливних котлів - робота без буферної ємності категорично забороняються. Це і охорона праці, написана життями людей, і інженерний розрахунок та економічні обгрунтування.
Часто ми як виробники пелетних котлів стикаємося з протилежною думкою, коли до пелетного котла застосовують стандарти класичних норм ТТ котла. А саме необхідність встановлення як мінімум буферної ємності, так і теплоакумулятора. Ця помилка часто штовхає людей на додаткові витрати, без видимих підстав. Суть проста – для нормальної експлуатації пелетного котла або пелетного пальника, встановленого в ТТ котел, встановлення додаткових теплоакумуляторів або буферних ємностей не потрібне, якщо інше не передбачено проектом та потребами системи опалення. Наприклад у тепличних комплексах, для компенсації різких просадок температур – просто життєво необхідна установка ємного теплоакумулятора, але це не є необхідною для пелетного пальника.
Наведемо простий приклад. Побутовий котел важить у середньому 200-300кГ. При відключенні електропостачання в соплі пелетного пальника (візьмемо з запасом 50кВт) знаходиться десь 300-500 грам палива, що при ідеальному збігу обставин можуть видати максимум 2.5кВт тепла. Цієї енергії достатньо, щоб нагріти масу в 300кг з 85 * С до 92 * С (тобто всього лише на 7 * С). Це ми не врахували догляд тепла з димогазами, знижену інтенсивність горіння при відсутності інтенсивного поддуву вентилятором, та в будь-якому випадку присутню мікроциркуляцію у системі. Всі ці фактори знизять та без того малу дельту. Тобто ми бачимо що навіть у найважчому випадку - ситуація ніяк не може вийти з під контролю. При цьому автоматика пелетного пальника має ряд додаткових систем захисту від перегріву котлу, а так само враховуємо обов'язкову наявність скидаючих клапанів.

Усі ці фактори та точне дозування палива сучасною автоматикою - прирівнюють гнучкість пелетного котлу, його автоматизацію, реакцію на зміну системи опалення до газового котлу, якому сама по собі буферна ємність не потрібна.

З цього випливає, що у пелетній котельні відпадає необхідність в більшості пристроїв властивих котельні на ручному завантаженні!

 

З повагою - команда компанії FOCUS

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

ukУкраїнська