Автоматичний пальник з контролем полум'я та самоочищенням - особливості роботи.
Пелетний пальник із контролем полум'я є основою автоматичної системи опалення. Її функціонал полягає в тому, що завдяки встановленому вентилятору або руху роторної топки полум'я стає менш інтенсивним. Це реалізується за допомогою системи подачі повітря. Додатково такі системи мають можливість очищення топки від золи і сажі, що інтенсивно виникають після використання високо зольного палива.
Як влаштований пальник з контролем полум'я.
Автоматичний пальник з контролем полум'я має «на борту» нагрівальний елемент, від якого відбувається займання пелет в котельній камері. Для підтримки ефекту об'ємного горіння по всьому об'єму топкової подається повітря, завдяки чому пелети інтенсивно горять і виділяють тепло.
Інтенсивність горіння в даному випадку підтримується за рахунок повітря, вентилятора або роторної повітряної камери з форсунками. Про неї ми розповідали в одній з наших публікацій. Подача повітря по всьому внутрішньому об'єму пальника. Це забезпечує так само піроллізний дожиг газів, тобто вторинних продуктів згоряння. Як видно, у пелетних котлах використовується усталений принцип екологічного підходу. Він полягає в тому, щоб опалювальні прилади працювали безвідходно. Що і реалізується факельним пелетним пальником.
Система очищення в автоматичній пелетному пальнику
Одним з найважливіших функціоналів пелетного пальника є її самоочищення. Більшість факельних пелетних пальників реалізують один з функціональних принципів очищення. наприклад, механічний або пневматичний, за допомогою компресора. Оптимальним вважається варіант з механічним очищенням та уловлювачем золи. Робота сенсора залежить від показань датчика якісних характеристик паливної сировини. Такий пристрій - це перший крок до автоматизації опалення.
Ці можливості доповнюють функції автоматичного пелетного пальника, тому її експлуатація стає більш комфортною і виправданою.