Агропелети, мікс-пелети та деревні пелети – у чому різниця.

При покупке пелетного пальника, конечно, возникает вопрос, какие пеллеты можно и нужно использовать? По этой причине нашими специалистами сделан анализ доступного на рынке сырья с описанием основных характеристик. В продаже имеются микс-пеллеты, агропеллеты и, соответственно, древесные пеллеты. Они отличаются исходным сырьем, теплоемкостью, зольностью и теплоотдачей.

У середньому ціна пелет на ринку України коливається від 2200 грн. до 100 євро на тонну. Ми навмисно вказали так вартість, наголошуючи на постачальниках, орієнтованих на Європу. Якщо Вас зацікавив перехід на агро- або дерев'яні гранули, враховуйте, що пелети вважаються найперспективнішим відновлюваним паливом. Прогнозований обсяг споживання збільшиться до 2030 приблизно в 2 рази. Але вже сьогодні пропозиція досить широка, а згодом вона розшириться за рахунок розширення сировинної бази та переробки відходів.

Показники якості пелет.

Для виготовлення пелет може бути використана деревна тріска та інші відходи пиломатеріалів. На ринку України запропоновані гранули з вологістю 8-10%, причому вимога до вологості вихідних матеріалів становить 8-15%. У процесі здійснюється сушіння, що дозволяє зменшити вагу, покращити теплоємність палива та інші показники.

Найважливішим показником є зольність. Виробники України постачають гранульоване паливо із зольністю 4-5%, але за стандартом EN Plus A-1 цей показник не повинен перевищувати 0,5-0,7%. Чим вище зольність, тим більше вимог до опалювального обладнання та його очищення.

Если система очистки пелетного казана не автоматическая, лучше брать пеллеты меньшей зольности. При этом учитывайте, что европейские стандарты сертификатам ENplus А1 или А2 описывают требования к гранулированному топливу для частных домов. Однако эти требования на Украину не распространяются.

Найважливішим показником є теплота згоряння палива. Вона може бути вказана в кілокалоріях та Джоулях. Причому не завжди теплоємність палива відповідає низьким показником зольності.

Если говорить о конкретных пелетних пальниках, то объемное горение в модулях FOCUS обеспечивают максимальное КПД. Причем независимо от качества топлива. Фактически можно использовать самые дешевые пеллеты для получения тепла без газа и без потери теплоемкости. Древесные пеллеты дадут немного больше выгоду, но и обеспечивают минимальную зольность. Что важно, учитывая очистку оборудования.

Але все ж таки доступні паливні гранули відрізняються за своїми технічними характеристиками. Насамперед, по зольності та теплоті згоряння палива. Ці характеристики варто враховувати при виборі та купівлі обладнання та палива.

Дерев'яні пелети: їх теплоємність та альтернативи.

Найпершими у продажу з'явилися деревні пелети, їх теплоємність залишається однією з найвищих з усіх пропозицій при низькій зольності. Теплота згоряння деревних пелет становить 18-23 МДж/кг при зольності 0,5-0,71 TP1T. Така калорійність відповідає тепловіддачі торфу та бурого вугілля.

Для виготовлення гранул із деревної сировини використовують:

  • стружку;
  • тріску;
  • великі дерев'яні відходи;
  • деревну некондицію.

Пелети сільськогосподарські підприємства виготовляють із альтернативної сировини. Найпопулярнішими агропеллетами є гранули із соломи. Вони майже не виділяють СО2, не більше, ніж рослина отримала у процесі зростання. По теплоємності солом'яні пелети поступаються і дають 16 МДж/кг. Схожим агровідтворюваним паливом є очеретяні гранули, вони генерують 19 МДж/кг, але зольність їх вища і становить 4%.

Более выгодными среди агропеллет считаются гранулы из лузги подсолнечника. Их калорийность сравнима с углем и составляет 21 МДж/кг при зольности 3%. Соответственно, для повышения КПД можно использовать этот вид гранулированного топлива, заранее продумав систему очистки горелки и дымоходов. Что касается пелетних пальників FOCUS, то они рассчитаны на эксплуатацию с различным пеллетным топливом, включая гранулу с повышенной зольностью. И предусматривают механическую или автоматическую систему очистки пеллетного котла.

Інша сировина для пелет

Для виробництва гранульованого палива можна використовувати:

  • макулатура;
  • курячий послід;
  • торф (21 МДж/кг при зольності 5%);
  • лігнін (21 МДж/кг при зольності 3%).

Технологія об'ємного горіння дозволяє деякою мірою знехтувати якістю гранул. Однак сировина більшої теплоємності дозволить одержати більше тепла. Іншими словами, найбільш підходящими залишаються деревні пелети з відходів цінних порід деревини.

Рекомендовані повідомлення