Дерев'яні пелети та їх зольність: яка система очищення.

Дерев'яні Пелети І Їх Зольність: Яка Система Очищення - Firebox - Твердопаливні Пелетні Котли, Пелетні Пальники, Промислові

Агропелети, мікс-пелети та деревні пелети – у чому різниця.

При покупці пелетного пальника, звичайно, постає питання, які пелети можна і потрібно використовувати? З цієї причини нашими спеціалістами зроблено аналіз доступної на ринку сировини з описом основних характеристик. У продажу є мікс-пелети, агропелети та, відповідно, деревні пелети. Вони відрізняються вихідною сировиною, теплоємністю, зольністю та тепловіддачею.

У середньому ціна пелет на ринку України коливається від 2200 грн. до 100 євро на тонну. Ми навмисно вказали так вартість, наголошуючи на постачальниках, орієнтованих на Європу. Якщо Вас зацікавив перехід на агро- або дерев'яні гранули, враховуйте, що пелети вважаються найперспективнішим відновлюваним паливом. Прогнозований обсяг споживання збільшиться до 2030 приблизно в 2 рази. Але вже сьогодні пропозиція досить широка, а згодом вона розшириться за рахунок розширення сировинної бази та переробки відходів.

Показники якості пелет.

Для виготовлення пелет може бути використана деревна тріска та інші відходи пиломатеріалів. На ринку України запропоновані гранули з вологістю 8-10%, причому вимога до вологості вихідних матеріалів становить 8-15%. У процесі здійснюється сушіння, що дозволяє зменшити вагу, покращити теплоємність палива та інші показники.

Найважливішим показником є зольність. Виробники України постачають гранульоване паливо із зольністю 4-5%, але за стандартом EN Plus A-1 цей показник не повинен перевищувати 0,5-0,7%. Чим вище зольність, тим більше вимог до опалювального обладнання та його очищення.

Якщо система очищення пелетного казана Не автоматична, краще брати пелети меншої зольності. Враховуйте, що європейські стандарти сертифікатів ENplus А1 або А2 описують вимоги до гранульованого палива для приватних будинків. Проте, ці вимоги на Україну не поширюються.

Найважливішим показником є теплота згоряння палива. Вона може бути вказана в кілокалоріях та Джоулях. Причому не завжди теплоємність палива відповідає низьким показником зольності.

Якщо говорити про конкретні пелетних пальниках, то об'ємне горіння у модулях FOCUS забезпечують максимальне ККД. Причому незалежно від якості палива. Фактично можна використовувати найдешевші пелети для отримання тепла без газу та без втрати теплоємності. Деревні пеллети дадуть трохи більше зиску, але й забезпечують мінімальну зольність. Що важливо з огляду на очищення обладнання.

Але все ж таки доступні паливні гранули відрізняються за своїми технічними характеристиками. Насамперед, по зольності та теплоті згоряння палива. Ці характеристики варто враховувати при виборі та купівлі обладнання та палива.

Дерев'яні пелети: їх теплоємність та альтернативи.

Найпершими у продажу з'явилися деревні пелети, їх теплоємність залишається однією з найвищих з усіх пропозицій при низькій зольності. Теплота згоряння деревних пелет становить 18-23 МДж/кг при зольності 0,5-0,71 TP1T. Така калорійність відповідає тепловіддачі торфу та бурого вугілля.

Для виготовлення гранул із деревної сировини використовують:

  • стружку;
  • тріску;
  • великі дерев'яні відходи;
  • деревну некондицію.

Пелети сільськогосподарські підприємства виготовляють із альтернативної сировини. Найпопулярнішими агропеллетами є гранули із соломи. Вони майже не виділяють СО2, не більше, ніж рослина отримала у процесі зростання. По теплоємності солом'яні пелети поступаються і дають 16 МДж/кг. Схожим агровідтворюваним паливом є очеретяні гранули, вони генерують 19 МДж/кг, але зольність їх вища і становить 4%.

Більш вигідними серед агропелет вважаються гранули з лушпиння соняшника. Їхня калорійність порівнянна з вугіллям і становить 21 МДж/кг при зольності 3%. Відповідно, підвищення ККД можна використовувати цей вид гранульованого палива, заздалегідь продумавши систему очищення пальника і димоходів. Що стосується пелетних пальників FOCUS, Вони розраховані на експлуатацію з різним пелетним паливом, включаючи гранулу з підвищеною зольністю. І передбачають механічну або автоматичну систему очищення пелетного казана.

Інша сировина для пелет

Для виробництва гранульованого палива можна використовувати:

  • макулатура;
  • курячий послід;
  • торф (21 МДж/кг при зольності 5%);
  • лігнін (21 МДж/кг при зольності 3%).

Технологія об'ємного горіння дозволяє деякою мірою знехтувати якістю гранул. Однак сировина більшої теплоємності дозволить одержати більше тепла. Іншими словами, найбільш підходящими залишаються деревні пелети з відходів цінних порід деревини.

Залишити відповідь

ukУкраїнська
Цей сайт використовує файли cookie, щоб зробити ваш перегляд більш зручним. Переглядаючи цей сайт, ви погоджуєтесь з тим, що ми використовуємо файли cookie.