Розумний будинок: економічне опалення приватного будинку та доступні вигоди.
Економічне опалення приватного будинку як поняття пов'язують з кількома варіантами технологічного розгортання систем. В цьому відношенні пріоритетне значення має вибір котлу та технології опалення. Але, як правило, незалежно від типу об'єкта використовуються кілька видів енергоджерел. З їх допомогою вирішується проблема комфортного постійного і резервного опалення приватного будинку, офісу або цеху. При цьому забезпечується його безперервність в обраний опалювальний період. Це реалізується, в тому числі, за допомогою технології «Розумний будинок» і автоматизації опалення. Домашня автоматика різноманітна, а її установка підвищує рівень комфорту.
Енергоефективність систем: як правильно обрати обладнання з доступних пропозицій.
Економія на початковому етапі може стосуватися вибору обладнання і його оптимальної обв'язки. Споживачам доступні різні і досить різнобічні пропозиції: від твердопаливних, автоматизованих газових котлів до автоматичних пелетних котелень, включаючи «чисте» опалення приміщень інфрачервоними обігрівачами. Але на практиці з самостійним вибором і розгортанням системи опалення на конкретному прикладі зазнають труднощів навіть досвідчені майстри. Переважно це стосується фахівців, які працюють з найпоширенішими одноконтурними системами і гравітаційної або примусовою циркуляцією теплоносія. Домашня автоматика рідко використовується в таких рішеннях, але може поліпшити рівень комфорту.
Оптимізація витрат на інсталяцію обладнання випереджає процеси пошуку варіантів економічного опалення приватного будинку вже в процесі експлуатації. Процес підготовки і проектування котельні на увазі вибір палива для обігріву та оптимізацію його витрати в різні пори року. У таких завданнях все залежить від конкретного об'єкта, але завжди в рішенні завдання допомагає домашньої автоматизації.
Наприклад, для приватного будинку з площею до 100 кв.м з підведеною газом досить оптимізувати контури опалення, використовуючи радіаторні та кімнатні термостати. Сучасні газові котли мають вбудований клімат-контроль, перш за все, датчики температури в приміщенні і можливість тижневого програмування роботи котлу. Домашня автоматика зараз стала більш доступною.
Така система тільки вимагає резервного підключення джерела тепла. Що, перш за все, пов'язано з можливими для власника будинку боргами за газ або контролем його витрати. В якості резервного джерела тепла може розглядатися моноблочний (з регулюванням) електродний або ж твердопаливний котел. Причому, якщо в системі присутня твердопаливний котел, то і використовується зазвичай аналоговий клімат-контроль. Електрокотли доступні з цифровим та аналоговим керуванням.
Що собою являє сучасний «Розумний будинок».
Технологія «Розумний будинок» доступна нам у вигляді розвиненої і багатофункціональної системи домашньої автоматизації, об'єднаної одним функціональним блоком управління. Отримати доступ до управління такою системою можна через сенсорну панель, комп'ютер і віддалено за допомогою мобільного пристрою. Подібні комплекси автоматизації, очевидно, можуть мати різну та розширну функціональність, часто розширно модульну. Але чим вони відрізняються?
Домашня автоматика, клімат-контроль та «Розумний будинок» - у чому різниця.
Розумний будинок зараз має на увазі можливості автоматизації, а не конкретне технологічне рішення. Тобто під цим словосполученням розуміється досить широкий набір пропозицій, хоча на практиці технологія «Розумний будинок» має свої строго певні особливості. Наприклад, клімат-контроль - це автоматизація або управління системою опалення в поєднанні з вентиляцією. Він може бути реалізований на цифровий та аналоговій елементній бази. Працювати локально або ж підключатися до зовнішньої та віддаленої системі управління.
Аналоговий та цифровий клімат-контроль.
Для розуміння питання розглянемо управління системою опалення для невеликого приватного будинку, схема якої приведена вище. Як може бути реалізований алгоритм роботи?
Варіант 1
Одноконтурна система опалення (схема підключення) з клімат контролем та резервним котлом.
Особливості:
- газовий котел підключений до одноконтурной системі опалення;
- послідовно підключається котел в якості резервного;
- алгоритм роботи має на увазі, що керуючим вважатиметься газовий котел, який підключається при вимкненому електродному котлі.
Обидва опалювальних пристрої в даному випадку можуть або будуть мати датчики температури теплоносія, температури у приміщенні. Також може бути підключений температурний датчик на вулиці. Такі системи є, строго кажучи, цифровими, так як функції включення, відключення і програмування реалізовані за допомогою мікросхем. При цьому вони настільки прості, що навіть у цьому випадку їх коректніше віднести до аналогових, так як вони не складніше аналогового клімат-контролю.
Варіант 2
Система опалення з теплою підлогою та радіаторами (схема підключення) з клімат-контролем.
Особливості роботи системи з домашньою автоматикою:
- газовий котел має аналоговий датчик температури теплоносія (відсутній зовнішній датчик);
- електродний котел реалізований як моноблок з підключенням датчика температури теплоносія і, при бажанні, сенсорного контролю температури в приміщенні за допомогою термостата;
- система розділена на два контури: низькотемпературний для «теплих підлог» і високотемпературний для радіаторів з ручним регулятором температури теплоносія і / або датчиком температури, що працюють в парі з насосом;
- котли регулюються і підключаються вручну;
- в кімнатах встановлено радіаторні терморегулятори.
Алгоритм роботи домашньої автоматики наступний:
- котли підігрівають теплоносій до температури, заданої користувачем, за допомогою цифрового або аналогового регулятора. Зазвичай нагрів теплоносія регулюють за допомогою зміни інтенсивності горіння котла при русі води самопливом або ж за допомогою циркуляційного насосу, змінюючи швидкість перекачування води у системі в сукупності роботи з аналоговим датчиком;
- інтенсивність обігріву приміщення можна регулювати у контурі опалення і в кожному конкретному радіаторі, якщо є радіаторний терморегулятор.
Такі системи вважаються з певними припущеннями аналоговими навіть за умови, що деякі блоки можуть бути цифровими і управлятися за допомогою мікросхем. Додатково котлами деяких виробників, наприклад, Baxi Luna, передбачено підключення датчиків температури всередині і поза приміщенням. Плюс тижневе програмування роботи опалювального пристрою дозволить автоматизувати включення і виключення системи опалення в залежності від температури у приміщенні та на вулиці.
Домашня автоматизація та «Розумний будинок»: у чому різниця.
Строго кажучи, описані системи є повнофункціональними комплексами клімат-контролю. Це найпростіша домашня автоматика. Такі системи також підключають до «Розумному будинку». Під цим поняттям мається на увазі у вузькому сенсі комплекс домашньої автоматизації з сенсорною панеллю і підтримкою Wi-Fi / GSM, що вже передбачає віддалений доступ до пристроїв за допомогою смартфона.
При цьому управління може здійснюватися тільки системою автоматизації котлів з бездротовим зв'язком, що управляє насосами опалення в залежності від параметрів заданих користувачем без підключення пристроїв зовнішнього управління. Це так би мовити мінімальна конфігурація автоматизації опалення з клімат-контролем і підключенням до зовнішнього блоку управління «Розумного будинку».
Повнофункціональна технологія «Розумний будинок» має на увазі певний рівень автономності та автономізацію функцій управління без участі користувача. Так що доступні бюджетні рішення коректніше називати системами домашньої автоматизації з віддаленим керуванням зі смартфона або по внутрішньої локальної мережі, що віддалено нагадують справжній «Розумний будинок».
Як можна розширити бюджетний «Розумний будинок».
З подачі Xiaomi та інших виробників в якості основного девайса «Розумного будинку» сприймається сенсорна панель, яка дозволяє підключити і керувати пристроями домашньої автоматизації. Це реалізується за допомогою електронних реле, що включають і вимикають прилади, з Wi-Fi. У разі керування освітленням також використовуються димери, що збільшують і зменшують струм в мережі світильника.
При наявності програмного середовища такі системи можуть працювати з датчиками, реле освітлення і з тижневими программаторами. Подібна функціональність може бути досягнута за допомогою аналогового електрощитка, також умовно відноситься до «Розумному будинку», але, по суті, є аналогово-цифровою системою управління освітленням. За підтримки Wi-Fi та блоку управління з GSM ввімкнути або вимкнути такі прилади можна віддалено зі смартфона. Економічне опалення приватного будинку автоматизують і надають віддалений доступ за допомогою ПО виробника.
Аналогічним способом працюють системи контролю протікань водопостачання. Вони доповнюють функції датчиків вологості, вмонтованих в підлозі ванної та кухні. Можуть працювати локально, аналогічно групі безпеки твердопаливного котлу. При протечках перекриваючи труби або ж роблячи це по віддаленій команді.
Всі ці системи домашньої автоматики можуть працювати разом або окремо. При наявності програмних можливостей і підтримки Wi-Fi будуть управлятися віддалено зі смартфона. При підключенні відеокамер блоки управління виводять зображення камер на екран. Але розвинені відеокамери, наприклад, Hikvision не тільки підтримують локальну автоматизацію. Вони працюють з датчиками руху, а й надають доступ до відео з GSM / Wi-Fi-підтримкою.
... Але, строго кажучи, всі перераховані міні-комплекси є просто системами домашньої автоматизації, що не вимагають великих вкладень. Ці можливості доступні, перш за все, для створення системи економічного опалення приватного будинку.
«Розумний будинок» дозволяє зробити управління пристроями життєзабезпечення практично автономними. При цьому вони будуть відповідати вимогам мешканців. Проста автоматизація дозволяє домогтися високого рівня комфорту з дуже економічним опаленням.
Не домашня автоматика котлів ФОКУС.
Наша компанія є виробником твердопаливних котлів нового покоління. Вони відрізняються не тільки «вбудованого» можливість монтажу пелетного пальника, а й мікропрограмного управлінням. Котли ФОКУС можна купити в діапазоні потужності моделей 25 до 500 кВт. Пелетні пальники FOCUS - від 17 до 900 кВт. Купуючи комплект обладнання, вам вже не знадобиться домашня автоматика
Обладнання оснащене вбудованим контролером мікропрограмного управління Plum ecoMAX 250WZ zPID, Який дозволяє повністю автоматизувати обігрів. І реалізувати у себе вдома, в офісі або на виробництві комфортне опалення з клімат-контролем. При цьому використовуючи дешеву твердотопливную технологію. Принципи підключення і автоматизації роботи твердопаливних котлів ми розглядаємо в окремій статті. При цьому можемо стверджувати, що запропонована технологія не тільки забезпечує комфортне та економічне опалення. З її допомогою можна домогтися повної автономності обігріву житла в дусі ідей повнофункціонального «Розумного будинку». При цьому забезпечити економічне опалення приватного будинку.
Перш за все, запропонована принципова схема систем опалення розвиває ідеї автоматизації опалювальних контурів. Причому працюють на базі твердопаливних котлів. Домашня автоматика в даному випадку реалізує так звані низькорівневі завдання.