Автоматизована котельня для домогосподарств

Автоматизована котельня для домогосподарств

Чим відрізняється автоматизована котельня для домогосподарств від аналогічного рішення для будинків? Насамперед, потужністю та складністю розведення котельного контуру. Як правило, модульні рішення не ефективні, але в окремих випадках поділ різних ділянок обігріву на незалежні сегменти може бути більш бюджетним і вигідним, ніж взаємопов'язаний монтаж. Наприклад, якщо вам потрібно зробити відносне недороге опалення з клімат-контролем, можна використовувати електрокотли моноблоки, що керують кожним контуром окремо. Це буде автоматизованим опаленням, але не котельнею.

Коли вживається автоматизована котельня для домогосподарств?

Котельня від одного джерела тепла використовується тоді, коли є потужний контур, що гріє, якого вистачає для обігріву всього домогосподарства, будинку з підсобними приміщеннями. Причому нагрівати його можуть різні нагрівачі та різні в різні пори року, але котельний контур буде однаковим. Найбільш поширеним є опалення від одного потужного джерела тепла, наприклад від побутового (напівпромислового) пелетного котла FOCUS з діапазоном потужності від 2 до 30 кВт.

Перевагою такого опалення є економія та автоматична робота котла з автозапалюванням та гасінням. Дешеве опалення пелетою має на увазі, що дешевше зробити монтаж розведення контурів опалення, ніж купувати кілька різних казанів для різних приміщень. Причому це стосується не тільки інсталяції, а й експлуатації, коли завдяки мікроконтролерам ECOMAX регулюється і робоча потужність котла відповідно витрата пелети.

Як проводиться монтаж автоматизованої котельні?

Як ми вже розповідали, будь-яка котельна, що автоматично працює, складається з трьох основних груп компонентів: мікроконтролера, керованих елементів котельного контуру і пристроїв клімат-контролю. Звичайно, перед монтажем бажано зробити проект, але зазвичай використовуються типові рішення на кшталт модульних котелень.

У цьому випадку рекомендуємо розпочати монтаж із котельного контуру. Саме після цих робіт стане зрозуміла робоча потужність котельного обладнання та можливості керування.

Після встановлення котельного контуру встановіть пристрої клімат-контролю, тобто: датчики, термостати та сенсорні панелі. На цьому етапі вже потрібно визначитися, до чого ви їх підключатимете, тобто до якого мікроконтролера.

Зауважте, що деякі котли мають вбудований контролер. ТТ-котли з ручним завантаженням можуть бути частково автоматизовані за рахунок використання зовнішнього мікроконтролераале його функції обмежені і не дозволяють підключити клімат-контроль. Тобто кліматичну регуляцію доведеться виконувати за допомогою буферної ємності, тоді буде потрібний зовнішній блок управління суто для котельного контуру.

Після або одночасно з виконанням усіх робіт оберіть джерело тепла. Електрика буде досить дорогим насолодою. І вигідно лише у разі наявності у вас домашньої електростанції за системою "Зеленого тарифу". Знову ж таки, як у випадку з газом та нестабільними тарифами, автономним та незалежним таке опалення назвати не можна.

Вибір котла та обладнання для контуру, що гріє

Автоматизована котельня має на увазі автоматизацію котла, це може бути реалізовано різними способами, тобто котел може мати вбудований та зовнішній контролер. Вбудований пристрій зазвичай регулює інтенсивність горіння, хоча в ТТ-котлах це може бути реалізовано і за рахунок зовнішнього модуля, який управляє подачею повітря в топку, необхідного для горіння. Однак таке налаштування неточне. Вбудована регуляція котла автоматикою – це вищий рівень автоматизації. Також може відрізнятись функціональність контролерів.

Багатофункціональний режим, на прикладі пелетного обладнання, передбачає включення та вимикання котла (автозапалювання) залежно від сценаріїв погодної регуляції, контроль за подачею пелети, керування рухом колосникових грат, пневмоочищенням за наявності, керування насосами, трьох- і чотирьох-ходовими клапанами. Якщо це буде звичайний ТТ-котел і зовнішній контролер EcoMAX260, можна керувати подачею повітря в камеру згоряння і температурою в контурі опалення за рахунок роботи триходового клапана.

Автоматизоване опалення для домогосподарств та фермерських господарств

Вибір за користувачем залежить від конкретного рішення та рівня автоматизації опалення. Оптимальним варіантом є покупка пелетного котла ФОКУС для домогосподарств, на його базі досить просто і відносно недорого можна налаштувати автоматизоване опалення невеликого домогосподарства.

Залежно від рішення автоматизація опалення для фермерських господарств може бути побудована на базі однієї потужної автоматизованої котельні та окремих та незалежних контурів опалення. Другий варіант, напевно, прагматичніший. З якої причини?

По-перше, побудова фермерської котельні за принципом кластерного опалення можлива і навіть вигідна, але не завжди доступна через дорогу інсталяцію та необхідність транспортування тепла до підсобних приміщень. За такої доставки тепла спостерігається його втрата. Це може бути оптимально, коли трубопровід проходить під теплицею або господарським приміщенням, що слабо опалюється. Але в інших випадках краще використовувати окремі опалювальні блоки.  

Наприклад, для утримання тварин або опалення групи теплиці буде оптимальним вибором компактний варіант пелетного казана ФОКУС Моноблок. Його потужність досягає 35 кВт, завдяки автоматиці можна зробити недорогу гідравлічну розводку на базі розподільчих колекторів та триходового клапана для зниження температури в контурі теплої підлоги. Такої потужності котла достатньо для повітряного опалення теплиць та приміщень для тварин, а також теплої підлоги.

Автоматизована котельня для виробництв

Які особливості має мати автоматизована котельня для виробництв? Насамперед, йдеться про обігрів приміщень великого об'єму зі значними тепловтратами. Тому вибір котельного обладнання орієнтований на повітряне опалення та потужні джерела тепла, які доповнюються системою рециркуляції повітряних мас від стелі до підлоги приміщення. У цехах також практикується опалення робочих місць за допомогою теплої підлоги, радіаторів та конвекторів з вентиляторами. Які засоби автоматизації для таких рішень?

Виробнича автоматична котельня

Коли вибирається котельне обладнання для виробництв, надається перевага моделям з максимальною автоматизацією. Незважаючи на дорожчу інсталяцію, це вигідно, оскільки великий бюджет можна виділити, а витрати на експлуатацію та технічне обслуговування різко знижуються. З цієї причини зі свого асортименту для організації контуру, що гріє, рекомендуємо самоочисні котли із позоловидаленням і пневмоочищенням. Додаткова автоматика робить таке обладнання практично не потребує обслуговування.

Якщо йдеться про окреме приміщення, то ви можете придбати котельний бункер для пелет великого об'єму. Залежно від потреб та організації пневмоподачі шнеком. Слід зазначити, що шнеки для подачі паливної гранули на виробництвах виготовляються за окремим проектом.

Також знадобиться розгортання котельного контуру, він залежатиме від типу виробництва та характеру цехів. Загалом мова йтиме про повітряне опалення. Якщо воно єдине, то вигідніше придбати пелетний парогенератор, який даватиме електроенергію та велику кількість тепла та на його основі побудувати заводську ТЕС.

Також будуть потрібні пристрої клімат-контролю, але їх вибір теж відрізнятиметься в залежності від конкретного проекту.

Залишити відповідь

ukУкраїнська
Цей сайт використовує файли cookie, щоб зробити ваш перегляд більш зручним. Переглядаючи цей сайт, ви погоджуєтесь з тим, що ми використовуємо файли cookie.