Резервний електродний котел при центральному опаленні у квартирі
Резервний електродний котел може підключатися до системи центрального опалення або обслуговувати незалежні контури опалення та ГВП. Наявність у продажу малопотужних моделей у форм-факторі моноблок із програмним керуванням дозволяє встановлювати такий пристрій на кожен окремий контур. Єдине, що підлягає узгодженню, це скільки кіловат може споживати ваша квартира.
Сьогодні ми розглянемо питання, як під час центрального опалення в квартирі підключити резервний електродний котел. Це необхідно для того, щоб забезпечити опалення у випадках, коли в центральних тепломережах тепло не подається або подається недостатньо. Альтернативна мета полягає в тому, щоб зробити незалежний резервний контур водяного опалення (радіатори та тепла підлога) для цих же цілей. Ми також пропонуємо логічно об'єднати незалежні системи опалення за допомогою погодного регулятора PLUM. І тепер докладніше.
Що робити, якщо взимку у квартирі недостатньо тепло?
Звичайно, фахівці радять виконати утеплення стін та поставити енергозберігаючі вікна. Але що робити, якщо до квартири подається недостатньо тепла за умов оплати за максимальним тарифом? Звісно, виходом із такої ситуації буде встановлення теплолічильника ліцензійною організацією, який буде внесено до Державного реєстру засобів вимірювальної техніки (мати відповідний номер Держстандарту України).
Далі є кілька шляхів і два з них стосуються резервного водяного опалення, це:
- підключення електрокотла до системи центрального опалення в квартирі як резервне джерело обігріву - вимагає індивідуального проекту;
- розгортання незалежного контуру опалення від резервного котла, найчастіше контуру теплої підлоги.
Варіанти відрізняються необхідністю оформлення та відсутністю індивідуального проекту.
Резервний електродний котел у квартирі з центральним опаленням
Технічну сторону цієї теми ми вже якось розглядали та наводили схему гідравлічного розведення. Практична сторона полягає у складності виготовлення індивідуального проекту, але сам підхід правильний та ефективний. Так опалити квартиру дешевше, ніж електрорадіаторами. Крім того, можна реалізувати низькотемпературне опалення за допомогою теплої підлоги, яке включатиметься при зниженні температури у весняно-літньо-осінній період і відсутності тепла в контурі центрального опалення і в якості резервного опалення взимку. Це зручно та комфортно, а якщо управляється погодним регулятором PLUM, то ще й вигідно та економно.
Запропоноване рішення може бути досить економним, але досить громіздким та не завжди ефективним. Доцільно контур ГВП та теплої підлоги реалізувати на електронному котлі-моноблоці із системою керування (наприклад, ГАЗДА), який дозволяє встановити необхідну температуру в контурі без додаткового обладнання.
Автоматика PLUM
Погодний регулятор PLUM для систем центрального опалення дозволяє:
- керувати системою опалення через web- та мобільний додаток, включно увімкнення/вимкнення системи, корекція температури, зміна сценаріїв опалення;
- регулювати температури у приміщенні за складними сценаріями користувача та погодними показниками на вулиці;
- керувати температурою контуру ГВП за відсутності гарячої води в центральній системі без покупки та встановлення бойлера (за наявності ємності непрямого нагріву);
- керувати системою опалення разом, регулюючи внутрішньоквартирні кліматичні показники.
Окрім цього, польська автоматика PLUM – це ціла серія пристроїв: дротових та бездротових датчиків, термостатів, сенсорних панелей, WI-FI ретранслятора, інтернет-модуля, актуаторів опалення. Вони керуються брендовим погодним регулятором. Пропозиція доступна у двох колірних варіантах: чорному та білому. Для теплих підлог доступна система інсталяції xFloor.