Що таке деаератор та його функції у системі опалення.

Що таке деаератор і його функції в системі опалення - Firebox - твердопаливні пеллетні котли, пеллетні пальники, промислові

Чи потрібен деаератор в комунальних та побутових системах опалення?

У наших публікаціях, присвячених промисловим і комунальним системам опалення, згадувався процес деаераціі та пов'язане з ним обладнання. Деаератор присутній переважно у російськомовних інженерних схемах і характерний західних проектів. Його також виключають при проектуванні компактних котелень, які працюють у тому числі на базі твердопаливних котлів FOCUS та пелетних пальників нашого бренду.

Деаератор використовується у двох аспектах:

  • для забезпечення запасу води у системі та подачі її в підживлюючий вузол;
  • з метою очищення рідини від газоподібних домішок.

Наявність такого вузлу орієнтоване на безперебійну роботу комунальної котельні у критичних умовах. Коли, наприклад, відсутня вода для подпиточной системи, яка надходить ззовні. З огляду на, коли може виникати така ситуація, встановлення деаераторов доцільна для комунальних та промислових котелень. Деаерація також допомагає підвищити термін служби обладнання і знизити ефект корозії у системі.

Конструкції деаераторов

За своєю конструкцією баки деаераціі можуть бути різними. Існують вертикальні та горизонтальні моделі, пропоновані виробниками. Найбільш поширені деаератори тарельчатого та розпилювального типу.

Тарільчастий деаератор.

Перший тип конструкції поєднує горизонтальний та вертикальний бак. Конструкція передбачає розділення двох технологічних процесів. У вертикальний бак подається необроблена вода, де проходить через фільтри та під впливом сили тяжіння стікає в бак готової питної води. в системах відкритого типу в якості теплоносія використовується не технічна, а питна вода.

Сам процес деаераціі відбувається у присутності пару, який вводиться через перфоровані прокладки. Під його впливом розчинений у воді газ переходить в газово-парову фазу, так званий випарується, який скидається через вентиляційний отвір.

Вода після процесу деаераціі спускається в горизонтальний бак, звідки подається у систему опалення та ГВП. Багато конструкцій деаераторів припускають ще й барботацію в горизонтальному баку. Крім усього, цей процес дозволяє підтримувати проектну температуру в ємності. У силу необхідності підтримки температури води деаератори зазвичай теплоізолюючі.

Розпилювальні деаератори.

Деаератор цього типу має тільки горизонтальний бак, розділений перегородкою. У емності розуміється зона зберігання і деаераціі. Живлена вода для теплоносія нагрівається при перемішуванні з парою, що йде від парової гребінки, розташованої внизу бака. Виділені гази видаляються через систему вентиляції. Відходять гази також використовуються для рекуперації води. Це передбачає установку спеціального клапана в системі вентиляції.

Принцип роботи деаератора розпилювального типу пов'язаний з накопиченням газу у воді. Він може бути присутнім в наступних формах:

  • у розчиненому вигляді;
  • як мікропухирці, що утворюються навколо гідрофобних включень;
  • у складі виділяємого при деаераціі газу.

Згідно фізичним процесам, що протікають в термодинамічних середовищах, гази можуть заміщатися у воді паром. На практиці питання необхідної глибини дегазації є відкритим та найбільш обговорюваним. Іншими словами після деаераціі у воді залишаються залишкові розчинені гази у всіх перерахованих видах, але їх обсяг знижується.

Крім запропонованих процесів часткової деаераціі води можна домагатися при обробці води ультразвуком. Також деаератори можуть відрізнятися по конструкції видалення випару, тобто виділених з води газів.

Корисна місткість бака деаератора зазвичай становить 85%.

Бак для зберігання води у якості аналога деаераторов в побутових автономних системах.

Наявність ємності для зберігання питної води доцільно в автономних системах водопостачання сільських будинків і ферм. Особливо в тих випадках, коли в побутових цілях використовується очищена дощова вода. У цьому випадку в накопичувальний бак подається попередньо очищена фільтрами рідина, яка згодом використовується для гарячого та холодного водопостачання. Її також застосовують для підживлення системи опалення.

Гідроакумулятор В Системі Водозабезпечення - Аналог Деаератора
Гідроакумулятор у системі водозабезпечення - аналог деаератора.

Наявність накопичувального баку води також корисно, якщо для водозабезпечення будинку використовується абисинська свердловина або колодязь, де не виключені різні забруднення. При цьому підготовка води питної якості вимагає часу для фільтрації. З цієї причини в залежності у пікові моменти споживання води, що надходить зі свердловини, може не вистачити, вона надходить з підживлювального бака з готовою водою.

Ультразвукове очищення може використовуватися для фільтрації і позбавлення води від шкідливих газів у будинках, що знаходяться в регіонах з високою екологічним навантаженням. При цьому наявність бака питної води, аналога деаератора, у побутових системах доцільно, якщо в якості джерела використовується також колодязна вода. Таке рішення менш витратне, ніж пристрій власної свердловини, якість води в якій може бути не настільки задовільним і вимагає додаткової обробки за допомогою фільтрів.

 

Замовити проект автономної системи опалення та водопостачання

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

ukУкраїнська
Цей сайт використовує файли cookie, щоб зробити ваш перегляд більш зручним. Переглядаючи цей сайт, ви погоджуєтесь з тим, що ми використовуємо файли cookie.